Universitetų ir aukštųjų mokyklų studentai surengė “sėdimąjį streiką”


SOLIST‘ai – Solidarūs Lietuvos Studentai – gruodžio 17 dieną tarp 12.30 – 20.30 valandų prie Vilniaus Universiteto Filosofijos fakulteto ir kitų universitetų įėjimų (iš vidaus) surengė studentų solidarumo akciją Universiteto „užsėdimas“. Akcijos tikslas – parodyti, kad studentai nepritaria solidarumą ardančiai ir studentų teises  pažeidžiančiai aukštojo mokslo pseudo reformai.

SOLIST‘ų judėjimas susibūrė š. m. lapkričio 22 d. Šio judėjimo narius vienija siekis Lietuvoje užtikrinti Tarptautinės žmogaus teisių deklaracijos 26 str. laiduojamą visų studentų teisę į vienodą studijų prieinamumą pagal gabumus. Deja, Lietuvoje ši teisė yra pažeidžiama, nes vienodą studijų prieinamumą turi tik valstybės finansavimą gavę studentai.

Visi kiti, norintys studijuoti, turi mokėti pilną studijų kainą, kuri skiriasi priklausomai nuo pasirinkto universiteto ir studijų programos. Studijų programų kainos svyruoja smarkiai – nuo 4031 Lt iki 18854 Lt, todėl norimo studijuoti dalyko pasirinkimas yra sąlygojamas ne tik motyvacijos ir noro studijuoti patinkantį dalyką, bet ir finansinių galimybių arba įsiskolinimo bankui rizikos laipsnio.

O dar ir palūkanų procentai vietoj žadėtų 5 proc. buvo užkelti iki 11 proc. – tai nepadorus apiplėšimas! SOLIST‘ai mano, kad visa tai nėra teisinga!

Todėl SOLIST‘ai sieks teisėtomis ir taikiomis priemonėmis užtikrinti studentų teises, o taip pat Lietuvos mokslo proveržį dėka motyvuotų studentų ir kvalifikuotų dėstytojų bendradarbiavimo.

SOLIST‘ai nėra susiję su jokia politine partija ir studentai šiame judėjime veikia išskirtinai pilietiniais ir visuomeniniais pagrindais, o jų vienintelis atlygis yra vidinis pasitenkinimas kylantis iš draugiškumo, solidarumo, kūrybiškumo ir kitų tikrųjų vertybių.

Gintaro Visocko (www.slaptai.lt) nuotr.

2009.12.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *