Meksikoje šiemet nužudyti jau keturi žurnalistai


Meksikoje nuo šių metų pradžios nužudyti jau keturi žurnalistai. EPA-ELTA nuotr.

Meksikas, vasario 1 d. (ELTA). Pirmadienį Meksikos vakaruose esančios Mičoakano valstijos Sitakuaro mieste buvo nužudytas žurnalistas Robertas Toledas. Tai savo tinklalapyje pranešė laikraštis „La Jornada“. Trejus pastaruosius metus žurnalistas bendradarbiavo su naujienų portalu „Monitor Michoacán“.
 
„Vienas iš mūsų draugų žuvo nuo trijų nusikaltėlių, kurie jį bailiai nušovė, rankų“, – pareiškė portalo direktorius Armandas Linaresas Lópezas. Pasak jo, po publikacijų apie municipalinių valdininkų korupciją R. Toledui ir jo kolegoms buvo pradėta grasinti.
 
R. Toledas tapo jau ketvirtu žiniasklaidos darbuotoju, nužudytu Meksikoje nuo šių metų pradžios. Sausio 23 d. Žemutinės Kalifornijos valstijos Tichuanos mieste šalies šiaurėje buvo nušauta žurnalistė Lourdes Maldonado López. Ten pat sausio 17 d. prie savo namų buvo nužudytas fotokorespondentas Margaritas  Martinezas. Verakruso valstijoje Meksikos rytuose sausio 10 d. užpuolimo auka tapo reporteris Josė Luisas Gamboa.
 
Nuo 2018 metų gruodžio, kai į valdžią atėjo prezidento Andreso Manuelio Lópezo Obradoro vyriausybė, Meksikoje buvo nužudyta daugiau kaip 40 įvairių žiniasklaidos priemonių atstovų. Nusikaltimus žodžio laisvei tiriančios Meksikos prokuratūros duomenimis, už didžiąją dalį teisės pažeidimų prieš žiniasklaidos darbuotojus niekas nenubaudžiamas.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.02.01; 10:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *