Meksikoje sulaikytas narkomafijos boso „El Chapo“ sūnus


Kalėjimo grotos. Slaptai.lt nuotr.

Meksikas, sausio 5 d. (dpa-ELTA). Per operaciją Meksikos šiaurės vakaruose saugumo pajėgos sulaikė vieną kalinamo narkomafijos boso Joaquíno Guzmáno, dar žinomo kaip „El Chapo“ („Neūžauga“), sūnų. Ovidio Guzmánas sučiuptas Kuljakano mieste Sinaloa valstijoje, ketvirtadienį panešė šalies žiniasklaida, remdamasi saugumo šaltiniais.
 
O. Guzmánas po tėvo arešto su broliais perėmė dalį „Sinaloa“ kartelio ir buvo laikomas vienu svarbiausių prekiautojų narkotiku fentaniliu Lotynų Amerikos šalyje. Jis kartą jau buvo sulaikytas 2019-aisiais, tačiau vėliau prezidento Andréso Manuelio Lópezo Obradoro nurodymu paleistas, kad būtų išvengta sunkių susirėmimų tarp nusikaltėlių ir saugumo pajėgų.
 
Per operaciją ketvirtadienį Kuljakane kilo smarkūs mūšiai tarp spėjamų gaujų narių ir saugumo pajėgų. Įtariamieji skersai gatvėse pastatė autobusus ir sunkvežimius ir padegė automobilius. Mokyklos ir viešieji pastatai buvo uždaryti. Gubernatorius Rubénas Rocha Moya paragino žmones likti namuose.
 
„El Chapo“ buvo vienas galingiausių narkotikų prekeivių pasaulyje. Buvęs „Sinaloa“ kartelio vadeiva tonomis gabeno į JAV kokainą bei heroiną ir taip uždirbo milijardus. Be to, jam tenka atsakomybė dėl 3 000 žmonių nužudymo. „El Chapo“ dukart pavyko pasprukti iš griežtojo režimo kalėjimų Meksikoje. Po paskutinio sulaikymo jis buvo išduotas JAV ir čia nuteistas kalėti iki gyvos galvos.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.01.05; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *