JAV sulaikyta buvusio Meksikos narkotikų barono „El Chapo“ žmona


Meksikos narkotikų barono „El Chapo“ žmona. EPA-ELTA nuotr.

Jungtinėse Valstijose dėl kaltinimų narkotikų kontrabanda sulaikyta buvusio Meksikos narkotikų barono Joaquino Guzmano, dar žinomo kaip „El Chapo“, žmona Emma Coronel. 31-erių moteris pirmadienį sulaikyta JAV sostinės Vašingtono oro uoste.
 
Antradienį vaizdo ryšiu ji dalyvaus teismo posėdyje, pranešė JAV teisingumo departamentas.
 
E. Coronel, kuri turi ir JAV, ir Meksikos pilietybę, kaltinama sąsajomis su kokaino, metamfetamino, heroino ir marihuanos kontrabanda į JAV. Apie kokį laikotarpį kalbama, kol kas neskelbiama.
 
Be to, E. Coronel įtariama kartu su kitais asmenimis 2015 metais padėjusi J. Guzmanui pabėgti iš Meksikos kalėjimo ir planavusi dar vieną pabėgimą prieš jos vyrą 2017-ųjų sausį išduodant JAV.
 
„El Chapo“, kuris 25 metus vadovavo įtakingam „Sinaloa“ karteliui Meksikoje, kalinamas griežtojo režimo kalėjime JAV Kolorado valstijoje. Niujorko teismas 2019 metų liepą skyrė jam kalėjimo iki gyvos galvos bausmę. E. Coronel tada buvo tarp žiūrovų teismo salėje.
 
Žiuri šiandien 63-ejų J. Guzmaną viename didžiausių narkotikų procesų JAV istorijoje pripažino kaltu pagal visus dešimt kaltinamųjų punktų, be kita ko, dėl dalyvavimo nusikalstamoje organizacijoje, kokaino ir heroino gaminimo ir platinimo užsienyje, taip pat dėl pinigų plovimo ir šaunamojo ginklo naudojimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.23; 09:53
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *