Skulptoriaus Stanislovo Kuzmos kompozicija „Lozoriau, kelkis” – Santariškių ligoninės teritorijoje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius teigia, kad šiuo metu Vilniaus regione ir Santaros klinikose COVID-19 lovų užimtumas artėja prie 90 proc. Anot jo, po ilgojo Vėlinių savaitgalio, tikėtina, hospitalizuotų COVID-19 pacientų skaičius išaugs dar labiau.
 
„Iš lėto auga hospitalizacijos skaičius, ir to reikėjo tikėtis. Turint tokį šuolį atvejų, auga ir hospitalizacijų skaičius. Šiuo metu Vilniaus regione ir Santaros klinikose lovų užimtumas artėja prie 90 proc. Galvojame, kad per ilgąjį Vėlinių savaitgalį hospitalizacijų skaičius dar augs ir tam ruošiamės“, – penktadienį Santaros klinikose sakė F. Jankevičius.
 
Anot F. Jankevičiaus, šiuo metu yra daromi papildomi struktūriniai pokyčiai, plečiamas kovidinių lovų skaičius. Vis dėlto Santaros klinikų vadovas tikisi, kad šie pokyčiai bus paskutiniai.
 
„Jeigu poreikis augs, teks praplėsti lovų skaičių, bet stengiamės, kad tai būtų mūsų paskutinis rezervas ir tikiuosi, kad to neprireiks. Esame pasiruošę ir bendrauti tarp regionų“, – sakė F. Jankevičius.
 
ELTA primena, šalyje augant užsikrėtimo COVID-19 atvejams, klinikose sparčiai pildosi COVID-19 pacientams skirtos lovos. Praėjusią savaitę Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje COVID-19 lovų skaičius padidintas iki 180. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės filiale dėl augančio sergančių pacientų skaičiaus sustabdyta Kraujagyslių chirurgijos skyriaus veikla, skyriaus darbuotojai perorganizuoti į COVID-19 skyrių.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2021.10.30; 06:13

Londone dėl mažėjančio vietų ligoninėse skaičiaus paskelbta „ekstremalioji padėtis“. EPA-ELTA nuotr.

Londono meras Sadiqas Khanas penktadienį paskelbė ekstremaliąją padėtį ir perspėjo, kad ligoninės Jungtinės Karalystės sostinėje netrukus gali būti perpildytos, dėl šalyje plintančio naujosios atmainos koronaviruso smarkiai padaugėjus užsikrėtimo atvejų.
 
„Žiauri tikrovė yra tai, kad per kelias ateinančias savaites pacientams nebeliks vietų ligoninėse, jei naujų atvejų drastiškai nesumažės“, – pranešime teigė S. Khanas ir paragino JK vyriausybę imtis veiksmų.
 
„Skelbiame ekstremaliąją padėtį, nes grėsmė, kurią mūsų miestui kelia šis virusas, yra ant visiškos krizės ribos. Jei tuojau pat nesiimsime veiksmų, Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) perkais ir mirs dar daugiau žmonių“, – sakė jis.
 
Apskaičiuota, kad šiuo metu koronavirusu užsikrėtęs yra kas trisdešimtas Londono gyventojas. Per pastarąją savaitę Londono ligoninėse gydomų pacientų skaičius išaugo 27 proc. Pacientų, kuriems atliekamas plaučių ventiliavimas, per tą patį laikotarpį padaugėjo 42 proc.
Miesto meras tikisi, kad paskelbus ekstremaliąją padėtį premjeras Borisas Johnsonas pajus spaudimą imtis griežtesnių priemonių.
 
„Situacija Londone dabar yra kritinė, ir virusas plinta nekontroliuojamai“, – teigė meras. Jis paragino londoniečius paisyti apribojimų ir taip prisidėti prie situacijos taisymo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.09; 10:06

Šiaulių respublikinėje ligoninėje. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lapkričio 27-ąją, Lietuvoje patvirtintas 2121 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 565 iš jų registruoti Vilniaus, 334 – Kauno, 227 – Klaipėdos, 225 – Šiaulių, 175 – Panevėžio, 198 – Alytaus apskrityse, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
 
Dar 114 infekcijos atvejų patvirtinti Telšių, 113 – Utenos, 98 – Marijampolės ir 58 – Tauragės apskrityse. 14 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo, pažymima NVSC pranešime.
 
Šiuo metu atlikta 1213 atvejų epidemiologinė diagnostika, likusių – dar atliekama šeštadienį.
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 215.
 
Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose
 
Praėjusią parą registruoti koronaviruso atvejai, susiję su protrūkiais Jonavos Pirminės sveikatos priežiūros centre, LSMU Kauno ligoninės padaliniuose, Kėdainių ligoninėje, Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje, Kelmės ligoninėje, Šalčininkų ligoninėje.
 
Taip pat praėjusią parą patvirtinti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Kazio Griniaus slaugos namuose, Palangos miesto globos namuose, Gargžduose įsikūrusiuose Viliaus Gaigalaičio globos namuose, Šilalės rajono Kaltinėnų parapijos senelių globos namuose, Telšių rajono Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Kazlų Rūdos socialinės paramos centre, kur iš viso jau registruoti 26 infekcijos atvejai.
 
Be to, ir toliau fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriuje, kur infekcija iš viso patvirtinta jau 54-iems asmenims. Taip pat praėjusią parą registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Marijampoles pataisos namuose – iš viso čia jau patvirtinti 26 COVID-19 ligos atvejai.
 
Nauji protrūkiai penktadienį registruoti Varėnos ligoninėje, taip pat – Varėnos socialinių paslaugų centre, Zarasų socialinės globos namuose.
Be to, naujas protrūkis praėjusią parą fiksuotas Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centre, kur infekcija patvirtinta 7-iems šios įstaigos auklėtiniams.
 
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu NVSC turimais duomenimis, registruota 245.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.29; 08:00

Pastarosiomis dienomis Vaclavo Havelo tarptautinio oro uosto techninės tarnybos atrėmė kelias kibernetines atakas. Tai penktadienį pranešė oficiali Čekijos sostinės oro uosto atstovė Kateřina Pavlikova.
 
„Programišių atakas, su kuriomis mes susidūrėme pastarosiomis dienomis, pavyko atremti, – sakė ji Čekijos radijui. – Piktadariai mėgino sužinoti prisijungimo prie oro uosto kompiuterių sistemos slaptažodžius. Jiems nepavyko įsilaužti“.
 
Anksčiau penktadienį Čekijos žiniasklaida pranešė, kad programišių atakų taikiniais tapo didžiausių Ostravos ir Olomouco miestų ligoninių kompiuterių sistemos. Klinikų techninėms tarnyboms pavyko jas atremti.
 
Neseniai Čekijos specialiosios tarnybos įspėjo, kad padidėjo kibernetinių atakų prieš šalies strateginius objektus, taip pat ir prieš ligonines, grėsmė. Jos nepatikslino, iš kur šie išpuoliai gali būti vykdomi.
 
Pasak kai kurių šaltinių, programišių atakos gali būti susijusios su Prahos miesto vadovų sprendimu demontuoti paminklą Sovietų Sąjungos maršalui Ivanui Konevui, sulaukusiu griežtos Rusijos reakcijos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.19; 05:00

Skulptoriaus Stanislovo Kuzmos kompozicija „Lozoriau, kelkis” – Santariškių ligoninės teritorijoje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Dar prieš Velykas Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija, išvežiota dar viena dalis iš Kinijos atskraidintos apsauginės aprangos, kurioje apsauginiai akiniai, vienkartinės medicininės kaukės, apsauginiai chalatai ir kombinezonai, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
 
Penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms – Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams – nuvežta daugiau nei 12 tūkst. apsauginių akinių, 20 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių, 1850 apsauginių chalatų ir 9400 apsauginių kombinezonų.
 
Taip pat penkioms didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims pristatyta 6600 apsauginių akinių, 10 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių, 1500 apsauginių chalatų ir 9800 apsauginių kombinezonų.
 
Siunta šią savaitę Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja valstybės valdoma akcinė bendrovė „Lietuvos paštas“.
 
SAM kiekvieną savaitę gauna patikslintus gydymo įstaigų poreikius asmens apsaugos priemonėms ir, skirstydama gautas siuntas, atsižvelgia į pačių įstaigų įvardintą asmens apsaugos priemonių trūkumą, taip pat į pagrindinius sveikatos priežiūros specialistų aprūpinimo prioritetus.
 
Siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.13; 00:30