pjūklas
Elektrinis ar benzininis: kokio tipo grandininį pjūklą pasirinkti?
Ieškote naujo grandininio pjūklo, bet niekaip nepavyksta pasirinkti to vienintelio? Nenuostabu, juk grandinių pjūklų galima rasti įvairiausių.
Tiesa, du tipai, visada konkuruoja tarpusavyje. Tai elektriniai arba benzininiai grandininiai pjūklai. Abiejų tipų pjūklai naudojami tam pačiam tikslui – medienos, medžių, šakų pjovimui. Iš tiesų, nepaisant grandinio pjūklo tipo, šie įrankiai yra itin naudingi ir praktiški. Jų dėka, galime pamiršti apie varginantį pjovimą rankomis, kuris gali trukti net ir visą dieną. Pirmasis grandininis pjūklas patentuotas buvo dar ankstyvais 1900 metais, JAV. Šie pjūklai buvo sukurti su tikslu nupjauti visus didelius medžius, kurių buvo neįmanoma įveikti rankiniu pjūklu.
Na, o dėka šiandieninių technologijų, šiandien galime džiaugtis tiek moderniais benzininiais, tiek elektriniais grandininiais pjūklais, kurių kiekvienas pasižymi savomis ypatybėmis, skiriasi tam tikrais aspektais. Šiame straipsnyje pateiksime informaciją apie kiekvieną iš šių tipų, kuri turėtų padėti lengviau pasirinkti tinkamą grandininį pjūklą.
Kaip veikia elektrinis grandininis pjūklas?
Elektrinis grandininis pjūklas, lygiai taip pat, kaip elektrinis tiesinis pjūklas ar diskinis pjūklas veikia elektros pagalba. Elektriniai grandininiai pjūklai gali būti dviejų tipų: laidiniai arba akumuliatoriniai. Na, o abu šie tipai, veikia visiškai taip pat, tiesiog juos skiria maitinimo laido buvimas. Laidiniams, elektriniams pjūklams reikalingas elektros šaltinis, o akumuliatoriniai, elektriniai pjūklai veikia akumuliatoriaus, kuris yra pakraunamas, pagalba. Iš esmės, elektrinis pjūklas veikia elektrinio variklio pagalba. Tokio tipo variklis neturi judančių dalių, kaip benzininis, o elektros energija paverčia mechanine energija, kuri ir padeda pjūklui pjauti.
Kaip veikia benzininis elektrinis pjūklas?
Benzininiai grandininiai pjūklai gali būti dviejų tipų: dvitakčiai arba keturtakčiai. Pagrindinis šių dviejų tipų skirtumas yra tas, kad dvitakčiai pjūklai veikia su alyvos ir benzino mišinių, kurį reikia pilti į prietaiso baką, o keturtakčiai – veikia su grynu benzinu. Benzino ir alyvos mišinys padeda tinkamai sutepti dvitakčio variklio dalis. Na, o keturtakčiai pjūklai turi dvi atskiras talpas – kurui ir alyvai. Benzininiai pjūklai turi vidaus degimo variklį, kuris kuro pagalba leidžia suktis pjovimo grandinei.
Kodėl verta rinktis elektrinį grandininį pjūklą?
Elektrinis grandinis pjūklas turi keletą privalumų, kurie yra tikrai verti dėmesio. Visų pirma, jie lengvi ir kompaktiški, todėl, jos itin patogu laikyti ir naudoti. Dar vienas jų pranašumas – tylus veikimas. Elektriniai grandininiai pjūklai veikia kur kas tyliau nei benzininiai, todėl, su jais maloniau dirbti. Žinoma, nereikia ir sukti galvos dėl degalų pirkimo, tepalų keitimo ar kuro ir alyvos maišymo, o tai tikrai padeda sutaupyti laiko. Vienas iš didžiausių privalumų – lengvas užvedimas. Elektriniai grandininiai pjūklai užsiveda vos vienu mygtuko paspaudimu, nereikalauja jėgos, kaip benzininiai pjūklai. Šie pjūklai nereikalauja jokios priežiūros, o negana to, šio tipo modeliai yra ir pigesni. Tačiau, naudinga paminėti, kad elektriniai grandininiai pjūklai nėra tokie galingi, kad galėtų pjauti didelius medžius. Taip pat, jie pjauna lėčiau, todėl, tinka tik nedidelių medžių, šakų ir krūmų pjovimui. Na, o akumuliatoriniai veikia gana trumpai, nuo 20 minučių iki valandos. Jiems išsikrovus, teks laukti, kol akumuliatorius vėl pasikraus.
Kodėl naudinga rinktis benzininį grandininį pjūklą?
Benzininiai grandininiai pjūklai – galingesni. Dėl šios priežasties, jie tinkami intensyviam naudojimui, dideliems ir storiems medžiams, medienai pjauti. Negana to, jų pjovimo juostos būna kur kas ilgesnės, jie pjauna greičiau. Taip pat, juos galima naudoti bet kur, nesibaiminant dėl elektros šaltinio ar išsikrovusio akumuliatoriaus. Tol kol turite kuro – šie pjūklai veiks tikrai efektyviai. Tačiau, kaip ir elektriniai grandininiai pjūklai, benzininiai turi ir kelis trūkumus. Jie yra sunkūs, todėl, gali būti nelengva juos išlaikyti, ypač dirbant ilgą laiką. Taip pat, šie pjūklai veikia gana garsiai, o tai gali kelti diskomfortą. Benzininiai pjūklai veikdami skleidžia dūmus, kvapą ir reikalauja nuolat su savimi turėti benzino, alyvos atsargų. Taip pat, keturtakčius pjūklus privalu nuolat prižiūrėti, keisti alyvą – norint, kad pjūklas efektyviai veiktų. Jie brangesni, o taip pat, ne taip lengvai užvedami, kaip elektriniai.
Elektriniai, akumuliatoriniai ir benzininiai grandininiai pjūklai, platus pasirinkimas, geros kainos ir puikios akcijos – tik varle.lt svetainėje!
2022.01.26; 08:11