Po Vėlinių savaitgalio hospitalizacijos poreikis bus didesnis


Skulptoriaus Stanislovo Kuzmos kompozicija „Lozoriau, kelkis” – Santariškių ligoninės teritorijoje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius teigia, kad šiuo metu Vilniaus regione ir Santaros klinikose COVID-19 lovų užimtumas artėja prie 90 proc. Anot jo, po ilgojo Vėlinių savaitgalio, tikėtina, hospitalizuotų COVID-19 pacientų skaičius išaugs dar labiau.
 
„Iš lėto auga hospitalizacijos skaičius, ir to reikėjo tikėtis. Turint tokį šuolį atvejų, auga ir hospitalizacijų skaičius. Šiuo metu Vilniaus regione ir Santaros klinikose lovų užimtumas artėja prie 90 proc. Galvojame, kad per ilgąjį Vėlinių savaitgalį hospitalizacijų skaičius dar augs ir tam ruošiamės“, – penktadienį Santaros klinikose sakė F. Jankevičius.
 
Anot F. Jankevičiaus, šiuo metu yra daromi papildomi struktūriniai pokyčiai, plečiamas kovidinių lovų skaičius. Vis dėlto Santaros klinikų vadovas tikisi, kad šie pokyčiai bus paskutiniai.
 
„Jeigu poreikis augs, teks praplėsti lovų skaičių, bet stengiamės, kad tai būtų mūsų paskutinis rezervas ir tikiuosi, kad to neprireiks. Esame pasiruošę ir bendrauti tarp regionų“, – sakė F. Jankevičius.
 
ELTA primena, šalyje augant užsikrėtimo COVID-19 atvejams, klinikose sparčiai pildosi COVID-19 pacientams skirtos lovos. Praėjusią savaitę Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje COVID-19 lovų skaičius padidintas iki 180. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės filiale dėl augančio sergančių pacientų skaičiaus sustabdyta Kraujagyslių chirurgijos skyriaus veikla, skyriaus darbuotojai perorganizuoti į COVID-19 skyrių.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2021.10.30; 06:13
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *