grinius_kestutis

Nagrinėjant šiandienos opiausią viešą problemą – šilumos ūkyje susikaupusias problemas – negalime nepastebėti, kad ji išryškino visiškai kito pobūdžio problemą: piliečių (vartotojų teisių gynėjų ar kitų interesų grupių) ir viešosios valdžios santykių problemą.

Vartotojų ar vartotojų teisių gynimo asociacijų ar kitų interesų grupių dalyvavimas viešosios politikos sprendimų priėmimo procese padėtų nustatyti vartotojų ar kitų interesų grupių poreikius, įgalintu gauti reikalingą informaciją, priimti veiksmingiausius sprendimus, padėtų biurokratams spręsti konfliktus, pasiekti konsensusą ir užsitikrinti piliečių paramą.

Continue reading „Įstatymas piliečiams “duris atidarė”, o valdininkai jas uždarė?”

zuokas2

Vilniaus miesto savivaldybėje tarybos posėdžiai įprastai vyksta trečiadieniais. Tačiau šįkart, nežinia kodėl, posėdis  perkeliama net į pirmadienį, birželio 13 dieną. Kodėl taip skubama.  Pirmadienį 6-uoju klausimu numatyta svarstyti sutikimą perleisti UAB „Vilniaus energija“ akcijas „Dalkia” grupės įmonei „Societe Valmy Defense 22”.

Iš Vilniaus miesto savivaldybės tarybos reikalaujama pritarti akcijų perdavimui, nes taip nurodyta Dalkia nuomos sutartyje, kurios 32.1 straipnyje pasakyta, kad “Šalys, be visų kitų Šalių sutikimo raštu, neperduos ar neperleis jokiai trečiajai šaliai savo pagal Sutartį prisiimtų įsipareigojimų ar iš Sutarties kylančių teisių.”

Continue reading „Kviečiame į akciją: „Zuokai, pardavinėk savo, o ne vilniečių akcijas“”

laucius_09

Į sveiku protu nesuvokiamas aukštumas staiga šoktelėjusios sąskaitos už šildymą greičiausiai turės nemažos įtakos artėjantiems savivaldybių tarybų rinkimams. Ir nors politikai tradiciškai mėgina kratytis atsakomybės dėl šildymo kainų, visi puikiai supranta, kad toks jų elgesys tėra išsisukinėjimas.

Jei miesto savivaldybė yra šilumą teikiančios bendrovės akcininkė, vadinasi, jai tenka šiokia tokia atsakomybė. Bet ne tai svarbiausia. Vietos valdžia apskritai negali būti neatsakinga už komunalinį ūkį ir pagrindinių gyventojams teikiamų paslaugų kokybę ir kainą – kitaip išvis nebeaišku, kuo ji užsiima ir kam ji reikalinga.

Maža to, juk egzistuoja kainas reguliuojanti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Kartu su kainomis kyla ir klausimų šiai komisijai. Koks yra jos santykis su viešuoju interesu? Jei nėra jokio santykio, tai turbūt ir komisija nelabai reikalinga.

Continue reading „Sąskaita už šildymą ir sąskaita valdžiai”

video_cip

Kodėl dauguma šilumos ūkį valdančiųjų – labai turtingi žmones? Kas ir kaip nustato šilumos tiekimo gyventojams kainas? Ar šilumos ūkio įmonės teisėtai privatizuotos? Ar nederėtų valstybei šilumos ūkio įmonių susigrąžinti į savo rankas ir tokiu būdu panaikinti visas grobuoniškas monopolijas? Nejaugi nėra alternatyvų milžiniškoms kainoms už šilumą?

Sausio 21-ąją prie Vyriausybės rūmų piketą surengusio Tautos Ateities Forumo vadovybė mano, kad ženkliai mažesnės kainos už sunaudotą šilumą – realus dalykas. TAF pirmininkas Algimantas Matulevičius įsitikinęs, jog visas šilumos ūkis turi priklausyti ne privačioms bendrovėms, bet valstybei. Nes šiame sektoriuje jokia konkurencija neįmanoma.

Continue reading „Jei už šilumą norime mokėti mažiau”