Kinija mini 100-ąsias Komunistų partijos įkūrimo metines. EPA-ELTA nuotr.

Kinija ketvirtadienį mini 100-ąsias Komunistų partijos įkūrimo metines. Šalies ir partijos lyderis Xi Jinpingas ta proga pabrėžė absoliutų partijos lyderystės vaidmenį. „Turime išlaikyti partijos lyderystę. Kinijos sėkmė priklauso nuo partijos“, – kalbėjo jis. Be partijos esą nebus „nacionalinio atsinaujinimo“.
 
Kartu Xi Jinpingas per ceremoniją Tiananmenio aikštėje pabrėžė „negrįžtamą“ Kinijos tapimą pasaulio galybe. Stovėdamas prie milžiniško partijos ir valstybės įkūrėjo Mao Dzedungo portreto, jis sakė, kad partija milijonus žmonių išvadavo iš skurdo, taip pat daug prisidėjo prie globalios plėtros. Laikai, kai prie Kinijos buvo galima kabinėtis, esą „praėjo visiems laikams“.
 
Pompastiškoje ceremonijoje dalyvavo tūkstančiai dainininkų, dainavusių patriotines dainas. Virš Tiananmenio aikštės praskriejo naikintuvai, sraigtasparniai danguje suformavo skaičių 100. Jauni partijos nariai kartu davė ištikimybės priesaiką.
 
Kinijos Komunistų partiją 1921 metų vasarą Šanchajuje įkūrė Mao ir nedidelė grupelė jo bendražygių. Šiandien partija turi 95 mln. narių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.01; 00:05

Kinijos vėliava. EPA – ELTA nuotr.

Pekine trečiadienį prasidėjo kas penkerius metus vykstantis Kinijos komunistų partijos (KP) suvažiavimas. Savo kalboje valstybės ir partijos vadovas Si Dzinpingas (Xi Jinping) įspėjo Kinijos komunistus dėl „rimtų iššūkių“.

Ir antroji pagal dydį pasaulio ekonomika, ir visas pasaulis išgyvena „didelius ir sudėtingus pokyčius“, kalbėjo jis. Todėl visi partiečiai turi būti labai budrūs pavojų akivaizdoje. Jie taip pat turi ryžtingai kovoti su viskuo, kad „žlugdo“ partiją.

Savo neįprastai ilgoje – pusketvirtos valandos trukusioje kalboje – Si Dzinpingas ragino 89 mln. partijos narių būti vieningus ir imtis didesnių pastangų, kad būtų sukurta gerovė, o „kiniškas socializmas naujoje eroje“ būtų sėkmingas.

„Šalies atsigavimas yra didžiausia kinų tautos svajonė“, – pabrėžė prezidentas. Jis paragino kurti stiprią kariuomenę, kuri būtų „pasaulinės klasės“. Ginkluotųjų pajėgų modernizavimas „visa apimtimi“ turėtų būti baigtas iki 2025 metų.

Reaguodamas į raginimus dėl daugiau demokratijos Honkonge, Si Dzinpingas patvirtino Kinijos suverenumą buvusios britų kolonijos atžvilgiu. Jis kartu pabrėžė principą „viena šalis, dvi sistemos“, kuriuo remiantis Honkongas yra valdomas autonomiškai.

Taip pat paminėdamas Taivaną, Si Dzinpingas ragino „priešintis separatistiniams veiksmams“. Jis akcentavo, kad niekad nebus leista kam nors „atskirti dalies Kinijos“.

Partijos suvažiavimo atidaryme dalyvavo ir buvę partijos lyderiai Hu Dzintao (Hu Jintao) bei Dzian Dzeminis (Jiang Zemin). Savaitės trukmės suvažiavime 2 300 delegatų patvirtins Si Dzinpingą generaliniu sekretoriumi dar penkerių metų kadencijai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.19; 00:02

fbi_4

“Solo” – ilgai trukusios kontržvalgybinės operacijos, kurią vykdė FTB prieš JAV komunistų partiją, kodinis pavadinimas.

Nuo šeštojo dešimtmečio vidurio iki maždaug 1977 metų brolių Džeko ir Moriso Čaildsų (Jack Childs, Morris Childs) reputacija partijoje buvo „patikrintų draugų“. Jie dalyvavo perduodant iš Maskvos į Jungtines Amerikos Valstijas grynuosius pinigus, skirtus partijos veiklai finansuoti, yra susitikę su sovietų lyderiais Nikita Chruščiovu ir Leonidu Brežnevu, vykdė jų politiką JAV atžvilgiu. Tuo pačiu metu jie buvo ir FTB informatoriai.

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: prieš JAV komunistus nukreipta operacija „Solo“”

kinu_policininkai

Kaip BBC pranešė žinomas kinų žurnalistas Han Piczao, Kinijos policija neabejojo, kad britų verslininko Nilo Heivudo mirtis 2011 metų lapkritį – žmogžudystė.

Bet iškarto pradėjo šį faktą slėpti. Bet kodėl ėmė slėpti?

Policininkai supanikavo, kai suprato, kad šią bylą galima susieti su aukšto rango politiku Bo Silajumi, Čuncino Komunistų partijos komiteto vadovu, ir jo žmona Gu Kailaj, pridūrė buvęs People‘s Daily korespondentas Čuncine. Tik 2012 m. balandžio mėnesį Kinijos valdžia pripažino žmogžudystės faktą ir ėmėsi tirti, paskelbę įtariamąja Gu Kailaj.

Continue reading „Kinų policija bijojo tirti britų verslininko Nilo Heivudo nužudymo aplinkybes”