„Alternatyva Vokietijai“ paskelbė „rinkimų karą“ kitoms partijoms


Dvikova iki pergalės. Vytauto Visocko nuotr.

Berlynas, rugpjūčio 19 d. (dpa-ELTA). Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) lyderis Tino Chrupalla „paskelbė karą“ Krikščionių demokratų sąjungai (CDU) po to, kai visuomenės apklausų rezultatai atskleidė aukštą AfD reitingą, praneša naujienų agentūra dpa.
 
Dalyvaudamas partijos skyriaus suvažiavime Žemutinėje Saksonijoje, T. Chrupalla šeštadienį pareiškė, kad CDU lyderis Friedrichas Merzas tikėjosi, jog AfD populiarumas sumažės dvigubai, bet jis dvigubai išaugo.
 
2018 m. kandidatuodamas į CDU pirmininko postą F. Merzas sakė besitikintis, kad AfD palaikymas sumažės dvigubai. AfD renginyje Celės mieste dalyvavo apie 470 partijos narių, džiaugsmingai sutikusių pirmininko pareiškimą. Anot partijos lyderio, dabar AfD turi siekti, kad pritarimas CDU sumažėtų dvigubai, o žalieji visiškai išnyktu, nes, pasak jo, tai pati pavojingiausia partija.
 
Penktadienį paskelbta visuomenės nuomonės apklausa atskleidė, kad 20 proc. vokiečių balsuotų už AfD, o pagal sekmadienį pasirodysiančios apklausos rezultatus šią partiją palaikytų 21 proc. Tuo metu už CDU pasisako 26-27 proc. vokiečių, o už žaliuosius – 14-15 proc.
 
Karolis Broga (DPA)
 
2023.08.20; 00:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *