Varšuva, rugsėjo 27 d. (ELTA). Lenkijos pareigūnai sulaikė 30 metų vyrą, kuris, kuris, kaip įtariama, prisidėjo prie Nyderlandų žurnalisto Peterio R. de Vrieso nužudymo praėjusių metų liepos mėnesį. Tai pirmadienį pranešė Nyderlandų prokuratūra, kuria remiasi PAP.
Manoma, kad įtariamasis padėjo rengti reporterio užpuolimą. Tiriant šią bylą kaltinimai jau pateikti dar dviem lenkams.
Nyderlandų pareigūnai neatskleidė sulaikytojo tapatybės. Jų duomenimis, tuo metu, kai buvo padarytas nusikaltimas, įtariamasis gyveno Roterdame. Jie jau paprašė išduoti sulaikytą lenką Nyderlandams.
De Vriesas buvo pašautas 2021 metų liepos 6 d. Amsterdame, kai ėjo iš televizijos studijos. Jis mirė nuo žaizdų ligoninėje liepos 15 d. Žurnalistas garsėjo savo bekompromisėmis publikacijomis apie nusikalstamą pasaulį Nyderlanduose. Jis buvo populiarus reporteris, dažnai komentavo rezonansinius nusikaltimus.
Šiuo metu Amsterdame teisiami asmenys, įtariami žurnalisto nužudymu. Vienas iš kaltinamųjų yra 36 metų lenkas Emilis K., kuris vairavo automobilį, sprukusį iš nusikaltimo vietos. Kitas įtariamasis – 22 metų olandas Delano G., kuris, kaip manoma, šovė į De Vriesą. Jie abu buvo sulaikyti netrukus po pasikėsinimo į žurnalisto gyvybę.
Liepos pradžioje buvo sulaikytas 27 metų lenkas Krystianas M., kaltinamas užsakęs šią žmogžudystę.
Garsus rusų atlikėjas Grigorijus Lepsas į Lietuvą atvykti nebegalės – nuo antradienio Vidaus reikalų ministerija įtraukė jį į „juodąjį sąrašą“ pagal Užsienio reikalų ministerijos kreipimąsi.
Dar visai neseniai Lietuvoje viešėjęs atlikėjas, teigiama, turi ryšių su nusikalstamu pasauliu.
Pagal 2017 metais Seimo priimtą Magnickio įstatymą, į šalį draudžiama atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais. Lietuva buvo ketvirtoji valstybė, priėmusi šį sprendimą.
Sergejus Magnickis, kurio vardu buvo pavadintas šis įstatymas, buvo rusų teisininkas, siekęs atskleisti korupciją. Užuot tyrusi S. Magnickio išaiškintas schemas, Rusijos teisėsauga jam pačiam iškėlė baudžiamąja bylą, pateikė falsifikuotus kaltinimus. Patekęs į kalėjimą 2009 m., jis mirė už grotų.
Dėl ekonominės krizės 2010–2011 m. pensininkai mūsų šalyje gavo 20 proc. sumažintas senatvės pensijas. Nuo 2012 m. sausio mėn. vėl buvo pradėtos mokėti į 2009 m. lygį grąžintos pensijos, tada prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai priminė Vyriausybei, kad ir valstybinės pensijos, papildomai mokamos tam tikroms asmenų grupėms kartu su senatvės pensijomis, taip pat turi būti pradėtos mokėti visu dydžiu.
Mieste kalbėta, kad pas prezidentę apsilankė kažkuris jos kolegų iš Vilniaus partinės mokyklos, primygtinai prašęs, kad minėtos viso dydžio pensijos būtų mokamos ir privilegijuotiesiems. Finansų ministrė Ingrida Šimonytė puolė ieškoti pinigų…