Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba ( KPKT) praneša nei savivaldybėms, švietimo ar kitoms įstaigoms, nei karo prievolininkams nesiuntusi nurodymų 2020 m. gruodžio 10 d. vykdyti šaukimo procedūras ir atvykti į regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius bei poskyrius.
 
KPKT pažymi, kad gruodžio 9 dieną tam tikriems adresatams elektroniniu būdu platintas melagingas pranešimais su antrašte „Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba patikslina karo prievolininkų sąrašus“.
 
2020 metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ( NPPKT) buvo užbaigtas šių metų gruodžio 7 d., o nauji karo prievolininkų sąrašai bus sudaromi 2021 m. sausio 7 dieną. Taip pat, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, nuo lapkričio 7 d. iki karantino pabaigos, buvo pakeista karo prievolininkų aptarnavimo tvarka ir visi jaunuoliai buvo kviečiami pateikti duomenis bei kontaktuoti su KPKT nuotoliniu būdu ir nevykti į KPKT skyrius ir poskyrius.
 
Visa oficiali informacija apie šaukimo procedūras, naujienas ir pokyčius yra skelbiama interneto svetainėse karys.lt ir kam.lt arba paskambinus nemokamu tel. 880012340.
 
KPKT ragina ignoruoti tokio pobūdžio melagingus pranešimus ir informuoti atitinkamas institucijas, taip pat ir Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.10; 12:44

Generolo Jono Žemaičio – Vytauto paminklas prie Krašto apsaugos ministerijos Vilniuje. Slaptai.lt nuotr.

Ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromi 2020 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašai, į kuriuos bus įtraukta apie 38 tūkst. 18–23 m. jaunuolių. Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose planuojama pašaukti 3 828 karo prievolininkus.
 
Karo prievolininkų sąrašas bus sudaromas atsitiktine tvarka, naudojantis kompiuterių programa.
 
Kaip skelbia KAM, planuojama, kad sąrašų sudarymo pradžią stebės ir inicijuos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Taip pat dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas ir kiti kariuomenės atstovai.
 
Siekiant užtikrinti, kad šauktinių sąrašų sudarymo procedūra vyktų skaidriai ir objektyviai, procesą stebės ir aštuoni visuomenės atstovai iš Lietuvos skautijos, Lietuvos skautų sąjungos, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Atsargos karininkų sąjungos ir Lietuvos šaulių sąjungos.
 
Į šaukiamųjų sąrašus gali patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos.
 
KAM pranešime spaudai pažymima, kad šiais metais nauja bus tai, kad į sąrašus taip pat bus įtraukiami ir aukštųjų mokyklų studentai. Patekę tarp šauktinių, studentai turės apsisprendimo laisvę – sustabdyti studijas ir atlikti 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) arba nenutraukus studijų pasirinkti – jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (vyksta 3 metus savaitgaliais) ir tokiu būdu atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą (PPKT), arba studijuoti ir tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose (3 metus) ir tokiu būdu atlikti PPKT. Nepasirinkus nei vieno iš minėtų tarnybos būdų, karo prievolininkams, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje bus atidėta tarnyba, šaukimas būtų pratęsiamas iki jiems sukaks 26 metai (bet ne ilgiau nei vienerius metus po studijų baigimo). Pabaigę studijas jaunuoliai vieną kartą turės galimybę patekti į šaukiamųjų sąrašus.
 
Ketvirtadienį sudaryti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai bus paskelbti interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt.  Prie kiekvienos pavardės bus nurodytas ir tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu. Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.
 
Planuojama, kad 2020 m. šauktinių sąrašai ir nurodymai dėl atvykimo datos bus paskelbti iki sausio 16 d.
 
Į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami. Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta internete adresu www.karys.lt. Ją taip pat bus galima sužinoti paskambinus nemokamu telefonu 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius.
 
Sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau galės teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas. Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.
 
Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino 2015 m. pavasarį. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.09; 00:55

Lietuvos Respublikai iškilmingai prisiekė beveik 500 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, tarnaujančių Lietuvos kariuomenės daliniuose Alytuje, Rukloje ir Nemenčinėje. 

Lietuvos kariuomenės paradas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr. 2012.12.23

Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių priesaikos ceremonija vyko Alytuje, šalia Laisvės angelo paminklo, pastatyto Nepriklausomybės kovose tarpukariu žuvusiems kariams atminti. Taip pat priesaikos ceremonijos vyko Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje ir Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ didžiojo kunigaikščio Algirdo batalione Rukloje, Jonavos rajone.

Prisiekusiems kariams buvo suteikti jaunesniojo eilinio kariniai laipsniai. Juos palaimino karo kapelionai. Priesaikos ceremonijose dalyvavo Lietuvos kariuomenės dalinių vadovybė, karių artimieji, draugai, kurie vėliau galėjo susipažinti su karių naudojama technika, ginkluote, tarnybos ir buities sąlygomis, sakoma pranešime.

Priesaika kario tarnybos eigoje – iškilmingas aktas, kuriuo pasižadama ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti įsakymus ir negailint jėgų ir gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę. Visais laikais laikytis priesaikos buvo šventa pareiga, o ją sulaužyti – didelis nusikaltimas. 

Pirmąsias aštuonias savaites nuo tarnybos pradžios šauktiniai kariai dalyvauja baziniame kario kurse. Jo metu kariai lanko teorines paskaitas, mokosi rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažįsta su ginklais ir ryšio priemonėmis. Po bazinio kario kurso kariams prasidės specialisto rengimo etapas. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis. 

Gražiausias metų šventes Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai sutiks namuose kartu su artimaisiais.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.22; 17:25