Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Artėjant rugsėjo 10 dienai, kuomet prie Seimo Šeimų sąjūdis planuoja surengti dar vieną mitingą, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla kartoja – daugiatūkstantiniai renginiai prie parlamento yra sunkiai galimi.
 
„Dideli renginiai, kuriuose ruošiasi dalyvauti daugiatūkstantinės minios, prie Lietuvos Seimo yra negalimi. Tiesiog fiziškai ten nėra vietos“, – po ketvirtadienį vykusio susitikimo su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite žurnalistams sakė komisaras.
 
Todėl, R. Požėlos teigimu, policija rugsėjo mėnesį imsis priemonių, kad planuojamo mitingo metu nebebūtų pažeisti įstatymai – pirmiausiai įstatymu numatytas 75 metrų atstumas iki Seimo, kurio turi laikytis mitinguotojai.
 
„Policija imsis priemonių, kad šis perimetras būtų pažymimas techninėmis priemonėmis, – mes tai planuojame, tam ruošiamės. Bus akivaizdu, iki kur galima prieiti ir kur yra riba, kuri yra saugoma įstatymu“, – teigė R. Požėla.
 
Generalinis komisaras užsiminė, kad prie Seimo iškilti ir perimetrą žymėti antiriaušinės tvoros.
 
Taip pat R. Požėla pažymėjo, kad artėjančių mitingų metu policija mobilizuos daugiau pareigūnų. Pasak jo, tą verčia daryti pamokos, išmoktos po rugpjūčio 10 d. vykusio ir riaušėmis virtusio mitingo.
 
„Mums reikia turėti visada tiek pareigūnų, kurie būtų pasirengę veikti įvairiomis ir netgi kritinėmis situacijomis“, – sakė jis, pridurdamas, kad rugpjūčio 10 d. mitinge pareigūnai dar dienos metu fiksavo kylančias įtampas.
 
„Ar mes matėme kylančias įtampas renginyje – taip matėme, tam tikrų simbolių naudojimas mums buvo signalas, kad šis renginys turi savų rizikų. Tad nuo renginio pradžios mes nuosekliai didinome pareigūnų skaičių prie Seimo. Tačiau kai atėjo tam tikras momentas ir supratome, kad bus reikalinga vykdyti specialią policijos operaciją ir kad reikia pareigūnų, kurie yra specialiai (pasirengę) vykdyti tam tikras intervencijas“, – sakė R. Požėla.
 
„Taigi išmokta pamoka sako tą, kad mes pasitelksime ir kitų teritorinių policijos įstaigų pareigūnus, kad policija su savo partneriais veiktų nenutrūkstamai“, – pridūrė jis.
 
„Policija imsis priemonių, nepaisant, kokių konkrečių grėsmių sąrašą mes turėsime. Kad mūsų pareigūnai būtų mobilizuoti ir parengti veikti įvairiomis situacijomis“, – spaudos konferencijoje sakė policijos generalinis komisaras.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.26; 11:41

Pro padidinamąjį stiklą. Slaptai.lt nuotr.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad įtariamųjų ratas riaušių prie Seimo byloje kiekvieną savaitę didėja.
 
„Darbo tikrai yra daug. Iš esmės mobilizuota visa Vilniaus VPK organizuotų nusikaltimų tyrimų valdyba. Dirba 6 prokurorai, kurie vadovauja, koordinuoja šį tyrimą. Apimtis tikrai yra labai didžiulė, daug yra informacijos, daug filmuotos medžiagos, daug asmenų, kuriems mes turime ar dar turėsime klausimų. Tai tikrai didžiulis prioritetas šiai bylai ir noriu pasakyti, kad ikiteisminis tyrimas vykdomas labai intensyviai“, – žurnalistams antradienį teigė R. Požėla.
 
Generalinis komisaras akcentuoja, kad riaušių prie Seimo byloje įtariamųjų ratas plečiasi.
 
„Įtariamųjų ratas didėja. Kiekvieną savaitę mes turime nusimatę taktiškai tam tikrus naujus sulaikymus, tai tas ratas didėja. Ką šiuo metu turime yra vieni skaičiai, ką po savaitės turėsime turbūt bus kiti skaičiai“, – sakė jis.
 
Pasak R. Požėlos, teisėsaugos akiratyje šiuo metu yra maždaug 40 asmenų, dalyvavusių riaušėse prie Seimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.24; 14:00

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla teigia, kad policija, slopindama prie Seimo kilusias riaušes, naudojo proporcingas jėgos priemones. Jo teigimu, neramumų prie parlamento rūmų metu buvo sužalota 18 policijos pareigūnų.
 
„Šios dienos vertinimu, tai, kas vyko vakar, buvo dvejų dalių renginys. Pirma renginio dalis praėjo ir baigėsi vienu scenarijumi, nors, aišku, mes irgi analizuojame visą filmuotą medžiagą, pasisakymus galimus, jų tam tikrus kitus veiksmus ir jų atitikimą galiojantiems teisės aktams, o kitoje dalyje mes pamatėme visai kitą vaizdą“, – spaudos konferencijoje trečiadienį teigė R. Požėla.
 
„Ir iš esmės matant, kad situacija eskaluojasi, buvo priimtas sprendimas pasirengti specialiai policijos operacijai“, – pridūrė jis.
Jo teigimu, palaipsniui vis eskaluojantis situacijai buvo įvertintos galimos grėsmės.
 
„Kaip matome iš tolesnių veiksmų, mūsų grėsmių vertinimas buvo teisingas, nes 18, berods, policijos pareigūnų yra sužaloti ir patyrę įvairias sužalojimo formas“, – sakė R. Požėla.
 
„Tiesiog buvo priimtas sprendimas, kad reikia pasitelkti įvairių pajėgumų. Ir būtent pasitelkti daugiau pareigūnų, kurie iš esmės specializuojasi atkuriant viešąją tvarką“, – pridūrė jis.
 
R. Požėlos teigimu, policijos operacija buvo baigta tik trečiadienį, 2 valandą nakties. Jo teigimu, šiuo metu yra sulaikyti 26 asmenys. Jo teigimu, šis sulaikytų asmenų sąrašas nėra baigtinis.
 
„Vieni asmenys sulaikyti pagal pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl riaušių organizavimo, kiti buvo sulaikyti dėl galimai administracinės atsakomybės. Tai šiuo metu yra dirbama, taip pat analizuota visa filmuota medžiaga, kurios yra labai gausu“, – paaiškino generalinis policijos komisaras.
 
Jis akcentavo, kad policija labai atsakingai rengėsi bendrai policijos ir Viešojo saugumo tarnybos operacijai prie Seimo. R. Požėla atkreipė dėmesį, kad visų pirma protestuotojai buvo įspėti, tačiau policijos raginimų neišgirdo.
 
„Todėl sakingai ir proporcingai pradėjome naudoti fizinę jėgą, siekiant užtikrinti susirinkimų įstatymo reikalavimus, kad asmenys pasitrauktų nuo Seimo 75 metrus. Tos prievartos priemonės buvo mažoka, todėl buvo panaudotos ir ašarinės dujos“, – paaiškino R. Požėla.
„Šioje vietoje tikrai policija nemato jokio reikalo inicijuoti kažkokių vidinių patikrinimų dėl galimai neproporcingos jėgos panaudojimo ar policijos pareigūnų veiksmų galimo neatitikimo galiojantiems teisės aktams“, – pridūrė jis.
 
R. Požėlos teigimu, įvertinus galimas grėsmes priimtas sprendimas stiprinti Vyriausybės ir Seimo saugumą.
 
„Jau naktį buvo įrengtos antiriaušinės tvoros prie Vyriausybės, tai policija tikrai pasirengusi vykdyti savo funkcijas“, – sakė generalinis policijos komisaras.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.12; 18:15

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla tvirtina, kad mestos didelės pajėgos, jog būtų surasti iš Pravieniškių pataisos namų penktadienį pabėgę du nuteistieji. Pasak jo, atsakingos valstybės institucijos nuteistuosius sugrąžinti į pataisos namus siekia kuo skubiau, kad nebūtų padaryta žala aplinkiniams.
 
„Reikia užtikrinti, kad jie nepadarytų kažko tokio, dėl ko būtų galbūt liūdna“, – penktadienį žurnalistams sakė generalinis komisaras.
 
