video_cip

Šių metų balandžio 13-ąją Vilniaus Universitete buvo surengti vieši, triukšmingi, demokratiški debatai apie Lietuvos aukštojo mokslo reformos perspektyvas. Dvi valandas trukusiuose ginčuose dalyvavo Vilniaus universiteto edukologijos magistrantė, „Solidarių Lietuvos studentų“ („Solistų“) judėjimo narė Olga Suprun ir Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis. Diskusijos moderatorius – VDU doktorantas Domininkas Burba. Diskusijose dalyvavę bandė išsiaiškinti, ar aukštojo mokslo reforma pasiteisino? O jei nepateisino visų mūsų lūkesčių, tai ar ją reiktų stabdyti, ar tobulinant tęsti toliau? Taip pat svarstyta, kokie galimi reformos padariniai ilgalaikėje perspektyvoje.

Štai kelios citatos iš diskusiją surengusiojo LUNI universiteto vadovybės pranešimo. “Aukštojo mokslo reforma sukėlė nemažai įvairių visuomenės grupių reakcijų, protesto ir pritarimo apraiškų, o diskusijos nenutyla iki šiol. Nepaisant aukštojo mokslo reformą įkūnijančio Mokslo ir studijų įstatymo, sparčiai daugėja tų jaunuolių ir merginų, kurie išvyksta iš Lietuvos mokytis svetur. O Lietuvoje kuriasi vykdomos reformos principams nepritariantys studentų judėjimai (pvz., „Solidarūs Lietuvos studentai“). Manome, kad būtų naudinga vieniems kitus geriau suprasti, jeigu argumentai dėl reformos eigos būtų išdėstyti viešai, diskutuojant akis į akį, neapsiribojant vien šališkais žiniasklaidos pranešimais. Gyva diskusija padės išsiaiškinti oponuojančių pusių pozicijas, kurios dažnai nesusilaukia grįžtamojo ryšio, nes yra dėstomos tik uždarose televizijų studijose ar tarybų posėdžiuose.”

Šiandien videostudija “SLAPTAI” pateikia pirmąją diskusijos dalį. Rytoj bus paskelbta – antrojo. Beje, pati triukšmingiausa. 

Continue reading „Kas teisus: aukštojo mokslo reformą kritikuojanti Olga Suprun ar šią reformą ginantis Dainius Dikšaitis? ( 1 )”

studencioke_2

SOLIST‘ai – Solidarūs Lietuvos Studentai – gruodžio 17 dieną tarp 12.30 – 20.30 valandų prie Vilniaus Universiteto Filosofijos fakulteto ir kitų universitetų įėjimų (iš vidaus) surengė studentų solidarumo akciją Universiteto „užsėdimas“. Akcijos tikslas – parodyti, kad studentai nepritaria solidarumą ardančiai ir studentų teises  pažeidžiančiai aukštojo mokslo pseudo reformai.

SOLIST‘ų judėjimas susibūrė š. m. lapkričio 22 d. Šio judėjimo narius vienija siekis Lietuvoje užtikrinti Tarptautinės žmogaus teisių deklaracijos 26 str. laiduojamą visų studentų teisę į vienodą studijų prieinamumą pagal gabumus. Deja, Lietuvoje ši teisė yra pažeidžiama, nes vienodą studijų prieinamumą turi tik valstybės finansavimą gavę studentai.

Continue reading „Universitetų ir aukštųjų mokyklų studentai surengė “sėdimąjį streiką””