Vahanas Chačaturianas. Armėnijos prezidentas. Vikipedija.org foto

Saulius Kizelavičius

Šiandien norėčiau tarti keletą žodžių apie Armėnijos prezidentą Vahaną Chačaturianą. Tai – penktasis Armėnijos prezidentas. V. Chačaturianas prezidentauja dar tik keletą mėnesių – jis buvo inauguruotas šių metų kovo 13 dieną.

Tačiau šis Armėnijos politikas jau spėjo padaryti akivaizdžią kvailystę. Apsijuokė viso pasaulio akyse. Jo poelgiu pasipiktino milijonai žmonių visame pasaulyje.

Kuo gi jis pasižymėjo? Omenyje turiu akibrokštą Vestminsterio salėje prie Karalienės Elžbietos II karsto. 1000 metų senumo pastate draudžiama naudoti bet kokius fotoaparatus, bet kokias filmavimo kameras. Ypač tai buvo aktualu Karalienės Elžbietos II laidotuvių metu. Visiems įeinantiems į Vestminsterio abatiją duotas griežtas instruktažas – jokių fotografijų, jokių vadinamųjų „asmenukių“.

Be abejo, su elgesio taisyklėmis buvo supažindintas ir Armėnijos prezidentas. Tačiau palydėtas prie VIP alėjos, nuo kurios atsiveria vaizdas į Monarchės karstą, jis nusispjovė į griežtas padorumo taisykles. Armėnijos prezidentas paprašė savo pagalbininko, kad šis mobiliuoju telefonu įamžintų jį prie karsto (kita versija – neuždraudė padėjėjui fotografuoti). Taigi Armėnijos prezidentas leido sau nusifotografuoti prie Anglijos ąžuolinio karsto su vėliavomis. Taip jis įžeidė šviesų Karalienės Elžbietos II atminimą. Tuo pačiu buvo įžeisti milijonai Karalienę Elbietą II mylinčių ir gerbiančių britų, Jungtinėn Karalystėn atvykusių svečių iš viso pasaulio.

Apie šį Armėnijos prezidento netaktą pirmasis prabilo britų leidinys thesun.co.uk, apie šį akibrokštą rašė viso pasaulio spauda.

Belieka iškelti retorišką klausimą – jei Armėnijos prezidentas V. Chačaturianas taip įžūliai elgiasi viešai, viso Pasaulio akivaizdoje, kokių bjaurasčių jis gali iškrėsti tuomet, kai bus mažiau matomas?

Informacijos šaltinis – thesun.co.uk

2022.09.21; 07:00 

Borisas Johnsonas ir Carrie Symonds. EPA – ELTA nuotr.

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono kanceliarija sekmadienį patvirtino, kad išvakarėse jis susituokė su savo sužadėtine Carrie Symonds.
 
„Ministras pirmininkas ir C. Symonds susituokė vakar antroje dienos pusėje per nedidelę ceremoniją Vestminsterio katedroje“, – pareiškė kanceliarijos atstovai. Jie taip pat patvirtino žiniasklaidos pranešimus, kad dideles vestuves planuojama iškelti kitąmet. „Pora atšvęs vestuves su šeima ir draugais ateinančių metų vasarą“, – sakoma pranešime.
 
Anot laikraščio „The Sun“, šeštadienį pora apsikeitė ištikimybės priesaikomis nedideliame artimųjų ir draugų rate svarbiausioje Anglijos ir Velso katalikų katedroje Londono centre. Kaip patikslina leidinys, apie ceremoniją nežinojo net artimiausi premjero padėjėjai Dauningo gatvėje, o 30 svečių kvietimus gavo paskutinę minutę.
 
Kaip rašo „The Daily Telegraph“, B. Johnsonas tapo antruoju ministru pirmininku Jungtinės Karalystės istorijoje po Roberto Jenkinsono (1770-1828), kuris vedė, eidamas Vyriausybės vadovo pareigas. R. Jenkinsonas susaistė save santuokos ryšiais su Mary Chester 1822 metais. Premjero pareigas jis ėjo nuo 1812 iki 1827 metų.
 
B. Johnsonas ir C. Symonds apie savo sužadėtuves paskelbė praėjusių metų kovo pradžioje, kai premjerui pavyko susitarti dėl skyrybų sąlygų su savo antrąja žmona Marina Willer, kurią jis vedė 1993 metais.
 
Praėjusių metų balandį B. Johnsonui ir C. Symonds gimė sūnus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.30; 17:00

Britų princas Philipas pagerbtas patrankų salvėmis. EPA-ELTA nuotr.

Patrankų salvėmis visoje Jungtinėje Karalystėje šeštadienį pagerbtas miręs karalienės Elžbietos II vyras princas Philipas. Daugelyje miestų ir vietovių, įskaitant Londoną, Belfastą, Edinburgą, Kardifą ir užjūrio teritoriją Gibraltarą, lygiai 12.00 val. vietos laiku (14.00 val. Lietuvos laiku)  buvo paleistos patrankų salvės.
 
Iš viso per 40 minučių nuaidėjo 41 salvė.
 
Vestminsterio abatijoje, kur 1947 metais susituokė Elžbieta ir Philipas, jau penktadienį 99 kartus sugaudė varpas – po kartą už kiekvienus velionio gyvenimo metus. Nuo penktadienio prie visų oficialių pastatų plevėsuoja iki pusės stiebo nuleistos vėliavos. Kada vyks princo laidotuvės, kol kas nežinoma.
 
Visose futbolo rungtynėse šeštadienį, rekomendavus britų futbolo asociacijai, bus skelbiama tylos minutė, žaidėjai bus su juodais raiščiais ant rankų. Dvi tylos minutės planuojamos ir „Grand National“ žirgų lenktynėse.
 
Princas Philipas mirė penktadienio rytą Vindzoro pilyje, likus dviem mėnesiams iki savo 100-ojo gimtadienio. Lapkritį karalienė ir princas minėjo 73-ąsias savo vestuvių metines.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.11; 05:00

Borisas Johnsonas žada „Brexitą“ iki spalio pabaigos. EPA-ELTA nuotr.
Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas penktadienį vyksta į Škotiją tarsi rengdamasis rinkimų kampanijai, nors jam ir nepavyko sušaukti pirmalaikių rinkimų, parlamentarams atmetus jo bekompromisę „Brexito“ strategiją.
 
B. Johnsonas, kitą savaitę dar kartą mėginsiantis teikti prašymą sušaukti rinkimus, dabar Aberdynšyre aplankys žuvų turgų ir paskelbs apie finansavimo škotų ūkininkams po „Brexito“ padidinimą.
 
Vėliau jis viešės karalienės Elžbietos II Balmoralo dvare – ten jis vakarieniaus su karaliene. Didžiosios Britanijos premjerai šiame dvare kasmet tradiciškai praleidžia savaitgalį, bet B. Johnsonas turėjo sutrumpinti viešnagės laiką dėl politinės suirutės Vestminsteryje – dvare jis apsistos tik vienai nakčiai.
 
Opozicijai priklausantys parlamentarai ir maištininkai iš paties B. Johnsono konservatorių partijos trečiadienį nutarė nepritarti B. Johnsono numatytam išstojimui be susitarimo kitą mėnesį, jie taip pat blokavo prašymą spalio 15 dieną surengti pirmalaikius rinkimus. Pagal įstatymą, vyriausybės prašymą surengti tokius rinkimus privalo remti bent du trečdaliai parlamentarų.
 
Pagrindinė opozicijos leiboristų partija susilaikė nuo šio siūlymo tvirtinimo. Jie teigė, kad pirmiausia parlamentas turėtų patvirtinti įstatymą, užkirsiantį kelią šaliai spalio 31 dieną palikti ES be susitarimo.
 
Vyriausybė paskelbė kitą savaitę dar kartą bandysianti ieškoti pritarimo pirmalaikiams rinkimams rengti.
Britų politikai dėl Brexit susiskaldė į nesutaikomas stovyklas. EPA – ELTA nuotr.
 
„Ką dabar noriu padaryti – tai valstybei suteikti galimybę pasirinkti“, – ketvirtadienį teigė B. Johnsonas rinkimų kampanijos pobūdžio vizito į Šiaurės Angliją metu, kur jis pasveikino rinkėjus ir rėžė kalbą.
 
Škotijoje 2016 metais dauguma piliečių norėjo pasilikti ES, o ateinančiuose Škotijos parlamento rinkimuose torių partija turės įdėti nemažai pastangų, siekdama užsitikrinti 13 mandatų. Esant tokioms aplinkybėms atrodo, jog vizitas į Škotiją yra dalis B. Johnsono strategijos spausti leiboristus į kampą, kad šie sutiktų su premjero reikalavimais.
 
Numatoma, kad penktadienį Lordų rūmai turėtų patvirtinti įstatymą, kuriuos B. Johnsonas bus įpareigotas Briuselio prašyti „Brexit“ terminą pratęsti dar trims mėnesiams, jei jam nepavyktų per ES viršūnių susitikimą spalio 17–18 dieną susitarti dėl naujo išstojimo susitarimo. Šis įstatymas turėtų įsigalioti jau pirmadienį.
 
Ketvirtadienį B. Johnsonas pasakė, kad „jau geriau negyvas gulėtų griovyje“ nei pavėlintų „Brexitą“. Premjeras teigė žadantis galiausiai surengti pirmalaikius rinkimus ir laimėti naują mandatą jo pozicijai paremti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.06; 03:00