Rishis Sunakas. EPA – ELTA foto

Londonas, birželio 26 d. (dpa-ELTA). Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rishi Sunakas pareiškė, kad „dar anksti“ spręsti, ar chaosas, kurį Rusijoje sukėlė „Wagner“ samdinių maištas, išprovokuos prezidento Vladimiro Putino režimo pasikeitimą.
 
Pasak premjero, sustabdytam maištui sukėlus netikrumą dėl Rusijos prezidento ateities Didžioji Britanija rengiasi „įvairiausiems scenarijams“.
 
Nesantaikos kulminacija buvo karo vado Jevgenijaus Prigožino pajėgų priartėjimas vos už 190 kilometrų nuo Maskvos, tačiau sudaręs susitarimą su Kremliumi jis atšaukė sukilimą. Vaizdai, kaip privati kariuomenė išeina iš Ukrainos ir užgrobia karinę būstinę pietiniame Rusijos mieste, pakirto įspūdį, kad V. Putinas tvirtai valdo Rusiją.
 
R. Sunakas sakė sutinkantis su JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno vertinimu, jog kilę nesutarimai atskleidė „tikrus įtrūkius“ Rusijos prezidento valdyme.
 
Per vizitą Notingame R. Sunakas sakė, kad Didžioji Britanija akylai stebėjo padėtį, jo žodžiais, nestabilumą lėmė neteisėta Rusijos invazija į Ukrainą.
 
Paklaustas, ar tai gali paskatinti režimo pasikeitimą, R. Sunakas transliuotojams sakė: „Dar per anksti tiksliai nuspėti, kokie galėtų būti padariniai, tačiau, žinoma, esame pasirengę įvairiausiems scenarijams“.
 
Savaitgalį R. Sunakas telefonu kalbėjosi su JAV prezidentu Joe Bidenu, Prancūzijos vadovu Emmanueliu Macronu ir Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu.
 
J. Prigožinas pareikalavo nušalinti gynybos ministrą Sergejų Šoigu, su kuriuo ne kartą susikirto Rusijai tęsiant invaziją į Ukrainą. V. Putinas apkaltino maištą sukėlusį J. Prigožiną išdavyste ir pažadėjo nubausti sukilėlius, netgi juos „neutralizuoti“, bet galiausiai sutiko, kad buvęs sąjungininkas ir jo pajėgos pasitrauktų į Baltarusiją.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2023.06.27; 07:01

Mateuszas Morawieckis. EPA – ELTA nuotr.

Varšuva, rugsėjo 25 d. (ELTA). Rusijos prezidento Vladimiro Putino režimas silpsta, todėl jis aštrina konfliktą. Tai interviu Lenkijos radijui pareiškė šios šalies ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis.
 
„Rusijos meška sužeista ir todėl, deja, artimiausiu metu galima laukti jos smurto ir agresijos eskalavimo. Bet tai nekeičia to fakto, kad Putino režimas kasdien silpsta“, – sakė Lenkijos vyriausybės vadovas.
 
Anot premjero, Putino pareiškimas, kuriame buvo pranešta apie mobilizaciją, turėjo sukelti baimę, bet jis rodo ne Rusijos galią, o didelę krizę, kuri ją ištiko.
 
„Nuo pat įsiveržimo pradžios visas pasaulis matė Rusijos armijos gėdą, praėjusios epochos techniką, lauko viduryje paliktus tankus, kareivius, kurie, patekę į ukrainiečių nelaisvę, aiškino, jog jiems buvo pasakyta, kad jie važiuoja į pratybas, o ne į karą“, – pareiškė M. Morawieckis.
 
Lenkijos ministras pirmininkas priminė, jog „Putinas ilgai stengėsi nesiųsti į frontą etninių rusų, todėl į karą pirmiausia vyko tautinės mažumos iš atokių Rusijos regionų“.
 
Pasak M. Morawieckio, tai ne tik atskleidžia rasistinės Kremliaus politikos esmę, bet ir rodo, „kokį milžinišką spaudimą patiria Rusijos viršūnės“.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.09.26; 07:00
copy of liepa_3

Komentuodama teismo sprendimą pratęsti Pussy Riot merginų, kaltinamų chuliganizmu Kristaus Gelbėtojo cerkvėje, laikymą areštinėje, žiniasklaida lygina su Michailo Chodorkovskio procesu.

Koks įžūlus ir netaktiškas bebūtų politinis „trapių merginų, kurios rašinėja Tvitter‘yje ir rėdosi chudi (patogiais drabužiais) protestas, jų veiksmuose nėra žiaurumo ar kriminalo, tad perdėta Vladimiro Putino režimo reakcija – jo požiūrio į žodžio laisvę indikatorius“.

Continue reading „Pussy Riot persekiojimas – dar viena rūsti Putino pamoka”