Lietuvos partizanai. Slaptai.lt fotografija

Šeštadienį Lietuvos kariuomenė su šūkiu „Mes – tai Jūs“ kviečia šalies gyventojus susitikti didžiausiame renginyje visuomenei – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventėje.
Jonas Žemaitis – Vytautas, Lietuvos didvyris
 
Skelbiama, kad šiemet kariuomenės susitikimas su visuomene vyks Klaipėdoje, kruizinių laivų terminale bei istorinėje miesto dalyje – Klaipėdos piliavietėje. Pagrindiniu renginio akcentu taps karinės operacijos inscenizacija Klaipėdos kruizinių laivų terminale, kai pagal scenarijų į uostą įplaukusio laivo sulaikymo operaciją vykdys Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų, Karinių oro ir Karo Policija. Šventę vainikuos partizanams atminti skirtas 10 km pėsčiųjų žygis Žemaičių apygardos Kardo rinktinės partizanų kovos keliais Darbėnų seniūnijoje (Kretingos r. sav.).
 
Lietuvos kariuomenė informuoja, kad Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė prasidės padėkos mišiomis už partizanus ir Laisvės gynėjus, prisimenant jų pasiaukojimą. Pirmą kartą šios šventės metu įvyks 28-ojo konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalinis etapas, kuriame 30 vyresniųjų klasių mokinių ir jų mokytojų iš visos Lietuvos varžysis dėl geriausio žinovo apie Lietuvos kariuomenę ir karo istoriją vardo.
 
Tuo metu Klaipėdos kruizinių laivų terminale renginiai prasidės Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų dalyvių ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų priesaikos ceremonija. Apie pusiaudienį visus susirinkusius pasveikins NATO naikintuvų skrydis, iškilmingai pakelta Lietuvos valstybės vėliava. Klaipėdos kruizinių laivų terminale prišvartuotas Karinių jūsų pajėgų „Vidar“ klasės štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis“ taps pagrindine renginio scena.
 
Legendinis Lietuvos partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas, žiauriai kankintas KGB kalėjime. LGGRTC nuotr.

Renginio organizatoriai pažymi, kad pagrindiniu šventės akcentu taps karinės operacijos inscenizacija Klaipėdos kruizinių laivų terminale. Viso renginio metu veiks karinis miestelis, taip pat vietinių Klaipėdos krašto amatininkų bei prekeivių mugė.
Juozas Lukša – Daumantas. Legendinis Lietuvos partizanų vadas. LGGRTC nuotr.
 
Planuojama, kad minėjime dalyvaus prezidentas Gitanas Nausėda, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys ir naujai išrinktas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus. Laisvės atgavimo ir išsaugojimo idėja bus įprasminta tylos minute, Garbės sargybos kuopos karių parodomąja programa ir pagarbos salvėmis.
 
Be kita ko, bus tęsiama tradicija Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną vainikuoti sekmadieniniu žygiu. Minint šią dieną, gegužės 21 d. bus organizuojamas 10 kilometrų pėsčiųjų žygis Žemaičių apygardos Kardo rinktinės partizanų kovos keliais Kretingos rajono Darbėnų seniūnijoje.
 
Anot žygio organizatorių, maršrutas vingiuos autentiškomis partizanų kovos vietomis, bus galima pamatyti unikalias partizanų karo rekonstrukcijas ir instaliacijas. Žygeivius pasitiks Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro aktoriai, tapsiantys aštuoniais partizanų vadais, pasirašiusiais Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio tarybos Nepriklausomybės 1949-ųjų metų deklaraciją.
 
Žygio dalyvių taip pat lauks kariškos vaišės bei kiškio kopūstų sriuba, pagaminta pagal autentišką partizanų receptą, o žygį vainikuos – patriotinių dainų festivalis, kurį surengs Kretingos r. Darbėnų gimnazijos moksleiviai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.05.20; 09:00

Gegužės 31 d. Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Žemaitis” (P11) ir priešmininis laivas „Kuršis“ (M54) išplaukė į Szczeciną (Lenkija) dalyvauti didžiausiose šiais metais vyksiančiose tarptautinėse karinėse pratybose Baltijos jūroje „Baltops 2017“ birželio 2-16 d.

Baltops 2017 pratybose

Šiemet pratybose „Baltops 2017“ svarbus vaidmuo tenka Lietuvos Karinių pajėgų patruliniam laivui „Žemaitis“ (P11), kuris pratybų metu vadovaus patrulinių laivų junginiui. Taip pat pirmą kartą Lietuvos karinių jūrų pajėgų istorijoje šis patrulinis laivas „Žemaitis“ atliks artilerinius šaudymus į krantą, esantį Lenkijos kariniame poligone. Priešmininis laivas „Kuršis“ (M54) pratybose dalyvaus su Baltijos šalių karinių laivų junginiu BALTRON.

Šių didžiausių NATO pratybų Baltijos jūroje, pagrindiniai tikslai yra tarp dalyvaujančių NATO ir Šiaurės Europos valstybių pajėgų išplėsti sudėtingų kompleksinių operacijų mastą, taip pat treniruotis gerinant dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką bei kelti dalyvaujančių jūrų pajėgų kompetencijos lygį.

Pratybose dalyvaus kariniai laivai ir orlaiviai iš 14 šalių: dvylika iš NATO: Belgijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos ir dviejų Aljansui nepriklausančių šalių: Suomijos ir Švedijos. 

Baltops 2017 pratybose

Šios karinės pratybos vyks Baltijos jūroje – Danijos, Lenkijos ir Švedijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėse ekonominėse zonose.

Pratybos vyks pagal tam tikrą scenarijų, imituojant susidariusį konfliktą tarp pramanytų šalių. Pratybų dalyviai pagal scenarijų yra suskirstyti į dvi grupes, iš kurių viena atlieka pagalbos suteikimo vienai iš pramanytų šalių, taip pat gynybos, kita – puolimo funkcijas. Šios pratybos yra puiki proga patikrinti laivų įgulų pasiruošimą vykdyti karines užduotis artimas realioms sąlygoms. 

Lietuvos karinis laivas „Žemaitis”

Pratybų metu bus atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir nukenksminimo, kovos su povandeniniais laivais, jūrų desanto išlaipinimo krante bei kitos karinės procedūros.

Pratybas „Baltops“ kasmet organizuoja Jungtinių Amerikos Valstijų karinis laivynas.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivai pratybose BALTOPS dalyvauja nuo 1993 metų.

2012 m. vykusiose pratybose „Baltops 2012“ pirmą kartą Lietuvos pakrantėje buvo treniruojamasi vykdyti NATO jūrų desanto pajėgų išsilaipinimo į krantą operaciją. Tuomet pratybos vyko centrinėje Baltijos jūroje bei Lenkijos ir Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėse ekonominėse zonose.

Nuotraukos – Karinių jūrų pajėgų

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija

2017.06.03; 05:40

„Jungtinių Amerikos Valstijų laivo apsilankymas dar sykį parodė stiprius JAV ryšius su NATO sąjungininkais siekiant užtikrinti taiką ir stabilumą Baltijos regione“, – sakė sveikindamas atvykusio į Klaipėdą JAV eskadrinio minininko „USS Hue City (CG-66) vadą, jūrų kapitoną Daniel Gillen, Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo viršininkas komandoras Svajūnas Bandzevičius.

Vasario 6–10 d. Klaipėdos uoste su draugišku vizitu lankosi Jungtinių Amerikos Valstijų karinio laivyno karinis laivas „USS Hue City“ (CG-66).

Viešnagės Klaipėdoje metu laivo vadas ir jį lydinti delegacija susitiks su Klaipėdos miesto meru, Karinių jūrų pajėgų vadovybe, vyks kiti oficialūs renginiai.

Klaipėdoje viešinčio JAV laivo įgula kartu su Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariais lankysis vieni kitų kariniuose laivuose.

Jau tapo tradicija, kad į Klaipėdą atvykusių JAV karinių laivų įgulos organizuoja labdaros, socialinius ir kitus geros valios renginius. Vasario 7 d. laivo įgula lankysis Klaipėdos vaikų globos namuose „Rytas“, kur kartu su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų kariais neatlygintinai atliks smulkius globos namų remonto ir dažymo darbus. Taip pat surengs sporto ir laisvalaikio renginį vaikų globos namų „Rytas“ vaikams.

„USS Hue City“ (CG-66) yra „Ticonderoga“ klasės eskadrinis minininkas. Laivas pavadintas mūšio, kuris vyko Vietnamo karo metu, vardu.

Nuotraukose: „USS Hue City“ (CG-66) eskadrinis minininkas. Nuotraukų autorius – komandoras leitenantas Ramūnas Kažerskas.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija (www.kam.lt).

2017.02.06; 05:05

Lapkričio 23 d. Danijoje Korsoro uoste vyko Lietuvos kariuomenės naujai iš Danijos įsigyto patrulinio laivo P15 perdavimo Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms ceremonija. Naujasis laivas P15 pakeis Lietuvos karinių jūrų pajėgų Patrulinių laivų diviziono dabar naudojamą 50 metų senumo Norvegijoje statytą „Storm“ klasės laivą P32 „Sėlis“.

Planuojama, kad laivas P15 į Klaipėdos uostą atvyks š. m. gruodį, o laivo krikšto ir vardo suteikimo ceremonija planuojama 2017 m. sausio mėnesį.

„Naujai iš Danijos įsigydami patrulinį laivą, siekiame išlaikyti Lietuvos karinių jūrų pajėgų Patrulinių laivų diviziono pajėgumą. Nuo šiol divizioną sudarys keturi vienodo tipo modernūs multifunkciniai laivai, kurie ilgam užtikrins efektyvų paskirtų užduočių vykdymą – patruliavimą Lietuvos teritorijoje Baltijos jūroje, dalyvavimą paieškos ir gelbėjimo operacijose ir kitas užduotis“, – sako Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Arūnas Mockus. Pasak pajėgų vado, P15 yra dvigubai naujesnis nei iki šiol naudotas laivas P32 „Sėlis“, kuris yra techniškai pasenęs, taip pat kyla sunkumų aprūpinant laivą atsarginėmis dalimis.

Danijoje statytas „Flyvefisken” klasės laivas Lietuvai perduodamas vadovaujantis 2016 m. rugsėjį Lietuvos kariuomenės ir Danijos kariuomenės aprūpinimo ir logistikos organizacijos (DALO) atstovų pasirašyta sutartimi. Pagal šią sutartį Lietuvos kariuomenė įsigijo laivą P15 ir dvi patruliniams laivams skirtas povandeninių laivų sekimo sonarų sistemas. Viso įsigijimo projekto vertė 6,5 mln. Eur.

Lietuvos karinių jūrų pajėgų vėliavos iškėlimo laive ceremonijoje Korsoro uoste dalyvavo Lietuvos karinių jūrų pajėgų atstovai, laivo P15 įgulos nariai ir Danijos kariuomenės aprūpinimo ir logistikos organizacijos atstovai.

Lietuvos įsigytas laivas P15 bus ketvirtasis „Flyvefisken“ (vertimas iš danų klb.: „Žuvis skraiduolė”) klasės, arba „Standart Flex 300” tipo multifunkcinis laivas Lietuvos karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės Patrulinių laivų divizione. Pirmieji trys šios klasės laivai – P11 „Žemaitis“, P12 „Dzūkas“ ir P14 „Aukštaitis“ Lietuvos karinėse jūrų pajėgose tarnybą pradėjo 2008-2010 m.

Lietuvos karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės Patrulinių laivų diviziono paskirtis – patruliavimas Lietuvos Respublikos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, laivų pažeidėjų sulaikymas, konvojavimas, paieškos ir gelbėjimo operacijos, bei kitos užduotys.

Apie „Flyvefisken“ klasės laivą P15 (Lietuvos KJP numeracija):

Patrulinis „Flyvefisken“ klasės laivas P15 buvo pradėtas statyti 1988 m., o Danijos Karališkajame karo laivyne tarnybą pradėjo 1990 m. lapkričio 1 d. ir buvo pavadintas P552 „Havkatten“ (vertimas iš danų klb.: „Vilkžuvė”).

„Flyvefisken” klasės laivai buvo sukurti ir statomi Danijos laivų statykloje Danyard A/S Olborge nuo 1987 iki 1996 metų. Iš viso buvo pastatyta 14 šios klasės laivų. Pirmasis jų, tarnybą Danijos karinėse jūrų pajėgose pradėjo 1989 metų gruodį.

Laivo P15 techniniai duomenys:

Laivo klasė – Flyvefisken („Žuvis skraiduolė“)

Laivo pavadinimas – Havkatten P552 („Vilkžuvė“)

Pastatytas – Danijos laivų statykloje Danyard A/S Olborge

Tarnybą pradėjo – 1990 m. lapkričio 1 d.

Vandentalpa – 450 t.

