Trečiadienį Ministrų Kabineto posėdyje numatoma svarstyti klausimą dėl bendrų Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių karinių pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2022“ rengimo. Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtame projekte nurodoma, kad pratybas numatoma organizuoti balandžio 25 – gegužės 14 dienomis.
 
Teigiama, kad į Lietuvos Respublikos teritoriją galėtų atvykti ir pratybose dalyvautų NATO valstybės narės ir NATO partnerės, dalyvaujančios programoje „Partnerystė taikos labui“ bei kariniai vienetai: iš viso – iki 1 157 karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų su ginkluote, amunicija ir karine technika.
 
„Bendromis pratybomis siekiama gerinti Baltijos regiono ir kitų valstybių specialiųjų operacijų pajėgų vienetų sąveiką ir pasirengimą Baltijos regiono kolektyvinei gynybai“, – teigiama KAM parengtame projekte.
 
Planuojama, kad į Lietuvos Respublikos teritoriją dalyvauti tarptautinėse karinėse pratybose „Liepsnojantis kalavijas 2022“ atvyktų Belgijos, Danijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Ispanijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, Sakartvelo, Suomijos Švedijos, Ukrainos ir Vokietijos karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.02.23; 00:30

Prezidentė Dalia Grybauskaitė – karinėse pratybose. Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iš JAV desantinio laivo „Oak Hill“ Baltijos jūroje stebėjo karines jūrų pratybas „BALTOPS 18“. Šalies vadovė taip pat regiono gynybos stiprinimo klausimus aptarė su pratyboms vadovaujančia JAV 6-osios flotilės Europoje vade viceadmirole Lisa Franchetti.

„BALTOPS 18“ tikslas – tinkamai pasirengti galimoms krizėms Baltijos jūros regione ir užtikrinti greitą sąjungininkų pastiprinimą, karinę paramą iš jūros bei oro. Šiemet šios pratybos apima visą Baltijos jūrą, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos ir Švedijos oro erdvę. Tai rekordinio dydžio pratybos, prie kurių prisijungė praktiškai visos NATO sąjungininkės, taip pat Suomija ir Švedija. Iš viso pratybose dalyvauja apie 50 karo laivų, 60 orlaivių ir 5000 karių iš 22 valstybių.

Šalies vadovės teigimu, Baltijos jūroje didėjant Rusijos kariniam aktyvumui, JAV ir kitų NATO valstybių buvimas bei parama turi ypatingą vaidmenį regiono saugumui ir atgrasymui. Šiuo metu vykstančios didžiausios nacionalinės pratybos atkurtos Lietuvos istorijoje, aktyvus sąjungininkų įsitraukimas į regiono gynybą demonstruoja vieningą ryžtą bendromis jėgomis atremti bet kokias grėsmes. Tai labai svarbi žinia Lietuvos žmonėms – mes esame galingiausio karinio Aljanso pasaulyje dalis ir esant reikalui ginsimės kartu.

Karinės pratybos. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Per pratybas išbandyti gynybiniai kariniai scenarijai, kurie agresijos atveju padėtų įveikti galimą Baltijos ir Šiaurės šalių izoliaciją bei užtikrintų, kad sąjungininkų parama atvyktų operatyviai. Taip pat stiprinama sąjungininkų sąveika su NATO partnerėmis Suomija ir Švedija, gerinami gebėjimai kartu atlikti sudėtingas karines operacijas.

„BALTOPS“ pratybos rengiamos nuo 1971 m. ir yra kaip niekada aktualios. Lietuva jose dalyvauja jau 25 metus.

Birželio 1–15 d. lygiagrečiai ir koordinuotai taip pat vyksta nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas“, Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas“, JAV pratybos „Kardo kirtis“ ir NATO pratybos „Tvirtas kobaltas“.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba

2018.06.04; 12:00

Gegužės 19 d. Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos kviečia žiniasklaidos atstovus į tarptautinių pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2017“ (angl. „Flaming Sword 2017“) svečių ir žiniasklaidos dieną Pabradėje (Švenčionių r.). Renginio metu bus trumpai pristatytos pratybos, vyks karinės operacijos parodomoji programa, ginkluotės ir ekipuotės paroda.

„Liepsnojantis kalavijas 2017“ – tai didžiausios šiais metais Baltijos regione vykstančios tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos, kuriose kartu su Lietuvos kariais treniruojasi ir sąjungininkų kariai bei kitų už vidaus saugumą atsakingų institucijų atstovai. Pratybos vyksta visoje Lietuvoje.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

Asociatyvinė Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų nuotrauka.

2017.05.18; 03:03