Kol kas, teigė jis, nėra žinių apie nuteistųjų buvimo vietą, todėl pareigūnai, pažymėjo R. Požėla, šiuo metu vykdo aktyvią paiešką, kad grėsmę sukelti galintys asmenys būtų surasti.
 
„Asmenys yra nuteisti už kriminalinius nusikaltimus, jie savavališkai pasišalino iš įkalinimo vietų, tai, natūralu, kad mes tam tikras grėsmes matome“, – sakė jis, kartu prašydamas gyventojų reaguoti, jei tik šie turi kažkokios informacijos.
 
„Kurie nutuokia ar žino apie jų buvimo vietą, prašome informuoti mus tam, kad mes tuos asmenis grąžintume ten, kur jie ir turėtų būti“, – teigė generalinis komisaras.
 
R. Požėla pažymėjo, kad šiuo metu nuteistųjų ieško ne tik policija.
 
„Paieška vykdoma kartu su Kalėjimo departamento pareigūnais, policija vykdo aktyvią paiešką ir, žinoma, veikia ne tik viešosios policijos pareigūnai, bet ir kriminalinė policija“, – teigė jis.
 
Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos pareigūnai naktį per vaizdo kameras pastebėjo du asmenis, perlipančius tvorą ir nubėgančius į mišką. Skaičiuotės metu nustatyta, kad du nuteistieji savavališkai pasišalino iš įkalinimo įstaigos.
 
Bausmę atliekantys drausmės grupės nuteistieji Egidijus Žilinskas, gimęs 1996 m., ir Rolandas Kazakevičius, gimęs 1974 m., iš pataisos namų bendrabučio patalpos pasišalino išlaužę lango grotas ir perlipę per įstaigos apsaugos perimetro tvorą.
 
Vyksta pabėgusiųjų paieška, nuteistųjų ieško Kalėjimų departamento ir policijos pareigūnai, pasitelktas Valstybės sienos apsaugos sraigtasparnis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.15; 10:00

Renatas Požėla. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad šiuo metu šalyje trūksta maždaug 1400 policijos pareigūnų. Visgi policijos generalinis komisaras tikina, kad siekiant spręsti susidariusią situaciją dar šiais metais planuojama priimti iki 200 naujų policijos pareigūnų.
 
„Objektyvi situacija policijos organizacijoje yra tokia, kad pagal oficialiai patvirtintą pareigybių metodiką šiuo metu mums trūksta apie 1400 pareigūnų“, – spaudos konferencijoje po Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio teigė R. Požėla.
 
Jis mano, kad policijos pareigūnų trūkumą nulėmė dar prieš jam tampant generaliniu policijos komisaru padaryti sprendimai.
 
„Visko buvo, pareigūnai ir dėl mažo atlyginimo išėjo, ir buvo įvairiais laikotarpiais atliktos tam tikros pertvarkos, kuomet buvo mažinamas policijos pareigūnų skaičius, galbūt tam, kad siekta intensyvinti likusių darbuotojų veiklą ir tam, kad jie galėtų gauti didesnį atlyginimą“, – sakė jis.
 
Visgi R. Požėla teigia turįs aiškų matymą, kaip susidariusią situaciją spręsti.
 
„Šiais metais mes planuotume iki 200 policijos pareigūnų naujai priimti. Pagrinde tai būtų prevencijos darbuotojai, tie patys bendruomenės pareigūnai, kurie dirbtų su visuomene, ir turbūt kriminalinės policijos tyrėjai, kurie dirbtų teritorinėse policijos įstaigose, tiriant konkrečias nusikalstamas veikas“, – sakė jis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.09; 00:30

Renatas Požėla. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Šiuo metu koronavirusu yra užsikrėtę 189 policijos pareigūnai ir dar 95 pareigūnams tenka būti saviizoliacijoje, pranešė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
 
„Šalia to dar turime 35 sergančius kitus policijos tarnautojus ir 9 (esančius – ELTA) saviizoliacijoje“, –  pirmadienį nuotoliniu būdu surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė policijos generalinis komisaras.
 
Šventiniu laikotarpiu gausios policijos pajėgos buvo mestos užtikrinant draudimą gyventojams judėti tarp savivaldybių. Šiuo draudimu siekiama suvaldyti COVID-19 plitimą šalyje.
 
Nuo gruodžio vidurio, kuomet buvo įvestas toks draudimas, kontrolės postuose pareigūnai apgręžė daugiau nei 44 tūkst. transporto priemonių. Sekmadienį posėdžiavęs Ministrų Kabinetas judėjimo kontrolę pratęsė iki sausio 31 dienos.  
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.04; 13:38

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Policija nuo penktadienio pradeda griežtą judėjimo tarp savivaldybių kontrolę. Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, pastebimi vis mažesni gyventojų, bandančių judėti tarp savivaldybių, srautai, dauguma vairuotojų yra pasirūpinę reikiamais dokumentais.
 
Visgi policijos generalinis komisaras akcentuoja, kad gyventojams, piktybiškai bandantiems išvengti įvestų apribojimų, bus taikomos baudos nuo 500 eurų.
 
R. Požėla informuoja, kad per pirmąsias dvi paras, kai dalyje savivaldybių buvo įvesti judėjimo ribojimai, nepraleista per 600 transporto priemonių, bandančių patekti ne į savo savivaldybę. Jo teigimu, daugiausiai gyventojų be svarios priežasties bandė patekti į Palangą.
„Daugiausiai automobilių buvo apgręžta, kurie bandė įvažiuoti į Palangos miestą, nes, kaip žinia, Palangos miestui mes buvome ir esame parengę specialų planą ir iš esmės ten stacionarūs postai jau pradėjo veikti nuo trečiadienio“, – žurnalistams penktadienį teigė jis.
 
Visgi policijos generalinis komisaras džiaugėsi, kad dauguma į sostinę bandančių patekti gyventojų su savimi turi reikiamus dokumentus.
 
„Dauguma atvejų žmonės tikrai yra pasirengę, pasiruošę kontrolės procedūroms, turi patvirtinančius kelionę dokumentus, pažymas, išrašus. Tai pakankamai tokių žmonių atžvilgiu patikrinimo procedūros vyksta operatyviai ir greitai. Žmonėms mes palinkime gero kelio ir leidžiame jiems vykti toliau“, – sakė jis.
 
R. Požėla taip pat akcentavo, kad kol kas apie konfliktines situacijas jam neteko girdėti. Jis taip pat pripažįsta, kad pastarosiomis dienomis pastebimi vis mažesni gyventojų, judančių tarp savivaldybių, srautai.
 
„Didžiausi srautai buvo trečiadienį ir srautai po truputį mažėja. Aišku, išimtis šis laikotarpis, savotiškos piko valandos, kai žmonės grįžta iš darbų, tačiau tikimės, kad šeštadienį-sekmadienį srautai turėtų apmažėti“, – sakė jis.
 
Todėl R. Požėla akcentuoja, kad vertinant judėjimo dinamiką galima teigti, kad žmones pasiekė žinia be svarios priežasties nevykti iš savo gyvenamosios vietos, o vykstant su savimi turėti reikiamus dokumentus pagrindžiančius kelionės tikslą.
 
Policijos generalinis komisaras taip pat akcentuoja, kad planuojantys gudrauti ir piktybiškai nevykdantys policijos nurodymų gyventojai bus baudžiami piniginėmis baudomis.
 
„Iškart noriu kreiptis į tuos asmenis, kurie planuoja tai daryti, nes šioje vietoje mūsų tolerancijos nebus, žaidimo taisyklės visiems aiškios“, – sakė R. Pozėla.
 
 „Tie, kurie bandys gudrauti, susilauks Kalėdinių policijos „premijų“ nuo 500 eurų“, – pridūrė jis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.18; 15:19

Vilniuje – eisena, smerkianti rasizmą. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Po penktadienį Vilniuje įvykusios ir viešas diskusijas sukėlusios protesto akcijos prieš rasizmą pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir aštuoni tyrimai dėl administracinės teisės pažeidimų. Tai trečiadienį žurnalistams pranešė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
 
„Vykdomi atitinkami tyrimai. Konkrečiai yra pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir pradėtos 8 administracinių teisės pažeidimų teisenos“, – Seime teigė policijos generalinis komisaras.
 
Kaip patikslino R. Požėla, tyrimai pradėti dėl pastarąjį penktadienį Vilniuje vykusioje eisenoje demonstruotų plakatų su įžeidžiais, policijai skirtais epitetais. Tuo tarpu ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl kelių aktyvistų susistumdymo eisenos metu.
 
„Ten buvo situacija, kai buvo susistumdymas, situacija yra užfiksuota ir dabar yra normalia tvarka vykdomas tyrimas“, – teigė generalinis komisaras.
 
R. Požėla neslėpė, kad pats skeptiškai vertina tai, kad demonstrantai, susirinkę palaikyti „Black Lives Matter“ judėjimą, viešai įžeidinėjo policiją.
 
„Be abejo, neigiamai (vertinu – ELTA), mes už tai, kad žmonės taikiai, protingai reikštų savo įsitikinimus, bet jokiu būdu nevartodami tokių epitetų ir neįžeidinėdami institucijų ar konkrečių pareigūnų, ar dar blogiau – nenaudodami prievartos priemonių“, – teigė R. Požėla.
 
Jungtinėse Amerikos Valstijose nesibaigiant protestų dėl juodaodžių teisių bangai, Vilniuje penktadienį suorganizuota eisena, siekiant atkreipti dėmesį į rasizmo problemas bei palaikyti „Black Lives Matter“ judėjimą. Policijos atstovų tvirtinimu, eisenoje dalyvauja apie 1 tūkst. demonstrantų. Tarp susirinkusių demonstrantų buvo asmenų, nešusių plakatus su policijos atžvilgiu įžeidžiais užrašais. Viename iš plakatų buvo užrašas „F**k the police“.
 
ELTA primena, kad protestai JAV įsisiūbavo policijos pareigūnui Derekui Chauvinui nužudžius sulaikytą juodaodį George‘ą Floydą. Per G. Floydo sulaikymą gegužės 25 d. policijos pareigūnas D. Chauvinas beveik devynias minutes keliu spaudė ant žemės gulinčio, antrankiais surakinto, beginklio juodaodžio G. Floydo kaklą, nors jis skundėsi, kad negali kvėpuoti. Netrukus jis mirė. Nepriklausoma atlikta autopsija parodė, kad vyras mirė dėl uždusimo.
 
G. Floydo mirtis paskatino masinius protestus JAV prieš policijos smurtą ir rasizmą, kurie kartais perauga į riaušes ir plėšikavimus. Pačiam pareigūnui D. Chauvinui už antrojo laipsnio žmogžudystę gresia iki 40 metų kalėjimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.10; 09:00

Po gegužės pabaigoje įvykusio tragiško įvykio, kai tarnybos metu buvo nušautas Telšių apskrities policijos pareigūnas, imta vėl kalbėti apie ginklų įsigijimo teisinio reguliavimo pakeitimus, taip pat – apie policijos pareigūnų apsaugos priemonių dėvėjimo kontrolę. Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pripažįsta, kad yra poreikis peržiūrėti ginklų įsigijimo ir laikymo procedūras bei reglamentavimą. Taip pat, pažymi R. Požėla, policijoje imta griežčiau kontroliuoti, ar pareigūnai dėvi apsaugines liemenes.
 
„Po tragiško įvykio kalbėjome komitete, kad reikia apskritai peržiūrėti procedūras – teisės aktus, kontrolės mechanizmus. Ar tikrai šiandien viskas veikia taip nepriekaištingai, kad išvengtume tokių įvykių, kurie nutiko? Buvo kalbama apie tai, kad problemas kelia ne tik ginklai, kurie yra nelegalūs, bet lygiai taip pat ir legaliai įgyti ginklai. Dažnas reiškinys, kai legalaus ginklo turėtojas naudoja ginklą kaip grasinimo įrankį. Lygiai taip pat tas ginklas vagystės metu kartais patenka į tą pačią nelegalių ginklų rinką. Tų klausimų yra daug“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė R. Požėla.
 
Jo teigimu, nors ir iki minėto pareigūno žūties patruliams buvo privaloma dėvėti apsaugines liemenes, dabar tai kontroliuojama griežčiau.
 
„Griežtas imperatyvas, kad visi reaguojantys pareigūnai, vykstantys į įvykius, jau veikia. Dabar yra sugriežtinimas dėl kontroliuojančių asmenų, kad jie privalo ne tik paklausti bei priminti, kad reikia dėvėti liemenę, bet ir patys vizualiai įsitikinti, kad pareigūnas ją dėvi. Lygiai taip pat – važiuojant generaliniam komisarui gatve, pamačius policijos patrulių ekipažą, jam yra suteikta teisė ir pareiga patikrinti vizualiai, ar tie asmenys liemenę dėvi“, – pažymėjo R. Požėla.
 
Paklausus, ar pareigūnams grėstų nuobaudos dėl liemenių nedėvėjimo, R. Požėla tai patvirtino.
 
„Be abejo. Tai yra tarnybinės drausmės pažeidimas su visomis išplaukiančiomis aplinkybėmis“, – patikino komisaras.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.10; 00:30

Renatas Požėla. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad savaitgalį apie 15 tūkstančių automobilių nebuvo praleisti į konkrečius miestus ir miestelius. Pasak generalinio komisaro, pasitaikė ir tokių, kurie pareigūnų nurodymams priešinosi, todėl pradėtas ne vienas ikiteisminis tyrimas.
 
„Apie 4 tūkstančius policijos pareigūnų dirbo nuo penktadienio iki vakar vakaro. Mums padėjo Šiaulių sąjungos nariai, karo policijos darbuotojai, vidaus reikalų sistemos pareigūnai. Tai visi kartu atlikome šį didelį darbą. Mūsų skaičiavimais, patikros punktuose nuo penktadienio iki pirmadienio vakaro buvo patikrinta apie 100 tūkstančių transporto priemonių. Iš jų apie 15 tūkstančių, maždaug kas 6 automobilis, deja, neatitiko Vyriausybės nutarime nustatytų išimčių ir tiesiog buvo apgręžtas ir neįleistas į konkrečią gyvenvietę, miestą“, – sakė R. Požėla.
 
Anot jo, savaitgalį taip pat surašytas 231 protokolas dėl karantino pažeidimų.
 
„Savaitgalį surašėme 231 protokolą dėl karantininių pažeidimų. Tai ir saviizoliacijos pažeidimai, ir kaukių dėvėjimo pažeidimai, ir kiti nesilaikymai. (…) buvo tokių atvejų, kai nevykdomi teisėti pareigūnų reikalavimai ir tam buvo priešinamasi, todėl turime ir ikiteisminių tyrimų. (…) buvo sulaikyti ir neblaivūs vairuotojai, ir kiti eismo pažeidimai (…) Esu įsitikinęs, kad ši priemonė buvo reikalinga (…)“, – teigė jis.
 
Nors kitų įvykių per savaitgalį buvo nedaug, bet, pasak R. Požėlos, jie buvo itin sunkūs.
 
„Apskritai dėl kriminogeninės situacijos šį savaitgalį tai pačių įvykių buvo nedaug. Tačiau, deja, tie įvykiai buvo pakankamai sunkūs. Buvo įvykdyti du nužudymai artimoje aplinkoje. 8 sunkūs kūno sužalojimai, kurie buvo padaryti naudojant peilius, kirvį. Deja, neišvengėme ir tragiškų eismo įvykių, ir ypač skaudu, kad žuvo nepilnametis, bet vėlgi nepilnametis ir vairavo transporto priemonę. Turėjome brutalų apiplėšimą Rokiškio rajone“, – sakė jis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.14; 00:55

Renatas Požėla. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad naktį į šeštadienį konfliktinių situacijų nepasitaikė, tačiau keli šimtai vairuotojų į miestus nepateko.
Saulius Gagas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 
„Esu įsitikinęs, kad ši priemonė reikalinga. Policijos pareigūnai su partneriais yra patikrinę tūkstančius transporto priemonių. Šimtais skaičiuojame jas ir juose važiavusius asmenis, kuriuos reikėjo liaudiškai tariant apsukti. Ypatingų konfliktinių situacijų, nepasitenkinimo, visko būna, bet reikia pasidžiaugti gyventojais, kurie pakankamai supratingai žiūri į tai, ką darome, į draudimus“, – šeštadienį žurnalistams sakė R. Požėla.
 
Daugiausia patikrinimų įvykdyta prie įvažiavimų į Vilnių.
 
„Turiu informaciją, kad nuo vakar 20 valandos iki šio ryto 6 valandos į Vilnių kurie važiavo, tai virš 7 tūkst. patvirtinta transporto priemonių, apie 200 – nepraleidome“, – sakė R. Požėla.
 
Pasak jo, prie kontrolės punktų pasitaikė ir kuriozinių situacijų.
 
„Vienas dviratininkas iš Anykščių važiavo į Ukmergę. Deja, neatitiko kriterijų ir teko apsukti atgal į Anykščius. Tai nežinau, kaip jam pavyko grįžti“, – teigė R. Požėla.
 
„Yra priimti sprendimai, kad ir autobusai būtų tikrinami ne tik prie patikros punktų, bet ir kelyje. Vertinama, kaip žmonės autobusuose dėvi kaukes, nes autobusai – taip pat vieša vieta“, – pridūrė jis.
Stop ženklas
 
Generalinis komisaras patvirtino, kad penktadienį protokolų už karantino nesilaikymą buvo surašyta virš 120, taip pat ir už kaukių nedėvėjimą.
 
Vilniaus apskrities policijos vadovas Saulius Gagas patikino, kad prie Vilniaus jokių konfliktinių situacijų nekilo.
 
„Vakar vakare per pirmas dvi valandas srautas buvo didesnis, paskui mažėjo. (…) 221 automobilis buvo apgręžtas ir paprašyta vykti atgal, o ne į sostinę. Kažkokių incidentų neturėjome. Žmonės geranoriškai reaguoja į pareigūnų klausimus, nekilo konfliktinių situacijų, išskyrus gal kai kuriuos atvejus, kur buvo paprašyta paaiškinti detaliau, kodėl kur vykstat, bet visi atsakymai buvo geranoriški, konfliktinių situacijų neturėjome“, – sakė S. Gagas.
 
Lietuvos policija

„Buvo tokių, kurie sakė „važiuoju aplankyti mamos“, buvo „važiuojame pas drauges“. Jaunimas, ypač mėgstantis leisti savaitgalius ir vakarus sostinėje, galvojo, kad taip ir bus šį savaitgalį, bet buvo pasakyta grįžti ten, iš kur atvažiavo“, – pridūrė jis.
 
Vyriausybės sprendimu visas tris šventines dienas – nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 val. – uždrausta gyventojams vykti į kitus miestus.
 
Išimtys taikomos dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, dėl darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo.
 
Ribojimas nenumatomas ir asmenims, kurie kitoje nei savo savivaldybėje turi nekilnojamojo turto, kuris priklauso jiems nuosavybės teise.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.11; 18:15

Renatas Požėla. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla informuoja, kad per karantino laikotarpį 55 procentais sumažėjo registruotų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, ženkliai sumažėjo nusikalstamų veikų viešose vietose bei pagerėjo avaringumo statistika.
 
Visgi Lietuvos policijos vadovas pripažįsta, kad per pastarąsias dvi savaites padidėjo įvykių, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje, skaičius.
 
„Kaip bebūtų keista, gyvendami karantino sąlygomis matome ir tam tikrų teigiamų dalykų. Per tas dvi savaites – minus 55 procentai registruoto sunkaus ir labai sunkaus nusikalstamumo, ženklus minusas dėl nusikalstamų veiklų, įvykdytų viešose vietose, avaringumo skaičiai gerėja“, – Delfi „Dėmesio centre“ kalbėjo R. Požėla.
 
Visgi Lietuvos policijos vadovas pripažįsta, kad šalyje per karantino laikotarpį padaugėjo įvykių, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje. Todėl. R. Požėlos teigimu, policija ruošiasi galimam dar didesniam nusikaltimų artimoje aplinkoje skaičiaus padidėjimui.
 
„Tačiau ką prognozavome ir prognozuojame, turime daugiau įvykių, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje. Tai vienas iš labiausiai nerimą keliančių dalykų, nes turime ir užsienio šalių patirtį, pavyzdžiui, Prancūzijoje per pastarąsias savaites tokio pobūdžio nusikalstamų veikų išaugo 30 procentų“, – kalbėjo R. Požėla.
 
„Mes neatmetame, kad ir Lietuvoje yra galima tokia situacija, todėl ruošiame tam tikrus algoritmus mūsų pareigūnams ir ruošiamės reaguoti ten, kur labiau mūsų reikės“, – pridūrė jis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.31; 00:30