Australijos premjeras Scottas Morrisonas. EPA-ELTA nuotr.

Australijos premjeras Scottas Morrisonas sekmadienį pareiškė, kad Prancūzijos valdžia jau anksčiau žinojo, kad Kanbera smarkiai nerimavo dėl pažadėtų prancūziškų povandeninių laivų.
 
Prancūziją papiktino šios savaitės viduryje Australijos priimtas sprendimas pasitraukti iš daugybės milijardų dolerių vertės sutarties, pagal kurią prancūzai australams turėjo pastatyti povandeninius laivus. Vietoje prancūziškų laivų Australija pasirinko amerikietiškus branduolinius povandeninius laivus.
 
S. Morrisonas teigė suprantantis Prancūzijos vyriausybės „nusivylimą“, tačiau kartu pažymėjo, kad nerimą dėl sutarties su Prancūzija ir jis, ir kiti Australijos vyriausybės nariai išreiškė jau prieš kelis mėnesius.
 
„Mums kėlė didelį ir rimtą susirūpinimą, kad „Attack“ klasės laivų pajėgumai neatitiks mūsų strateginių interesų. Leidome labai aiškiai suprasti, kad sprendimas priklausys būtent nuo mūsų nacionalinių strateginių interesų. Nesigailiu ir niekada nesigailėsiu sprendimo pirmenybę teikti Australijos nacionaliniams interesams“, – spaudos konferencijos Sidnėjuje metu kalbėjo ministras pirmininkas.
 
Anot S. Morrisono, iš jo vyriausybės pusės būtų buvę „aplaidu“ nepaisyti žvalgybos ir gynybos ekspertų patarimų ir toliau laikytis susitarimo su Prancūzija, taip pakenkiant Australijos strateginiams interesams.
 
Kiek anksčiau tą pačią dieną pasisakęs Australijos gynybos ministras Peteris Duttonas pareiškė, kad šalies valdžia „atvirai, sąžiningai ir iš anksto“ Prancūziją informavo apie nerimą, kad viršytas sutarties biudžetas ir atsiliekama nuo grafiko.
 
Irma Jančiauskaitė (AFP)
 
2021.09.19; 16:27

Pentagonas planuoja prevencines kibernetines atakas Amerikos strateginiams interesams apginti, praneša Stefanas Biusaras "Le Temps" skaitytojams.

„Buvo metas, kai "Al Quaeda" Amerikos saugumo tarnyboms kėlė šiurpą, bet dabar grėsmių spektras pasikeitė, – sakoma straipsnyje. – Antradienį, kalbėdamas Kongrese, JAV nacionalinės žvalgybos direktorius Džeimsas Klepperis sakė, kad kibernetinės atakos Jungtinėms Amerikos Valstijoms yra pavojingesnės už islamiškąjį terorizmą.

Tą pačią dieną JAV prezidentas Barakas Obama už uždarų durų kibernetinio saugumo problemą svarstė su senatoriais. Trečiadienį jis surengė ta tema pasitarimą Baltųjų rūmų operatyviniame štabe. Amerikos prezidentas viename iš paskutiniųjų televizijos interviu perspėjo KLR, nes esama įtarimų, kad už kibernetinių atakų prieš Ameriką slypi būtent Kinija“.

Continue reading „Jungtinės Amerikos Valstijos rengiasi kibernetiniam karui”