Lagaminas. Slaptai.lt nuotr.

Berlynas, gruodžio 22 d. (dpa-ELTA). Vokietijos federaliniai prokurorai ketvirtadienį pranešė, kad suėmė užsienio žvalgybos tarnybos BND darbuotoją dėl įtarimų valstybės išdavyste – jis kaltinamas perdavęs informaciją Rusijos žvalgybai.
 
Karlsrūhės mieste įsikūrę prokurorai teigė, kad byla susijusi su valstybės paslaptimis ir kad nusikaltimas buvo įvykdytas per šiuos metus. Vyras, Vokietijos pilietis, įvardytas kaip Carstenas L., trečiadienį buvo suimtas Berlyne. Jo, taip pat dar vieno asmens gyvenamojoje ir darbo vietoje buvo atliktos kratos.
 
BND prezidentas Bruno Kahlas sakė, kad agentūra pradėjo išsamų vidaus tyrimą, nes aptiko įrodymų, susijusių su slaptos informacijos perdavimu. Jis pridūrė, kad nedelsiant buvo kreiptasi į federalinius prokurorus.
 
„Glaudžiai bendradarbiaujame su tyrimą atliekančiomis institucijomis, kad ši byla būtų visiškai išaiškinta“, – sakė B. Kahlas. Jo teigimu, dėl vykstančio tyrimo daugiau detalių nebus skelbiama.
 
„Šiuo ypatingu atveju labai svarbu elgtis santūriai ir apdairiai“, – sakė B. Kahlas. Jis apibūdino Rusiją kaip veikėją, „su kurios nesismulkinimu ir pasirengimu panaudoti jėgą mums tenka susidurti“.
 
BND žvalgybos emblema

B. Kahlo pastabos buvo interpretuojamos kaip išreiškiančios susirūpinimą dėl BND kontaktinių asmenų Rusijoje, kuriuos galėjo sukompromituoti įtariamas informatorius, saugumo.
 
Pastarąjį kartą BND dvigubas agentas buvo aptiktas 2014 metais. Vyras buvo nuteistas aštuonerius metus kalėti už šnipinėjimą, daugiausia JAV Centrinei žvalgybos agentūrai.
 
Vyras, kuris už daugiau kaip 200 slaptų dokumentų perdavimą uždirbo 80 tūkst. eurų, prisipažino padaręs nusikaltimus, o kaip motyvą nurodė nuobodulį, nusivylimą ir iššūkių trūkumą darbe. Tarp atskleistų paslapčių buvo ir Vokietijos agentų užsienyje pavardės.
 
2014 metais jis taip pat elektroniniu paštu siūlė savo paslaugas Rusijos žvalgybos tarnyboms.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.12.23; 06:00

UNIAN

Kyjivas, rugpjūčio 25 d. (ELTA). Buvęs Ukrainos ministrų kabineto sekretoriato darbuotojas nuteistas 12 metų kalėti už slaptos informacijos perdavimą Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) atstovams.
 
Tai sakoma „Telegram“ kanale paskelbtame Ukrainos generalinio prokuroro biuro pranešime, kuriuo remiasi UNIAN.
 
„Prokurorai teisme įrodė, kad kaltinamąjį 2007 metais užverbavo Rusijos FSB. Jis iki 2022 metų vasario padėjo užsienio žvalgybai vykdyti ardomąją veiklą prieš Ukrainą“, – pažymima pranešime.
 
Buvęs Ukrainos ministrų kabineto Kontrolės užtikrinimo valdybos pareigūnas pripažintas kaltu dėl valstybės išdavimo. Jis nuteistas 12 metų kalėti konfiskuojant turtą.
 
UNIAN primena, kad birželio 21 d. Ukrainos saugumo tarnyba (UST) pranešė demaskavusi Rusijos agentus – Ministrų kabineto bei Prekybos ir pramonės rūmų pareigūnus.
Kurmis. Interneto nuotr.
 
„Šie valdininkai perdavinėjo priešui įvairią žvalgybinę informaciją: nuo gynybinio pajėgumo būklės iki valstybės sienos apsaugos ir Ukrainos teisėsaugininkų asmeninių duomenų“, – sakoma UST pranešime.
 
 „Kuratoriai“ rusai mokėjo išdavikams nuo 2 tūkst. iki 15 tūkst. dolerių priklausomai nuo surinktų duomenų slaptumo lygio ir svarbos.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.08.26; 09:06

Kalėjimo tvora. Slaptai.lt nuotr.

Kijevas, kovo 9 d. (ELTA). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė įsaką, kuriame numatoma sugriežtinti atsakomybę už valstybės išdavimą ir plėšikavimą galiojant karinei padėčiai. Tai trečiadienį pranešė naujienų agentūra UNIAN.
 
Dabar Ukrainoje maksimali bausmė už valstybės išdavimą – įkalinimas iki gyvos galvos konfiskuojant turtą. Už plėšikavimą bus skiriamos laisvės atėmimo iki 15 metų bausmės.
 
Anksčiau griežčiausios bausmės pagal šiuos straipsnius buvo atitinkamai 15 metų ir 10 metų.
 
Ukrainos parlamentas įvedė karinę padėtį šalies teritorijoje vasario 24 d.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.03.10; 07:00
sutiagin_igor

Igoris Sutiaginas iki šiol saugo aplanką su paslaptimis, kurias neva tai pardavė Amerikos CŽV vadovybei, rašo “Time” korespondentas Simonas Šusteris.

Neseniai S.Šusteris buvo susitikęs su I.Sutiaginu, dabar dirbančiu kariniame analizės centre Londone, ir savo akimis pamatė tą medžiagą.

„Tai daugiausia iškarpos iš laikraščių ir Rusijos karinių žurnalų puslapių kopijos, išblukusios, aptrintos. Dvidešimtojo amžiaus dešimtojo dešimtmečio viduryje du amerikiečiai pasamdė jį panašioms iškarpoms rinkti, kad po kruopelytę gautų informacijos apie Rusijos ginkluotąsias pajėgas. I.Sutiaginas mielai sutiko, nes jo kaip mokslinio bendradarbio alga buvo menkutė. Bet šnipinėjimo manijos, kuri dabar Rusijoje virto valstybės politika, fone to papildomo uždarbio pakako, kad 2004 metais I.Sutiaginas būtų pripažintas esąs kaltas dėl šnipinėjimo“, – rašo autorius, primindamas, kad galų gale I.Sutiaginas kalėjime atsėdėjo ne vienerius metus.

Continue reading „“Šnipų medžioklė” stabdo Rusijos mokslo raidą”

ne_boltajjj

2012 metų birželio 20 dieną Sankt-Peterburgo miesto teismas paskelbė kaltinamąjį nuosprendį dviem Baltijos Valstybinio technikos universiteto „Vojenmech“ (anksčiau žinomas kaip Leningrado mechanikos institutas) profesoriams, apkaltintiems valstybės išdavimu.

Sviatoslavas Bobyševas ir Jevgenijus Afanasjevas buvo suimti 2010 metų kovą, apkaltinus perdavimu Kinijos valdžiai slaptos informacijos, kuri gali pakenkti RF valstybės saugumui. Pagal tyrimo versiją, J.Afanasjevas ir S.Bobyševas perdavė Kinijos Liaudies Respublikos atstovams žinias, susijusias su strateginiu raketų kompleksu „Bulava“, konkrečiai, žinias apie povandeninį startą.

Continue reading „Du profesoriai iš „Vojenmech“‘o nuteisti už šnipinėjimą Kinijos naudai”