Lenkija nori paaiškinimo dėl incidento pasienyje su Baltarusijos kareiviu


Varšuva, rugsėjo 6 d. (PAP-ELTA). Lenkijos pasieniečiai paprašė Baltarusijos pasienio tarnybos paaiškinti, ką prie Lenkijos sienos veikė ginkluotas Baltarusijos kareivis su pjūklu.
 
Incidentas įvyko pirmadienio popietę, kai ginkluotas karinę uniformą vilkėjęs kaukėtas vyras kirto Lenkijos sieną ties Dubicze Cerkiewne kaimu ir mėgino pjūklu perpjauti tvorą. Stebėjimo sistemoms užfiksavus jo pastangas, į įvykio vietą buvo pasiųstas lenkų patrulis, tačiau pažeidėjui pavyko pasprukti į Baltarusiją.
 
Lenkijos sienos apsaugos tarnybos atstovė spaudai Anna Michalska trečiadienį sakė naujienų agentūrai PAP, kad Palenkės sienos apsaugos vadas antradienį išsiuntė laišką savo kolegai Baltarusijos pasienio tarnybos Bresto skyriuje ir paprašė paaiškinimų dėl Baltarusijos kareivio veiksmų prie Lenkijos sienos.
 
Pastaraisiais metais Lenkija ir kitos dvi Europos Sąjungos (ES) narės Latvija ir Lietuva patyrė migracijos spaudimą iš Baltarusijos, įsitikinusios, jog Baltarusijos sienos apsaugos pareigūnai padeda migrantams, daugiausia iš Afrikos ir Artimųjų Rytų, kirsti sienas į ES.
 
Viljama Sudikienė (PAP (EN))
 
2023.09.07; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *