I. Šimonytė apie galimybę kandidatuoti į prezidento postą: nesakau „ne“


Ingrida Šimonytė. Reklaminiai plakatai. Slaptai.lt nuotr.

Premjerė Ingrida Šimonytė neatmeta galimybės tapti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidate 2024 m. prezidento rinkimuose. Nors politikė tvirtina, kad visi planai, siejami su politinėmis ambicijomis, yra tolimi, visgi, Vyriausybės vadovė galutinio sprendimo dėl Daukanto aikštės posto nėra priėmusi.
 
„Šiame etape, kai tikrai nėra būtinybės apsispręsti, pasakysiu, kad aš nesakau „ne“, – ketvirtadienį Delfi TV teigė Vyriausybės vadovė.
 
Premjerė pastebėjo, kad pastaruoju metu dažniausias jai užduodamas klausimas yra apie tolimesnę karjerą TS-LKD ir galimą partijos pirmininkės poziciją. Tačiau ar planuoja teikti savo kandidatūrą, I. Šimonytė neatskleidė. Pasak jos, politinių jėgų lyderių rinkimai tiesiogiai priklauso nuo to, kokių rezultatų partija pasiekia prieš tai vykstančiuose nacionaliniuose rinkimuose.
 
„Dabar pasidarė dažniausias klausimas. Prieš tai buvo klausimas, kodėl aš nestoju į partiją. Kai aš jau įstojau, dabar klausimas – ar aš jau būsiu partijos pirmininke. Partijos pirmininko rinkimai bus 2025-aisiais, po Seimo rinkimų. Manau, kad, kaip paprastai, partijose pirmininkų rinkimai labai tiesiogiai susiję su Seimo rinkimų rezultatais“, – nurodė ji.
 
„Mano gyvenimo prognozavimas niekaip į tuos 2025 metus nenueina, nes jei atsitinka taip, kad Šimonytė vestų partijos sąrašą 2024-aisiais, tai vėlgi nuo rinkimų priklausytų, ar Šimonytė apskritai turėtų moralinę teisę aplikuoti į partijos pirmininkus. Nežiūrėkime taip toli, gyvenimas pats atsakys“, – teigė premjerė.
 
I. Šimonytė prezidento rinkimuose dalyvavo 2019 m. Antrajame ture jai teko pripažinti dabartinio prezidento Gitano Nausėdos pergalę.
 
Augustė Lyberytė (ELTA)
 
2023.01.06; 05:52
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *