Vokietijos policija analizuoja mirtino išpuolio aplinkybes. EPA-ELTA nuotr.

Vokietijos policija tęsia didelio masto tyrimą praėjus dienai po to, kai Viurcburgo mieste siautėjęs peiliu ginkluotas vyras subadė kelis žmones, praneša dpa.
 
Penktadienio vakarą Viurcburgo centre praeivius ėmusio badyti užpuoliko motyvai kol kas nežinomi.
 
Trys žmonės žuvo, o mažiausiai penki buvo sunkiai sužaloti. Dėl patirtų sužalojimų dviejų žmonių gyvybėms buvo kilęs pavojus. Policijos atstovė spaudai neatskleidė tikslaus sužeistųjų skaičiaus ar jų sveikatos būklės, tačiau sakė, kad tyrimas tęsiamas.
 
Tyrėjų grupės naktį vyko į Bavarijos šiaurėje esantį miestą, kad išsiaiškintų nusikaltimo detales ir įvykių seką.
 
Pranešama, kad nusikaltimo įvykdymu įtariamas iš Somalio kilęs vyras Vokietijoje gyvena penkerius metus, pastaruoju metu jis glaudėsi benamių prieglaudoje Viurcburge ir buvo žinomas policijai prieš išpuolį.
 
Policija paskelbė, kad pastarosiomis savaitėmis vyras elgėsi agresyviai ir dėl to buvo gydytas psichiatrijos ligoninėje.
 
Nepaisant to, tiriamas ir galimas islamistinis nusikaltimo motyvas, nes liudininkai pasakojo, kad išpuolio metu vyras rėkė „Allahu akbar“ (arabiškai – „Dievas didis“).
 
Praeiviai užpuoliką bandė sutramdyti: vienas daužė jį šluota, kiti sulankstomomis kėdėmis, o kažkas metė į jį krepšį.
 
Žmonės vijosi bėgti bandžiusį žudiką, kurį netrukus šūviu į koją sužeidė atvykę policijos pareigūnai, bet jo gyvybei pavojus negresia.
 
Anot pareigūnų, 24 metų vyras savo aukų nepažinojo. Tarp sužeistųjų buvo mažas berniukas, o jo tėvas, manoma, yra tarp aukų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.26; 19:24

Centrinės Amerikos žvalgybos (CŽV) emblema JAV vėliavos fone.

Somalyje, anot amerikiečių žiniasklaidos, neaiškiomis aplinkybėmis žuvo CŽV agentas. Jis, „The New York Times“ informacija, priklausė sukarintam specialiajam CŽV daliniui SAC, kuris naudojamas ypač pavojingose misijose.
 
Agentas mirė nuo sužalojimų, kuriuos patyrė per operaciją praėjusią savaitę, pranešė JAV stotis CNN. CŽV komentuoti incidento nenorėjo.
 
Agento mirtis gali iš naujo įžiebti debatus Jungtinėse Valstijose dėl maždaug 700 Somalyje dislokuotų  amerikiečių kareivių. Pasak „The New York Times“, kadenciją baigiančio prezidento Donaldo Trumpo vyriausybė svarsto iki sausio vidurio išvesti iš Somalio visas amerikiečių pajėgas.
 
JAV Somalyje apmoko saugumo pajėgas ir kovoja prieš islamistinę „Al-Shabaab“ grupuotę, kurią Vašingtonas nuo 2008 metų laiko teroristine organizacija. Grupuotė yra susijusi su „Al Qaeda“ tinklu. 5 000-9 000 jos kovotojų tikslas yra nuversti Somalio vyriausybę.
 
Vasarį paskelbtoje oficialioje JAV ataskaitoje „Al-Shabaab“ vadinama „didėjančia grėsme“. Grupuotė esą nori įvykdyti išpuolį JAV teritorijoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.28; 06:00

2017 metais prie Somalio krantų buvo užfiksuoti mažiausiai 54 piratų išpuoliai – dvigubai daugiau negu 2016 metais. Apie tai antradienį informavo BBC, remdamasis tarptautinės nekomercinės organizacijos „One Earth Future“ pranešimu.

„2017 metai akivaizdžiai rodo, kad piratų grupės vis dar gali puldinėti praplaukiančius laivus“, – pažymėjo viena iš pranešimo autorių Maisie Pigeon.

JT duomenimis, didžiausias piratų aktyvumas šiame Indijos vandenyno rajone buvo užfiksuotas 2009-2011 metais, kai jūrų plėšikai kasmet užpuldavo daugiau kaip 200 civilių laivų. 2012 metais tokių išpuolių skaičius sumažėjo tris kartus, o 2013-2014 metais buvo užpulta maždaug po 10 laivų. Vėliau tarptautinės bendrijos pastangos kovoje su piratais leido sumažinti išpuolių skaičių beveik iki nulio.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.23; 02:30