Kijevo apeliacinis teismas paleido išdavyste kaltinamą vyriausiąjį Rusijos naujienų agentūros „RIA Novosti“ Ukrainos biuro redaktorių Kirilą Višinskį.
 
Ukrainos ir Rusijos pilietybę turinčio K. Višinskio sulaikymą Kijevo teismas pakeitė į pasižadėjimą neišvykti. Žurnalistas, to pareikalavus teismui ar prokurorams, privalės atvykti apklausai, taip pat turės pranešti apie pasikeitusią gyvenamąją ar darbo vietą. Jam taip uždrausta bendrauti su bylos liudytojais. K. Višinskiui teismo salėje po nuosprendžio buvo nuimti antrankiai, rašo „RIA Novosti“.
 
Liepą Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasiūlė Rusijai keisti K. Višinskį į ukrainietį režisierių Olegą Sencovą, kuris šiuo metu yra kalinamas Rusijos Arktyje esančioje kolonijoje.
 
K. Višinskis yra sulaikytas jau 15 mėnesių, jis ir „RIA Novosti“ Ukrainos redakcija, kurios veikla uždrausta kartu su redaktoriaus areštu, kaltinami prisidėję prie dezinformacijos kampanijos Ukrainoje prieš pat 2014-ųjų Krymo okupaciją. 2015 m. jam suteikta Rusijos pilietybė. Pernai žurnalistas ne kartą tvirtino atsisakysiantis Ukrainos pilietybės.
 
K. Višinskis buvo sulaikytas praeitų metų gegužės 15 d. Kijeve. Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) tądien vykdė reidus „RIA Novosti“ Ukrainos biuruose. Žurnalistas kaltinamas valstybės išdavyste ir parama pasiskelbusioms Donecko ir Luhansko liaudies respublikoms, už šiuos nusikaltimus jam gresia 15 metų nelaisvės.
 
Pats K. Višinskis ne kartą tvirtino, kad kaltinimai jam – melas ir manipuliacijos, nes SBU esą nė karto iki sulaikymo jam nepareiškė jokių įtarimų.
 
Rytų Ukrainoje tebevykstantis karas pasiglemžė daugiau nei 13 tūkst. gyvybių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
201908.29; 07:30

Ukrainos saugumo tarnyba. Youtube.com nuotr.

Ukrainos valstybės saugumo tarnyba antradienį atliko kratas Rusijos valstybinės naujienų agentūros „RIA Novosti“ ir televizijos kanalo „Russia Today“ būstinėse Kijeve, informavo pareigūnai. Be to, pranešama, kad prieš reidus prie savo namų buvo sulaikytas vienas agentūros žurnalistas.

„Tęsiame tiriamuosius veiksmus, paieškos vykdomos „RIA Novosti“ ir kitose žiniasklaidos struktūrose“, – agentūrai AFP sakė Ukrainos saugumo tarnybos atstovė Olena Gitlianska.

Savo feisbuko paskyroje O. Gitlianska pridūrė, kad Rusijos kontroliuojamos žiniasklaidos priemonės yra „pasitelkiamos kaip įrankiai prieš Ukrainą vykdomame hibridiniame kare“.

Pranešama, kad kiek anksčiau antradienį Ukrainos teisėsaugos pareigūnai sulaikė „RIA Novosti“ reporterį Kirilą Višinskį.

Kratos ir sulaikymas įvykdyti likus kelioms valandoms iki tilto, sujungsiančio aneksuotą Krymo pusiasalį su Rusija, atidarymo ceremonijos, kurioje dalyvaus ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Ukraina nusprendė atkeršyti už Krymo tiltą“, – tviteryje rašė RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian.

Rusija, savo ruožtu, kratas žiniasklaidos priemonių būstinėse pavadino „skandalingomis“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.16; 12:07

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka nurodė šalyje užblokuoti didžiausius Rusijos socialinės žiniasklaidos tinklus ir tarp milijonų ukrainiečių populiarias interneto paslaugas, informuoja BBC.

Šiuo Ukrainos prezidento sprendimu žymiai sugriežtinamos sankcijos Ukrainos kaimynei Rusijai dėl 2014 metais įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos ir besitęsiančio konflikto Rytų Ukrainoje.

Draudimas galios tokiems socialiniams tinklams, kaip „VK.com“ ir „Odnoklassniki“, paieškos sistemai „Yandex“ ir elektroninio pašto paslaugai „Mail.ru“.

Ukrainos paslaugų tiekėjams nurodyta užblokuoti prieigą į šiuos tinklalapius. Taip pat bus įšaldytas šių kompanijų biurų Ukrainoje turtas ir grės kiti apribojimai. P. Porošenkos sprendimas gali būti prieštaringai vertinamas pačioje Ukrainoje, nes vien „VK.com“ (VKontakte) Ukrainoje turi apytikriai 15 mln. vartotojų, o socialinis tinklas „Odnoklassniki“ irgi populiarus tarp ukrainiečių.

Su sankcijomis susiduria ir kelios kitos Rusijos kompanijos, įskaitant kibernetinio saugumo bendrovę „Kaspersky Lab“, „Doctor Web“ ir „Aeroflot“ bei kelias televizijos kompanijas, pavyzdžiui, NTV, RT ir naujienų agentūrą „Ria Novosti“.

Rusija Ukrainos Krymo pusiasalį aneksavo 2014 metais. Konfliktas Rytų Ukrainoje kilo, kai prorusiški separatistai pradėjo puolimą prieš vyriausybę Kijeve. Nuo konflikto pradžios žuvo apie 10 tūkst. žmonių.

Nors regione galioja bandomosios paliaubos, registruojami pažeidimai, o praėjusį mėnesį žuvo net 13 žmonių.

Informacijos šaltinis – ELTA.

2017.05.17; 06:55