fbi_4

Nelsonas Drammondas – JAV Karinių jūrų pajėgų štabo Londone klerkas, prieidavęs prie slaptos informacijos, priklausančios kategorijai „visiškai slaptai“ ir „Kosmik“ (pastaroji – NATO slaptumo klasifikacija).

1963-aisiais metais jis buvo teisiamas, apkaltinus šnipinėjimu (karinių paslapčių pardavimas Sovietų Sąjungai), pripažintas kaltu ir nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Per šešerius šnipinėjimo metus jis užsidirbo apie 28 000 dolerių.

Continue reading „Žvalgybos enciklopedija: pirmas juodaodis amerikietis, apkaltintas šnipinėjimu“

oldric-eims_1

Oldričas Eimsas – CŽV Kontržvalgybos valdybos bendradarbis, šnipinėjęs iš pradžių Sovietų Sąjungos naudai, o jai žlugus – Rusijos naudai.

1994 metais, kai O.Eimsas pagaliau buvo suimtas, CŽV oficialūs atstovai pripažino, kad jo šnipinėjimas Centrinei žvalgybos valdybai padarė daugiausia nuostolių per visą jos istoriją. Per devynerius darbo rusams metus O.Eimsas perdavė jiems informacijos apie daugiau kaip 100 slaptų operacijų ir daugiau kaip 30-imt CŽV ir kitų Vakarų specialiųjų tarnybų bendradarbių. Bent jau 10 jo išduotų slaptų agentų buvo nužudyti SSSR ir Rytų Europos šalyse (tarp jų – generolas majoras Dmitrijus Poliakovas, sovietų karinės žvalgybos GRU karininkas, dirbęs Amerikai beveik 20 metų ir teikęs neįkainojamą informaciją).

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: Oldričo Eimso išdavystės padarė daugiausiai nuostolių“