Rusija kaltina Bilą Brauderį išgrobsčius 70 mln. dolerių


VRM atstovai pranešė, kad Rusijos valdžia ketina pateikti kaltinimus buvusiam investuotojui Billui Brauderiui dėl neteisėto Gazprom‘o akcijų įsigijimo už 70 mln. dolerių, perduoda “Financial Times”.

Amerikos fondo vadovas pareiškė, kad tie kaltinimai yra dar vienas bandymas jį įbauginti, kai tuo metu jis siekia, kad Europa priimtų įstatymą prieš Rusijos valdininkus, kaltinamus žmogaus teisių pažeidimu. Tiksliau tariant, panašų į “Amerikos Magnickio įstatymą“, praneša leidinys.

„Tiesą sakant, kaltinimai sukoncentruoti į tai, ar Bilas Brauderis pažeidė Rusijos įstatymus, kai jo fondas “Hermiyage Capital” išnaudojo Rusijos kompanijas, registruotas Kalmykijoje, kad įsigytų dujų monopolininko akcijas 2001–2004 metams.

Tuo metu prezidento įsaku užsieniečiams buvo draudžiama tiesiogiai valdyti Gazprom‘o akcijas, bet daugelis fondų pasinaudodavo Rusijos finansinėmis struktūromis, kad, nepaisant to, loštų biržoje“, – aiškina straipsnio autorius.

Bilas Brauderis, minoritetinių akcininkų teisių gynėjas, niekada neneigė, kad stengėsi turėti įtakos Gazprom‘ui. Tačiau jis tvirtina, kad jo veiksmai buvo teisėti, sakoma straipsnyje.

„2000 ir 2004 metais mes organizavome skambias kampanijas, kad sustabdytume milžiniškus grobstymus Gazprom‘e. Mes tai darėme teismo ekspertizių pagalba“, – cituoja finansininką straipsnio autorius.

„Brauderis kaltina Rusijos valdžią, kad ji siekia jį diskredituoti po sėkmingos kampanijos prastumiant “Magnickio įstatymą” Jungtinėse Amerikos Valstijose“, – rašo leidinys.

AFP nuotraukoje: verslininkas Bilas Brauderis.

Šaltinis: "Financial Times"

2013.03.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *