Žmogaus teisėms iškilęs pavojus visame pasaulyje, įskaitant Vakarų šalis, Vokietijos parlamente pareiškė šalies užsienio reikalų ministras Heiko Maasas.
 
Kalbėdamas per diskusiją apie Vyriausybės žmogaus teisių politiką, H. Maasas pabrėžė, kad šiuo metu Sirijoje yra kankinami kaliniai, Kinijos sulaikyta daugiau nei milijonas etninių uigūrų, o Venesueloje persekiojami opozicijos lyderiai.
 
„Kartais mus paveržia pavojingos iliuzijos apie pažangą, – Bundestage teigė H. Maasas. – Nėra automatinio žmogaus teisių pažangos mechanizmo.“
 
Pažymėdamas dabartines žmogaus teisių problemas, H. Maasas paragino Vokietijos partnerius Europos Sąjungoje veikti kartu ir taip sustiprinti savo pozicijas žmogaus teisių apsaugos srityje.
 
Pasak ministro, globalizacija, skaitmenizacija ir klimato kaita padarė poveikį žmogaus teisėms. Vyriausybės ataskaitoje apie žmogaus teisių padėtį šalyje taip pat teigiama, kad Vokietija negali užmigti ant laurų.
 
„Nacionalinio verslo ir žmogaus teisių veiksmų plano įvertinimas aiškiai parodė, kad daugelis įmonių vis dar nėra įgyvendinusios plano programos“, – sakė H. Maasas, pabrėždamas, kad tik kas penkta Vokietijos bendrovė šiuo metu imasi atitinkamų veiksmų užtikrinti žmogaus teises.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.12; 13:00

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas penktadienį apsilankė Florencijoje ir grąžino paveikslą, kurį Antrojo pasaulinio karo metu pavogė nacių kariuomenė.
 
Į galeriją Florencijoje sugrąžintas olandų tapytojo Jano van Huysumo (1682–1749) darbas „Vaza su gėlėmis“, kuris šiaip jau yra Uficių galerijos kolekcijos dalis, bet nuo 1944 m. buvo laikomas dingusiu.
 
„Tai laiminga ilgos, priverstinės kelionės svetur pabaiga“, – per iškilmingą ceremoniją Pičio rūmuose, kurie yra Uficių muziejaus komplekso dalis, sakė H. Maasas.
 
„Šiandien Florencijoje užrašėme dar vieną gražų kultūrinės diplomatijos tarp Italijos ir Vokietijos puslapį. O šios šalys yra dvi Europos Sąjungos įkūrėjos. Šiam paveikslui lemta kaboti būtent čia“, – teigė ministras.
Paveikslas „Vaza su gėlėmis“ Vokietijoje staiga atsirado tik 1991 metais, kai viena vokiečių šeima, teigusi, kad paveikslą įgijo teisėtai, bandė jį parduoti aukcione.
 
Italijos ir Vokietijos vyriausybės atstovai nuo to laiko bendradarbiavo, kad dingusį paveikslą sugrąžintų į Uficių galeriją. Vokietijoje gimęs muziejaus vadovas Eikė Schmidtas anksčiau šiemet buvo teigęs, kad paveikslo sugrąžinimo užduotis buvo Vokietijos moralinis įsipareigojimas.
 
Šio eksponato vertė nėra žinoma, bet J.van Huysumas yra laikomas natiurmortų meistru.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.30; 10:06

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas debatuose dėl „Brexito“ aiškiai stojo į Airijos pusę. Būsimos sienos klausimu „Vokietija ir visa Sąjunga tvirtai yra Airijos pusėje“, sakė jis „Funke“ žiniasklaidos grupės laikraščiams. „Mes neleisime, kad Airija šiuo klausimu būtų izoliuota“, – pabrėžė ministras.

H. Maasas pabrėžė: „Mes esame pasiruošę pokalbiams“. Tačiau vyriausybės pozicija esą yra aiški: „Išstojimo sutartis yra geriausias ir vienintelis sprendimas tvarkingam išstojimui“.

Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmai antradienio vakarą balsavo už tolesnes derybas dėl išstojimo sutarties ir kartu prieš kietą „Brexitą“. 317 parlamentarų buvo už tai, kad vadinamas stabilumą užtikrinantis sprendimas (backstop) dėl atviros sienos tarp britų Šiaurės Airijos ir ES narės Airijos būtų išbrauktas iš sutarties.

„Svarbu, kad britų parlamentas vakar (antradienį) pasisakė prieš netvarkingą „Brexitą, – kalbėjo H. Maasas. – Nes tuo negali būti suinteresuota nė viena pusė“.

Tačiau kaip Didžiosios Britanijos vyriausybė įsivaizduoja „backstop“ pataisas, esą iki šiol nepasakė. „Dabar ji turi greitai pasakyti, ko nori, nes laiko mažai“, – sakė Vokietijos diplomatijos vadovas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.31; 06:18

Vokietijos diplomatijos vadovas: nėra prasmės bandyti suprasti D. Trumpą. EPA-ELTA nuotr.

JAV sąjungininkėms Vakaruose neverta bandyti suprasti prezidento Donaldo Trumpo, šeštadienį paskelbtame interviu sako Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas. 

EPA – ELTA nuotraukoje: JAV prezidentas Donaldas Trampas.

Taip Vokietijos diplomatijos vadovas replikavo, Italijos dienraščio „Corriere della Sera“ paklaustas apie praėjusią savaitę vykusį Didžiojo septyneto (G7) susitikimą, kurio metu JAV vadovas atmetė bendrą valstybių pasirašytą pareiškimą. 

„Iš tikrųjų nesu tikras, ar verta bandyti suprasti, ką daro D. Trumpas ar kiti. Svarbiausia yra padaryti teisingas išvadas (…), tai galioja ne tik Europai, bet ir visam Vakarų pasauliui, įskaitant NATO. Kai kurie dalykai, mums iki šiol atrodę kaip savaime suprantami – ypač tai, kad Jungtinės Valstijos garantuoja visą Europos saugumą – nebegali būti taip traktuojami“, – sakė užsienio reikalų ministras.

H.Maasas su dienraščiu „Corriere“ kalbėjo prieš pirmadienį Berlyne įvyksiantį Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir naujojo Italijos populisto premjero Giuseppės Contės susitikimą. 

Anot ministro, jis supranta italų nusiskundimus dėl nepakankamos kitų Europos Sąjungos narių pagalbos migracijos klausimu ir pridūrė, kad Vokietija turėtų švelniau kalbėti su savo partnerėmis.

Informacijos šaltinis ELTA

2016-06-17