Narkotikai

Vyras, įtariamas kaip vienas didžiausių Prancūzijos narkotikų baronų, teismo nuteistas kalėti 16 metų. Per procesą buvo išgirsta apie jo importo būdus greitaeigėmis transporto priemonėmis, pakrautomis marihuanos.
 
Moufide‘as Bouchibi, 41 metų Prancūzijos alžyrietis, žinomas kaip „Mouf“, kovo mėnesį buvo išduotas Dubajaus. Prancūzija jo daugelį metų ieškojo dėl nusikaltimų, susijusių su narkotikais.
 
Po praėjusią savaitę Bordo mieste tris dienas trukusio ir ne kartą atidėlioto teismo vyras, Prancūzijos žiniasklaidos kartais vadintas „hašišo karaliumi“, ketvirtadienį buvo nuteistas 16 metų laisvės atėmimo bausme, jam skirtos baudos siekia 6 mln. eurų. Teisėjas jam nurodė atlikti ne mažiau kaip du trečdalius bausmės.
 
Baigiamuosiuose argumentuose prokuroras Mathieu Fohlenas sakė, kad M. Bouchibi yra kaltas pasiuntęs „astronominį“ kiekį marihuanos dervos iš Maroko automobiliais, baisiu greičiu lėkusiais Prancūzijos greitkeliais.
 
Policija jau seniai kovojo su vadinamąja „varyk greitai“ pragaištimi – dažnai Vokietijoje pagamintais narkotikų prifarširuotais sedanais, lekiančiais smarkiai viršijant greitį, dažnai naktį, nuo Pietų Ispanijos iki  Prancūzijos miestų. Viena iš tokių, kaip įtariama, M. Bouchibi pasiųstų vilkstinių buvo sustabdyta 2011 m., vežusi 743 kilogramus kanapių dervos. Teismui pateiktoje perimtoje žinutėje M. Bouchibi rašė bendrininkui, kad „kiti atliko darbą“, o tai reiškia, jog kiti automobiliai nebuvo sustabdyti, teigė prokuratūra.
 
M. Bouchibi neigė esąs šių žinučių autorius ir siekė užginčyti jo išdavimą iš Dubajaus teigdamas, kad jis neteisėtas. Jo advokatas sakė skųsiąs nuosprendį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.11; 07:07

Nyderlandų policija. EPA – ELTA nuotr.

Nyderlandų kriminalinių nusikaltimų reporteris Peteris R. de Vriesas, kuris praėjusią savaitę buvo pašautas Amsterdame, mirė ligoninėje, ketvirtadienį pranešė Nyderlandų žiniasklaida.
 
Žinomas 64-erių reporteris buvo pašautas mažiausiai penkis kartus, kai prieš devynias dienas ėjo iš Amsterdamo centre esančios televizijos studijos.
 
Jis buvo išgabentas į ligoninę, kur iki šios dienos kovojo dėl savo gyvybės.
 
„Peteris kovojo iki paskutinės akimirkos, tačiau galiausiai pralaimėjo kovą“, – sakoma transliuotojui RTL atsiųstame jo šeimos pranešime.
 
„Mirties akimirką jis buvo apsuptas mylimų žmonių“, – pridūrė P. R. de Vrieso šeima, nurodydama, kad dar nebuvo parengti laidotuvių planai.
 
P. R. de Vriesas, kuris išpopuliarėjo, kai nušvietė milijonieriaus Freddy’io Heinekeno pagrobimą 1983-iaisiais, neseniai dalyvavo teismo byloje prieš vieną ieškomiausių šalies narkotikų baronų.
 
Prieš P. R. de Vriesą surengtas išpuolis sukėlė tarptautinę smerkimo bangą. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles’is Michelis pavadino jį „ataka prieš mūsų vertybes“.
 
Netrukus po išpuolio buvo sulaikyti du asmenys.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.16; 07:32

Meksikos narkotikų barono „El Chapo“ žmona. EPA-ELTA nuotr.

Jungtinėse Valstijose dėl kaltinimų narkotikų kontrabanda sulaikyta buvusio Meksikos narkotikų barono Joaquino Guzmano, dar žinomo kaip „El Chapo“, žmona Emma Coronel. 31-erių moteris pirmadienį sulaikyta JAV sostinės Vašingtono oro uoste.
 
Antradienį vaizdo ryšiu ji dalyvaus teismo posėdyje, pranešė JAV teisingumo departamentas.
 
E. Coronel, kuri turi ir JAV, ir Meksikos pilietybę, kaltinama sąsajomis su kokaino, metamfetamino, heroino ir marihuanos kontrabanda į JAV. Apie kokį laikotarpį kalbama, kol kas neskelbiama.
 
Be to, E. Coronel įtariama kartu su kitais asmenimis 2015 metais padėjusi J. Guzmanui pabėgti iš Meksikos kalėjimo ir planavusi dar vieną pabėgimą prieš jos vyrą 2017-ųjų sausį išduodant JAV.
 
„El Chapo“, kuris 25 metus vadovavo įtakingam „Sinaloa“ karteliui Meksikoje, kalinamas griežtojo režimo kalėjime JAV Kolorado valstijoje. Niujorko teismas 2019 metų liepą skyrė jam kalėjimo iki gyvos galvos bausmę. E. Coronel tada buvo tarp žiūrovų teismo salėje.
 
Žiuri šiandien 63-ejų J. Guzmaną viename didžiausių narkotikų procesų JAV istorijoje pripažino kaltu pagal visus dešimt kaltinamųjų punktų, be kita ko, dėl dalyvavimo nusikalstamoje organizacijoje, kokaino ir heroino gaminimo ir platinimo užsienyje, taip pat dėl pinigų plovimo ir šaunamojo ginklo naudojimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.23; 09:53
azeru_mergaite

Tai – devintoji, paskutinioji, ištrauka iš Azerbaidžano Nacionalinės Mokslų Akademijos ir Žmogaus teisių instituto išleistos enciklopedijos „Armėnijos teroristų ir banditų formuočių nusikaltimai žmonijai (XIX – XXI a.)“. 

Devintojoje ištraukoje apžvelgiamas 1994 – 2002-ųjų metų laikotarpis. Ne mažiau dramatiškas nei ankstesnieji. 

Priminsime: pirmosiose dalyse aprašytos 1885 – 1896, 1903 – 1914, 1915 – 1918, 1918 – 1948, 1965 – 1980, 1980 – 1985, 1985 – 1988, 1989 – 1993 -aisiais patirtos nelaimės.

minėtos enciklopedijos redakcija Slaptai.lt parinkusi tik tipiškiausius, bet toli gražne visus atvejus. Šios knygos autorius ir mokslinis vadovas – Rovšanas Mustafajevas, Azerbaidžano NMA Žmogaus teisių instituto direktorius, politinių mokslų daktaras.

10-oje ir 11-oje „Azerbaidžano golgotos“ dalyse bus pateikta JAV valstybės departamento pozicija dėl Armėnijos – Azerbaidžano konflikto ir Azerbaidžano Valstybinės karo belaisvių, įkaitų ir dingusių be žinios piliečių reikalų komisijos informacija.

Continue reading „Azerbaidžano golgota (9)”

Vienas Majamio bosas turėjo spintą, prikimštą laikrodžių už milijoną dolerių, rašo Guidas Olimpijas laikraštyje Corriere della Sera.

„Paauksuotas karstas. Toks, kaip ir jo sūnaus Niko, nužudyto 2010 metais Kanadoje. Vitas Riccutas surengė prašmatnias laidotuves. Jis buvo pagrindinė Italijos organizuoto nusikalstamumo Kanadoje figūra. Jis mirė dėl paprastų priežasčių. Riccutas važinėjo šarvuotu automobiliu ir stengėsi elgtis ramiai. Tai buvo būtina, turint omenyje, kad jis buvo daugelio varžovų taikinys. Tik po mirties jis buvo pagerbtas kaip krikštatėvis iš kino filmo“, – pasakoja straipsnio autorius.

Continue reading „Beprotiška mafijozų prabanga”