Laivo ilgis – 54,00 m

Laivo plotis – 9,00 m

Grimzlė – 3,00 m

Įgula – 20 – 30 žmonių, priklausomai nuo vykdomos užduoties

Varikliai – 2 vnt. MTU dyzeliniai varikliai 5.440 AJ

3 vnt. pagalbiniai varikliai

1 vnt. povairis

Max. greitis – 18 mazgų

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

Vyr. ltn. Vytauto Drejerio nuotr.

2016.11.26; 04:04

Lapkričio 4 d. į Klaipėdos uostą atvyksta NATO jūrinių pajėgų Nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės junginys (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1).

Šis NATO nuolatinės parengties junginys kartu veikia kaip pagrindinė jūrinių NATO greito reagavimo pajėgų platforma. Aktyvavus šias pajėgas sudarantys laivai yra paruošti nedelsiant išvykti į operacijos rajoną, taip užtikrinant greitą ir efektyvų NATO užduočių vykdymą.

Lietuvoje lankysis NATO priešmininių laivų grupė sudaryta iš šešių laivų: BNC „Narcis“ (Belgija), HMS „Grimsby“ (Jungtinė Karalystė), ENS „Sakala“ (Estija), LVNS „Imanta“ (Latvija), HNOMS „Maloy“ (Norvegija), ir „Skalvis“ (Lietuva). Šiai laivų grupei vadovauja komandoras Johan-Elias Seljamaa (Estijos karinių jūrų pajėgų karininkas).

Visi laivai švartuosis Kruizinių laivų terminale. Visuomenė kviečiama juos apžiūrėti lapkričio 5 d. nuo 13 iki 16 val.

Klaipėdoje NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų grupės vadovybė susitiks su Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadovybe, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovais. Atvykę SNMCMG1 grupės įgulų kariai dalyvaus bendruose su Lietuvos kariai sportiniuose renginiuose.

 Apie SNMCMG1

Šiai NATO jūrinių pajėgų Nuolatinės parengties pirešmininių laivų grupei savo laivus skiria NATO jūrinės valstybės. Grupei rotacijos pagrindu 6-12 mėn. laikotarpiui vadovauja vis kitos NATO valstybės atstovas.

2014 m. antrajį pusmetį (nuo 2014 m. rugpjūčio mėn. iki 2015 m. sausio mėn.) NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų grupei vadovavo Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Giedrius Premeneckas. Taip pat Lietuva tuo metu šiam junginiui buvo skyrusi vadovavimo ir aprūpinimo laivą N42 „Jotvingis“ bei junginio štabo narius.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1) paskirtis – aprūpinti aljansą nuolatiniais jūrų pajėgumais pratybų ir realių operacijų atvejais. Šis junginys veikia šiaurės Europos vandenyse, kur vykdo išminavimo operacijas jūroje, dalyvauja kituose NATO šalių tarptautiniuose mokymuose jūroje ir pratybose su NATO partneriais. Šis junginys taip pat gali būti naudojamas reaguojant į krizes, demonstruojant Aljanso buvimą regione ir solidarumą, lankant NATO šalių ir partnerių uostus. 

Nuo 2016 m. liepos 15 d., prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės (angl. sutr. SNMCMG1) yra prisijungęs Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivas „Skalvis”. Nuo liepos mėn. laivai jau aplankė Kylio (Vokietija), Narvik, Hammerfest, Tronheim, Bergen, Tromsoe, Bodoe, Stavangerio (Norvegija), Kopenhagos, Ronne (Danija), Swinoujscie (Lenkija), Cherbourg (Prancūzija), Faslane ir Aberdeen (Jungtinė Karalystė) uostus. Tranzito tarp uostų metu šį NATO laivų grupė nuolat vykdė jungtinius taktinius mokymus.

Rugpjūčio mėn. laivai dalyvavo išminavimo operacijoje prie Norvegijos krantų, o rugsėjo mėn. dalyvavo Baltijos jūroje, Danijos, Lenkijos, Švedijos ir Vokietijos vandenyse, vykusiose didelio mąsto kariniuose mokymuose ,,Northern Coast 2016“ (liet. „Šiaurės krantai 2016″). Spalio 8-20 d. laivai dalyvavo vakarų Škotijos (Jungtinė Karalystė) pakrantėje vykusiuose didelio mąsto jungtinių (jūrų, oro ir sausumos) pajėgų kariniuose mokymuose „Joint Warrior 2016″. 

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2016.11.04; 05:40

2016 m. antrąjį pusmetį NATO greitojo reagavimo pajėgose paskirtas budėti Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M53 „Skalvis“ praėjusį savaitgalį atplaukė į Kylį (Vokietija) ir liepos 17 d. faktiškai prisijungė prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės (angl. sutr. SNMCMG1). Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas iki š. m. gruodžio dalyvaus šio junginio veikloje ir pratybose Baltijos ir Šiaurės jūrose. 

Lietuvos karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M53 "Skalvis" - tarptautinėse pratybose.
Lietuvos karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M53 „Skalvis” – tarptautinėse pratybose.

Pusmečio budėjimui NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-oje laivų grupėje priskirti 8 laivai iš Belgijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos.

NATO laivų junginiui šiuo metu vadovauja Estijos karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Johan-Elias Seljama iš Vokietijos štabo ir aprūpinimo laivo „Elbe“.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės laivai šį pusmetį ruošiasi dalyvauti mokymuose „Northern Coasts 16“ ir „Noble Mariner/Joint Warrior 16-2“ Baltijos ir Šiaurės jūrose.

Į NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-ąją laivų grupę laivas M53 „Skalvis“ skiriamas jau ne pirmą kartą. Šiam NATO junginiui laivas jau buvo priskirtas 2015 metų gegužės-liepos ir spalio-lapkričio mėnesiais, dalyvavo tarptautinėje jūros dugno išminavimo operacijoje „Open Spirit“ ir tarptautinėse pratybose „Baltops“ Baltijos jūroje, NATO pratybose „Trident Juncture 2015“ Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno pakrantėse.

Lietuva NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės veikloje pradėjo dalyvauti nuo 2006 m., šiam junginiui skyrusi Karinių jūrų pajėgų priešmininės kovos laivą M51 „Kuršis“. 2014 m. antrąjį pusmetį šiam NATO laivų junginiui vadovavo Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas kmdr. Giedrius Premeneckas iš junginiui priskirto štabo laivo N42 „Jotvingis“.

Apie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginį:

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, sutr. SNMCMG1) yra tarptautinis laivų junginys tiesiogiai pavaldus NATO jūrinio komponento (angl. MARCOM) vadui. Šio junginio paskirtis yra aprūpinti Aljansą nuolatiniais priešmininės kovos jūroje pajėgumais pratybų ir realių operacijų atvejais.

Šis NATO laivų junginys veikia Šiaurės Europos vandenyse, kur vykdo išminavimo operacijas jūroje, dalyvauja kituose NATO šalių tarptautiniuose mokymuose jūroje ir pratybose su NATO partneriais. Šis junginys taip pat gali būti naudojamas reaguojant į krizes, demonstruojant Aljanso buvimą regione ir solidarumą, lankant NATO šalių ir partnerių uostus.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginys kartu veikia kaip jūrinės NATO greito reagavimo pajėgos. Aktyvavus šias pajėgas, laivai yra pasirengę nedelsiant išvykti į operacijos rajoną, taip užtikrinant greitą ir efektyvų NATO užduočių vykdymą

Šiam NATO jūriniam junginiui laivus skiria NATO jūrinės valstybės. Junginiui rotacijos pagrindu 6-12 mėn. laikotarpiui vadovauja vis kitos NATO valstybės atstovas.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija. Lietuvos karinių jūrų pajėgų nuotrauka.

2016.07.21; 06:07

Lietuvos karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M53 „Skalvis“ spalio 22 – lapkričio 5 d. dalyvaus Ispanijos Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno pakrantėse vyksiančiose didžiausiose nuo 2002 metų NATO pratybose „Trident Juncture 2015“ (liet. „Trišakė jungtis 2015”). Lietuvos priešmininės kovos laivas Rota uosto (Ispanija) prieigose šį rytą jau prisijungė prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės (angl. sutr. SNMCMG1) junginio, kurio sudėtyje ir dalyvaus pratybose.

Laivas M53 „Skalvis“, vadovaujamas komandoro leitenanto Audriaus Venckūno, su kitais NATO junginio laivais Viduržemio jūra plauks link Kartagenos (Ispanija) uosto, kurio prieigose prasidės pratybos. Tai bus pirmas kartas Lietuvos karinių jūrų pajėgų istorijoje, kai Lietuvos karinis laivas lankysis ir dalyvaus pratybose Viduržemio jūroje.

Continue reading „Lietuvos priešmininės kovos laivas M53 „Skalvis“ dalyvaus NATO pratybose „Trident Juncture“”