Amerikos agentai atskleidė, kur yra karinių programišių bazė Kinijoje


Amerikiečių žvalgams prireikė šešerių metų, kad surastų vietą, iš kurios kinų programišiai pradeda savo kibernetines atakas, rašo Mauricijus Molinaris laikraštyje “La Stampa”.

„Ant Amerikos kompanijoms ir įstaigoms smūgiuojančių programišių tvirtovės – Kinijos armijos atpažįstamieji ženklai.

Tą demaskuoja saugumą užtikrinanti kompanija “Mandiant”, išspausdinusi memorandumą, kuriame sakoma, kad Šanchajuje dislokuotas karinis dalinys 61398 yra agresyviausias kibernetinis JAV priešininkas, – sakoma straipsnyje.

Pastaruosius šešerius metus programišių ieškanti “Mandiant” paieškas pradėjo nuo kompanijų, kurių kompiuterinė apsauga buvo išlaužta. Tai Coca-Cola, The New York Times ir net RSA, užtikrinanti vyriausybės kodų apsaugą.

Tas metodas padėjo identifikuoti vieną ir tą patį atakų šaltinį: tai 12-os aukštų pastatas Šanchajuje – Kinijos armijos Centrinio štabo Trečiosios valdybos Antrasis skyrius, kuriame dirba „šimtai, jeigu ne tūkstančiai žmonių, gerai mokančių anglų kalbą ir nepaprastai gabių kompiuterinėje sferoje“, – rašo straipsnio autorius.

„Tie kariškiai tobulais įrenginiais koordinuoja kitų programišių padalinių, kurių pagrindinis uždavinys – šnipinėti JAV, veiklą. Nuo 2006 metų užregistruotas 141 įsilaužimo atvejis, – praneša leidinys. – Kareiviai programišiai naudoja vieną metodą: jie siunčia specialų elektroninį laišką į paštą kokiam nors aukšto rango valdininkui. Atidarytas laiškas virsta vektoriumi prasiskverbimui į jo tinklą, leisdamas gauti šimtus dokumentų. Likimo ironija, jog kinų programišiams tenka įveikti apsaugą, įvestą Kinijos valdžios tam, kad atskirtų Kinijos tinklą nuo viso likusio interneto, nes programišiai socialiniuose tinkluose naudoja savo paskyras, ir tai palengvino jų identifikavimą“.

Oficialusis Pekinas atmeta bet kokius kaltinimus. Kinijos URM‘o atstovas Shonas Lejus pareiškė: „Kibernetinės atakos anonimiškos, tokiais kaltinimais neverta tikėti, taip pat galima būtų sakyti, kad tai mes esame Amerikos kibernetinių atakų aukos“.

Šaltinis: “La Stampa”

2013.02.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *