Ekvadoro politikas išgyveno pasikėsinimą į jo gyvybę


Šūvis

Kitas, rugpjūčio 19 d. (AFP-ELTA). Likus vienai dienai iki prezidento rinkimų, Ekvadore bandyta nužudyti vieno miesto merą, informuoja AFP.
 
Prie Ramiojo vandenyno esančio La Libertado miesto meras Francisco Tamarizas teigia, kad penktadienio vakarą buvo bandyta jį nužudyti. Per išpuolį užpuolikas iššovė 30 šūvių į jo automobilį, bet meras nenukentėjo. Politikas sakė, kad pasikėsinimo liudininkais tapo aštuoni žmonės.
 
Sekmadienį Ekvadore vyks prezidento rinkimai, o rinkimų kampanija jau buvo pažymėta krauju. Rugpjūčio 9 d. po politinio renginio buvo nužudytas vienas iš kandidatų Fernando Villavicencio, žadėjęs kovoti su valstybėje įsigalėjusiu įstatymų nepaisymu.
 
Ši nedidelė Pietų Amerikos valstybė pastaraisiais metais atsidūrė užsienio narkotikų kartelių dėmesio centre, nes jie siekia eksportuoti kokainą per šalies uostus, o dėl to kilo žiaurūs vietinių gaujų karai.
 
Pagal žmogžudysčių rodiklį Ekvadoras aplenkė Meksiką ir Kolumbiją, o kelių politikų nužudymas prieš rinkimus tik dar labiau parodė su kokiais sunkumais susidurs Ekvadoro valdžia.
 
Didžiausią rezonansą sukėlė 59 metų kandidato į prezidentus F. Villavicencio nužudymas. Jis buvo nušautas vidury dienos po politinio renginio.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2023.08.20; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *