Meksikoje sumažėjo žmogžudysčių


Vasarį Meksikos pareigūnai užfiksavo mažiausiai žmogžudysčių nuo dabartinės vyriausybės darbo pradžios 2018 metų gruodžio mėnesį. Tai pirmadienį per spaudos konferenciją pranešė visuomenės saugumo ir piliečių apsaugos ministrė Rosa Icela Rodríguez.
 
„2021 metų vasaris tapo mėnesiu su mažiausiu tyčinių nužudymų aukų skaičiumi per visą šios vyriausybės veiklos laiką, – pareiškė ji, pristatydama pranešimą apie valdžios darbą saugumo srityje. – Jų sumažėjo 5,3 proc.“. Pasak ministrės, dauguma tokio pobūdžio nusikaltimų padaroma Gvanachuato, Meksiko, Mičoakano, Chalisko ir Čihuahua valstijose.
 
Rodríguez pridūrė, kad visuomenei pavojingų federalinio lygio veikų skaičius vasarį palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu sumažėjo daugiau kaip 19 proc.
 
Nacionalinės visuomenės saugumo sistemos vykdomojo sekretoriato duomenimis, kovo 7 d. Meksikoje nuo nusikaltėlių rankos žuvo ne mažiau kaip 103 žmonės. Kaip pažymėjo radijo stotis „MVS Noticias“, tai didžiausias tyčinių nužudymų per dieną skaičius nuo metų pradžios.
 
Nors Meksikos valdžia deda dideles pastangas, šalyje pastaraisiais metas smurtas pasiekė labai aukštą lygį. Praėjusių metų lapkričio 19 d. respublikos prezidentas Andrésas Manuelis Lópezas Obradoras pripažino, kad jo vyriausybė neįstengė susidoroti su šalį apėmusiu smurtu.
 
Oficialiais duomenimis, pernai Meksikoje buvo užregistruota 34,5 tūkst. tyčinių nužudymų, maždaug 0,4 proc. mažiau negu rekordiniais 2019 metais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.23; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *