UNICEF metų nuotraukoje – iš liepsnojančios pabėgėlių stovyklos bėgantys vaikai

UNICEF išrinko 2020 metų nutrauką, kurioje matyti iš liepsnojančios Morijos pabėgėlių stovyklos Graikijos Lesbo saloje bėgantys vaikai.
 
Graikų fotografo Angeloso Tzortzinio nuotraukoje užfiksuota jaudinanti vaikų drąsa, sumišimas ir noras padėti didžiulės bėdos akivaizdoje, antradienį pranešė JT Vaikų fondas.
 
UNICEF globėja Elkė Büdenbender sakė, kad ši nuotrauka yra „primygtinis priminimas“. Ji pasakoja dramą, vykstančią prie mūsų namų durų. „Nuotrauka suveda mus į akistatą su žmogiškąja pareiga: mes Europoje pagaliau turime rasti atsakymą – ir vaikams Morijoje. Mes drauge turime daryti daugiau, kad ir į jų gyvenimą atneštume vilties“, – kalbėjo E. Büdenbender.
 
Antra vieta prestižiniame konkurse atiteko indų fotografo Supratimo Bhattacharjee reportažui. Jis vaizduoja didžiausiose Azijos anglies telkiniuose dirbančių vaikų likimą.
 
Rusų kilmės vokiečių fotografas Jevgenijus Makarovas užėmė trečią vietą. Jo nuotrauka rodo baleto mokyklą Brazilijoje – tai atsakas į smurtą ir narkotikus vaikų kasdienybėje Rio de Žaneiro lūšnynuose.
 
Tarptautiniame UNICEF konkurse profesionalūs fotožurnalistai buvo apdovanoti jau 21 kartą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.22; 15:27

Vilniaus Žirmūnų gimnazija. Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Jungtinių Tautų Vaikų fondas (UNICEF) teigia, kad mokyklų uždarymas nepadeda kovoti su COVID-19 ir tai yra neteisingas atsakas į koronaviruso pandemiją.
 
Pasak UNICEF, pastaruoju metu visame pasaulyje vėl padaugėjo moksleivių, paveiktų su COVID-19 susijusio mokyklų uždarymo.
 
UNICEF, remdamasis UNESCO surinktais duomenimis, skelbia, kad šio mėnesio pradžioje beveik kas penktas moksleivis visame pasaulyje – arba 320 mln. – dėl pandemijos negalėjo eiti į mokyklą. Tai beveik 90 mln. daugiau nei lapkritį.
 
UNICEF įspėja, kad mokyklų uždarymas gali padaryti žalą vaikų mokymuisi, psichinei ir fizinei savijautai ir saugumui. Pasak fondo, pernelyg daug mokyklų yra uždaroma be reikalo, nepaisant to, kad įrodymų, jog mokyklos prisideda prie didesnio koronaviruso plitimo lygio, maža.
 
Fondas tvirtina, kad mokyklų uždarymas nepadėjo kovoti su COVID-19, o paprasčiausiai pašalino sistemą, kuri suteikia vaikams paramą, maistą, saugumą ir mokymąsi. UNICEF paragino šalių vyriausybes atidaryti mokyklas ir imtis visų įmanomų veiksmų, kad jose būtų kaip galima saugiau.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.09; 00:30

Sirijoje nuo pilietinio karo pradžios gimė mažiausiai 4,8 mln. vaikų. Karo metais 9 000 vaikų žuvo arba buvo sužaloti, skelbia Jungtinių Tautų Vaikų fondas (UNICEF).
 
UNICEF teigimu, nuo konflikto pradžios 2011 metų kovo 15 d. dar milijonas sirų vaikų gimė jau kaip pabėgėliai kaimyninėse šalyse.
 
„Karui įžengiant į 10-ius metus, milijonai vaikų žengia į antrąją savo gyvenimo dešimtį apsupti karo, smurto, mirties ir perkėlimo“, – sakė UNICEF vykdomoji direktorė Henrietta Fore.
 
UNICEF, remdamasi patikrintais duomenimis nuo 2014 metų, kai buvo pradėtas oficialus stebėjimas, nurodo, kad žuvo 5 427 vaikai ir dar 3 639 buvo sužeisti. Tuo pačiu laikotarpiu beveik 5 000 vaikų buvo užverbuoti kovoti, atakuota beveik 1 000 švietimo ir medicinos įstaigų.
 
Dėl karo dar daugiau kaip 2,8 mln. vaikų nelanko mokyklos pačioje Sirijoje ir kaimyninėse šalyse. UNICEF teigimu, dvi iš penkių mokyklų negali būti naudojamos, nes yra sugadintos ir sugriautos, jose glaudžiasi perkeltos šeimos arba jos yra naudojamos kariniais tikslais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.16; 03:00