Japonijoje prasidėjo nužudyto buvusio premjero Sh. Abe’s valstybinės laidotuvės. EPA-ELTA nuotr.

Tokijas, rugsėjo 27 d. (AFP-ELTA). Antradienį Japonijoje prasidėjo prieštaringai vertinamos nužudyto buvusio ministro pirmininko Shinzo Abe’s valstybinės laidotuvės, jose dalyvauja šimtai aukštų asmenų iš užsienio. Tūkstančiai japonų nešė gėles ir meldėsi, didžiulė žmonių eilė nuo ankstaus ryto nusidriekė prie gedulo palapinės Tokijuje.
 
Juodu kimono vilkinti našlė Akie nešė pelenus dekoratyviniu audiniu padengtoje dėžutėje į renginio vietą, žuvusio buvusio premjero garbei nugriaudėjo šūvių salvė.
 
Sh. Abe buvo ilgiausiai valdęs Japonijos ministras pirmininkas ir vienas žinomiausių šalies politinių veikėjų. 2020 m. jis atsistatydino dėl sveikatos problemų, bet ir toliau aktyviai reiškėsi politikoje, agitavo už savo valdančiąją partiją, kai liepos 8 d. buvo užpuoliko nušautas. Tai sukėlė šoką šalyje, garsėjančioje itin menku ginkluotų nusikaltimų skaičiumi.
Japonijoje – nužudyto buvusio premjero Sh. Abe’s valstybinės laidotuvės. EPA-ELTA nuotr.
 
Vis dėlto sprendimas surengti valstybines laidotuves – tik antrą kartą buvusiam premjerui pokario laikotarpiu – išprovokavo pasipriešinimą. Nesenos apklausos parodė, kad tam prieštarauja maždaug 60 proc. japonų.
 
Sh. Abe‘s žudikas nusitaikė į buvusį lyderį manydamas, jog jis susijęs su Susivienijimo bažnyčia. Užpuolikas piktinosi dėl didžiulių savo motinos aukų sektai. Žmogžudystė paskatino atidžiau pažvelgti į šią bažnyčią ir lėšų rinkimą bei iškėlė nepatogių klausimų Japonijos politinei valdžiai. Valdančioji partija pripažino, kad maždaug pusė jos įstatymų leidėjų susiję su šia religine organizacija.
 
Ministras pirmininkas Fumio Kishida pažadėjo, kad partija nutrauks visus ryšius su bažnyčia, tačiau skandalas padidino nepasitenkinimą dėl valstybinių laidotuvių. Tūkstančiai žmonių protestavo prieš ceremoniją, praėjusią savaitę prie ministro pirmininko biuro susidegino taip savo nepritarimą reiškęs vyras. Kai kurie opozicinių partijų įstatymų leidėjai visiškai boikotuoja laidotuves. Pasipiktinimą kelia ir tai, kad jos valstybei atsieis beveik 12 mln. dolerių.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.09.27; 00:30

Tetsuya Yamagamis. EPA – ELTA foto

Tokijas, liepos 10 d. (dpa-ELTA). Buvusį Japonijos premjerą Shinzą Abę nušovęs vyras, anot žiniasklaidos, pradžioje planavo bombos išpuolį.
 
Naujienų agentūra „Kypdo“, remdamasi tyrėjų šaltiniais, sekmadienį pranešė, kad 41-erių buvęs karinio laivyno kareivis mėgino pasigaminti bombą.
 
Tetsuya Yamagamis penktadienį savadarbiu ginklu nušovė Sh. Abę rinkimų kampanijos renginyje Naroje. Jis po sulaikymo, pasak žiniasklaidos, teigė, kad veikė vedamas neapykantos vienai religinei grupuotei, kurią rėmė Sh. Abė.
 
Jo motina šiai religinei organizacijai esą aukojo dideles pinigų sumas, ir tai ją sužlugdė. Grupuotės pavadinimo policija iki šiol neįvardijo. Tačiau internetinis žurnalas „Gendai Business“ teigia iš tyrėjų šaltinių sužinojęs, kad tai ginčytina mirusios korėjiečio sektos įkūrėjo San Myung Moono Susivienijimo bažnyčia.
 
Dar kaip Moono sekta žinoma Susivienijimo bažnyčia turi narių daugelyje šalių, įskaitant Japoniją. Ji remia konservatyvius politinius siekius. Sektos atžvilgiu draugiškai nusiteikusiais laikomi tokie politikai, kaip buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Sh. Abė.
 
Griežtas antikomunistas San Myung Moonas sektą įsteigė 1954 metais. Ištikimų sekėjų dėka jis įkūrė įmonių imperiją, kuri jam sukrovė milijardus.
 
Sh. Abės žudikas, anot žiniasklaidos, per apklausą neigė veikęs dėl nepasitenkinimo buvusio premjero politinėmis pažiūromis. Iš pradžių jis esą neketinęs taikytis į konservatorių politiką, o taikiniu buvo numatęs vieną religinės grupuotės lyderių.
 
Įtariamojo bute policija rado sprogmenų ir savadarbių ginklų.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.07.11; 08:46
vaikai_dinge

Pamirškime rinkimus. Prisiminkime tai, kas daug svarbiau – mergaitę.

Prisiminkime garsiausią pastarųjų dešimtmečių mergaitę – Deimantę, kurios pavardę žino visi, našlaitę, kuri daug kartų tyrėjams liudijo patirtą seksualinę prievartą ir kuri… dingo!

Taip. Dabar ji ištrinta kaip kokio kompiuterių žaidimo nereikalingas simbolis. Galinga ranka paspaudė Delete, ir daugiau žmonės jos nematė.

Šios mergaitės drama ilgus metus vyko visos Lietuvos akivaizdoje. Šios mergaitės likimas, atrodo, nepaliko nė vieno abejingo žmogaus. Ji netgi didelę dalį išeivijos privertė labiau domėtis tuo, kas vyksta Lietuvoje. Kelerius metus ji buvo mūsų dėmesio fokuse. Ir staiga… išnyko.

Continue reading „Ištrinta mergaitė”

opus_dei

Šių metų balandžio mėnesį Jūsų portale teko skaityti interviu su “Opus Dei” monsinjoru Andrės Lavinu (http://www.slaptai.lt/gyvenimo-skandalai/3117-opus-dei-monsinjoras-andres-lavinas-oruma-siuo-atveju-prarado-ne-auka-bet-agresorius.html). Būčiau dviveidis, jei sakyčiau, kad interviu paliko itin rimto pokalbio įspūdį. Interviu kaip interviu. Nors monsinjoras A.Lavinas teigė, jog krikščioniškasis judėjimas Opus Dei yra visiškai atviras, neturįs jokių paslapčių, tačiau jo atsakymuose didelio atvirumo neįžvelgiau. Kai buvo klausiama, ką jis manąs apie milžiniško populiarumo sulaukusį antikrikščionišką filmą bei knygą “Da Vinči kodas”, monsinjoras A.Lavinas apsiribojo pasakydamas: “orumą šiuo atveju prarado ne auka, o agresorius, esą krikščionys su nepagarba visada kovojo taikiai, ieškodami bendros kalbos ir vengdami ginčų”.

Continue reading „Paslaptingasis “Opus Dei””

perspejimas

Lietuvoje veikia new age pakraipos naujasis religinis judėjimas (NRJ), vadinamas Lietuvos tautine mokykla[1]. Kiti pavadinimai – Ateities mokykla, M. Ščetinino mokykla. Tarp jos įkūrėjų – munistų, Anastasijos sekėjų atstovai.

Ši organizacija neturi nieko bendro su Lietuvos patriotiniais idealais, ji ieško žmonių, turinčių sodybas, kad galėtų jose įsikurti, paremti judėjimą. NRJ atstovai teigia esantys tiesiog grupelė gerų, sąmoningų, aktyvių žmonių, kuriuos vienija bendra vizija apie kitokią mokyklą. Savo veiklą jie teigia grindžiantys humanizmo, aktyvaus dalyvavimo, tolerancijos, meilės gamtai, Dievui, tėvynei ir žmonėms principais. Viešoji įstaiga „Tautinė mokykla” įkurta 2004 m., turint tikslą sukurtą alternatyvią mokyklą, veikiančią humanistinės pedagogikos pagrindu.

Continue reading „Keletas kritinių pastabų apie organizaciją „Lietuvos tautinė mokykla””

nibiru_kultas

Likus maždaug ketveriems metams iki majų pranašaujamos pasaulio pabaigos, Lietuvą sukrėtė neregėta tragedija. Jaunuolis, įtikėjęs ateiviais anunakiais ir Planeta X (Nibiru), nužudė savo tėvą, žinomą vieno miesto ginekologą, o iš šio laidotuvių važiavusi žudiko sesuo tą pačią dieną žuvo kraupioje autoavarijoje. Sutapimas tai, ar ne, negalime pasakyti. Tačiau tai, kad Nibiru kultas vis labiau užvaldo pasaulį (ypač Rusiją, o iš jos – ir Lietuvą), – faktas.

Įvedę žodį „Nibiru“ į „Google“ paiešką, pasaulyje galėsite rinktis iš maždaug 718 000 dokumentų (2008-ųjų lapkritį jų buvo 1,4 mln.). Labiausiai stebina tai, kad lietuviškų dokumentų šia tema kiekis – milžiniškas: apie 137 tūkstančius, t.y. beveik penktadalis. Kuo paslaptingas Nibiru kultas patraukė lietuvius, tarp jų ir žudiką?

Continue reading „Nibiru kultas vis labiau užvaldo pasaulį?”