Ar Lietuvoje esama valstybės interesus ginančios žiniasklaidos?

Filosofas Krescencijus STOŠKUS apgailestauja, kad mūsų laikraščiuose, internetiniuose portaluose, televizijose labai ryškūs ne valstybės, ne tautos, ne visuomenės, bet būtent partiniai interesai. 

Sveikoje visuomenėje žiniasklaida sugeba pakilti virš partinių interesų. Lietuvoje – ne.

Partinės intrigos taip suskaldė šalį, kad, regis, dar labiau suskaldyti jos jau nebeįmanoma.

Vos atėjusios į valdžią partijos tuoj puola galvoti ne apie darbus, bet apie būsimus rinkimus. Lietuviškoje žiniasklaidoje – apstu diskusijų, kuriose dominuoja tik siauri klaniniai interesai.

Continue reading „Didžiausia lietuviškosios žiniasklaidos nuodėmė”

valatka_3

Nūnai Lietuvoje tapo įprasta ir net galbūt madinga kritikuoti žurnalistus, leidinių savininkus, esą šie ir tokie, ir anokie.

Priekaištų pažeriama pačių įvairiausių: neobjektyvūs, tendencingi, vaikosi vien pelno, linkę parsiduoti abejotinos reputacijos verslininkams, net svetimoms valstybėms, praradę visuomeniškimo, patriotiškumo jausmus.

Klausantis tokių svarstymų vis dažniau į galvą šaua mintis: o gal šiandieninė lietuviškoji žiniasklaida ir negali būti kitokia, nes ji įstumta į labai sudėtingas finansines sąlygas? Kaip iš tiesų turėtų klostytis mūsų žiniasklaidos ir politikų, visuomenės, teismų santykiai?

Į visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt klausimus atsako žurnalistas Rimvydas VALATKA. Su žurnalistu Rimvydu VALATKA kalbasi Slaptai.lt korespondentas Gintaras Visockas.

Continue reading „Rimvydas Valatka: “Grasinimai yra skystablauzdžių ginklas kitiems skystablauzdžiams gąsdinti””