III skyrius. Tautos kokybinis virsmas: „krizės asmenybė“ ir jos portretas

§  1. Prologinės sociosofinės mintys

Apie tautos kokybinį virsmą jau kalbėjome ankstesniuose šio esė skyriuose. Bet dabar į šį nenumaldomą procesą pažvelgsime „kitu kampu“.

Nūdienos pasaulis įspūdingas neįtikėtinomis technologijų, komunikacijų, materialinėmis gerovės ir net tautų bei valstybių taikesnio sugyvenimo pergalėmis. Vis labiau įsisąmoninama, kad žemė – tai bendri ir vieninteliai žmonijos namai.

Betgi neatmestina: tas pasaulis įspūdingas ir savo tamsaus gymio šešėliais… Tie visų mūsų namai apraizgomi ir lipniais, tarsi vienas po kito rezgamais voratinkliais. Jų aprašymas traukia daugelio autorių dėmesį.

Continue reading „Romualdas Grigas: „Lietuvių tautos išlikimo drama“ (12)”

skinai

Šio straipsnio kai kurios sąvokos ir retorika atspindės mūsų visuomenės ir ją tiriančių tyrėjų ir specialiųjų tarnybų retoriką. Norėjau padiskutuoti apie „skinų“ judėjimą.

Pastaruosius trejus metus, mano žiniomis, jį intensyviausiai tyrė vienas mokslininkas Tadas ir VSD. Atskirose kontorose ir atskirais tyrimo metodais. Rezultatai irgi, savaime suprantama, atskiri, kai kur – prasilenkiantys, nesutampantys.

Tiesa, Lietuvos musulmonus bene aktyviausiai šiuo metu tiria tiktai VSD. Universitetuose tai nėra labai populiari tema. Jeigu tik supopuliarėja, tai tas tyrėjas, kaip šį pavasarį atsitiko vienai VU studentei, sulaukia VSD skambučio. Kvietimas susitikti. Pokalbiui.

Continue reading „Naujieji fundamentalistai”