Žurnalas „Forbes“ sudarė Rusijos milijardierių, kurių turtas 2010-2019 metais išaugo labiausiai, reitingą. Sąrašo viršuje atsidūrė Rusijos gamtinių dujų gamintojos „Novatek“ generalinis direktorius Leonidas Michelsonas, kuriam pavyko padidinti savo turtą 22,6 mlrd. dolerių – nuo 4,4 mlrd. iki 27 mlrd. dolerių.
 
„Forbes“ duomenimis, į pirmąjį trejetuką taip pat pateko verslininkas Genadijus Timčenka. Dabar jo turtas yra 20,8 mlrd. dolerių didesnis nei 2010 metais ir siekia 22,7 mlrd. dolerių. Trečiasis yra verslininkas Vladimiras Potaninas, kurio turtas paaugo 13,5 mlrd. dolerių iki 23,8 mlrd.
 
Toliau sąraše rikiuojasi Rusijos naftos koncerto „Lukoil“ vadovas Vagitas Alekperovas ir pagrindinis Rusijos energetikos sistemų mašinų gamybos įmonės „Power Machines“ akcininkas Aleksejus Mordašovas. V. Alekperovo turtas padidėjo 13,2 mlrd. dolerių, o A. Mordašovo – 10,3 mlrd. dolerių.
 
Į pirmąjį 10 dar pateko verslininkas Andrejus Melničenka (+ 10,2 mlrd. dolerių), verslininkas Viktoras Vekselbergas (+ 5,5 mlrd. dolerių), įmonės „USM Holdings“ vadovas Ališeras Usmanovas (+ 5,3 mlrd. dolerių), pagrindinis bendrovės „Novolipetsk“ akcininkas Vladimiras Lisinas (+ 5 mlrd. dolerių) ir „Ural“ kalnakasybos ir metalurgijos įmonės generalinis direktorius Andrejus Kozicinas, kurio turtas išaugo 4,6 mlrd. dolerių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.28; 00:30
deti_luzkova

Tai – pasakojimas apie keletą aukšto rango Rusijos politikų ir pareigūnų atžalas.

Tai – konkrečiais faktais paremtas rašinys, bylojantis, kaip Rusijos elito vaikai sėkmingai kopia politikos ir verslo karjeros laiptais.

Publikacijoje kalbama apie Jeleną Lužkovą, Aleksėjų Poltavčenką, Vladimirą Kirijenką, Vladimirą Christenką, Aleksėjų Kozaką, Igorį Kožiną ir Stanislavą Čemezovą.

Tiesa, straipsnio autorius pastebi, jog Rusijos elito sūnums ir dukterims Fortūna šypsosi tik tol, kol jų tėveliai ir mamytės užima aukštas pareigas. Kai gimdytojai netenka politinės galios, bankrutuoja ir jų vaikai.

Continue reading „Kokią košę verda Rusijos valdininkų vaikai?”

antonov_vladimir

Apie 1985 metus Kremliuje SSRS ekonominio kracho akivaizdoje buvo nuspręsta, kad nomenklatūriniai komunistai, nusipelnę kagėbistai ir jų vaikai turi tapti kapitalistais ir toliau valdyti „liaudies mases“.

Kremliaus bonzoms ir jų satrapams Lietuvoje  nusibodo vien skaityti KGB ataskaitas apie pūvantį Vakarų kapitalizmą bei apie pinigų galios teikiamus malonumus, kai jų nereikia slėpti. Jie jėga pasisavino tai, kas dar turėjo vertę pasaulio rinkose – naftos ir dujų telkinius, metalus ir kitka, o už gautus pinigus pradėjo pirkti nuosavybę Vakaruose, ypač Europos Sąjungos valstybėse, taip pat ir Lietuvoje. Tuo požiūriu labai charakteringa yra skandalo Lietuvos „Snoro“ banke autoriaus Rusijos piliečio ir  Londono gyventojo Vladimiro Antonovo „karjera“.

Continue reading „Įtariamasis V. Antonovas „Snoro“ byloje”

kremlius_1111

Kokia mūsų kaimynės Rusijos ateitis. Šiuolaikinis jos stabilumas – tai tik kaukė, slepianti autoritarizmą, agresyvumą, nemokšiškumą, polinkį į prietaringumą, represijas, skurdą, ligas. Galima neabejoti, kad viena prognozė tikrai išsipildys: artimiausiu metu nė viena iš šių problemų nebus išspręsta. Taip mano Semas Vakninas iš “The Washington Times”. Žurnalistas pastebi: kai naftos kainos aukštos, Rusijai skolų problema pakeliama, bet jeigu naftos kaina kristų bent vienu doleriu, vyriausybė prarastų daugiau kaip milijardą.

Ekonominis atotrūkis tarp sostinių ir provincijos tebėra labai ryškus. Gyventojų šalyje mažėja, jie sensta. Per pastarąjį dešimtmetį iš Rusijos emigravo 7 milijonai žmonių. Jeigu nebus atkurta sveikatos apsaugos sistema ir gimstamumas nepadidės, Rusijos laukia labai sudėtinga krizė. Tai vis mintys iš to Vašingtono laikraščio. Jame rašoma, kad rusai iki šiol tebemyli “geležinius žmones”, pirmenybę teikia ne naujovėms, ne pliuralizmui, bet šių savokų antipodams.

Continue reading „Paradoksas: kuo Rusija neturtingesnė, tuo mažiau žmonių joje streikuoja”

abramovicius_

Žurnalas “Forbes” nuo 1987 metų kasmet skelbia turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą. Neseniai paskelbtas naujas 1011 milijardierių sąrašas nustebino pasaulį ir pribloškė daugelį Rusijos gyventojų.

Ekonominės krizės sąlygomis, kuri Rusiją palietė itin skaudžiai, turtingiausių žmonių pasaulyje sąraše atsirado 62 Rusijos piliečiai (prieš metus jų buvo tik 32). Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvena daugiausiai milijardierių, bet per šį laikotarpį jų skaičius sumažėjo nuo 45 iki 40 procentų.

Continue reading „Vargšė milijardierių šalis”