“Ilga Kremliaus ranka”


Jau kuris laikas futbolo mėgėjams, stebintiems UEFA Čempionų lygos žaidynių transliacijas, tenka matyti tai, kas negali nedirginti: dažnai šmėkščiojantį “Gazpromo” logotipą. Kaip žinoma, šį sezoną Rusijos energetikos koncernas yra prestižinio Europos turnyro rėmėjas.

Iš tiesų nemalonu, rašo Christianas LüscherisŠveicarijos “Tagesanzeiger”: tas koncernas išgarsėjo korupcija bei giminystės ryšiais ir neretai vadinamas “ilga Kremliaus ranka” bei “jėgos instrumentu Vladimiro Putino rankose”, – pakanka prisiminti dujų karus su Ukraina ir Baltarusija, kai šalo pusė Vidurio Europos.

Vokiečių žurnalistas Jurgenas Rotas apskritai “Gazpromą”pavadino “blogio imperija”. Esama duomenų, kad jo parama atsieina 40 mln. eurų per metus.

Už viso šito slypi noras prastumti savo prekybinį ženklą į Europą, tęsia straipsnio autorius. Šiaip ar taip, tokios nuomonės laikosi rėmimo specialistas, ESB Marketing Consult direktoriusGansas Villis Brokesas. „Dujų gigantas stengiasi per futbolą užkariauti strategiškai svarbią Europos dujų rinką, – sako ekspertas. – Juk dabar, kai ji tapo liberalesnė, europiečiai patys gali pasirinkti tiekėją“.

O sportas, taigi ir futbolas, yra puiki aikštelė tokiems tikslams, ir tai patvirtina tokių energetikos kompanijų kaip “Achro” ir “E.on” pavyzdys.

Vadinasi, toks sprendimas tikslingas strateginiu požiūriu, sakoma straipsnyje. Kaip žinoma, šiuo metu Rusijos koncernas yra didžiausias gamtinių dujų tiekėjas Europai ir, “Reuters” duomenimis, būtent čia užsidirbo 80 procentų savo kapitalo.

Šaltinis: “Tages Anzeiger”

2013.02.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *