„Aleksandras ir Jevgenijus Lebedevai rengiasi parduoti I Newspaper maždaug už 24 mln. svarų grynaisiais, ir tai kelia įtarimų, kad rusų milijonieriai žengia į Britanijos žiniasklaidos erdvę“, – praneša Henris Mensas laikraštyje The Financial Times.

Regioninė laikraščių grupė Johnston Press ketvirtadienį patvirtino, kad veda derybas su Lebedevais dėl to dienraščio, leidžiamo 275 tūkst. tiražu, pirkimo.

Continue reading „Buvęs KGB agentas nebe toks priešiškas Vladimirui Putinui“

zakryl_a.lebedev

Programa, turėjusi uždavinius mokyti žurnalistus skatinti laisvą ir nepriklausomą žurnalistiką ir demaskuoti korupciją, uždaroma nepraėjus nei metams nuo pradžios.

Taip praneša “The Guardian”.

Journalism Foundation” buvo įsteigtas kelių Didžiosios Britanijos laikraščių leidėjo Jevgenijaus Lebedevo šeimos, primena žurnalistai Hughas Muiras ir Danas Sabbaghas.

Continue reading „Jevgenijus Lebedevas uždarė „Jurnalism Foundation““

latynina10

Labai daug turiu klausimų ryšium gubernatoriaus Tkačiovo kalba, kurioje jis ragino steigti savanoriškas kazokų draugoves kovai su kitakilmiais.

Ir turiu jums pasakyti, kad mano požiūris į Tkačiovo kalbą labai dvejopas, nes kai kurie momentai kalboje mane apstulbino. Bet ir politiškai korektiško pasipiktinimo škvalas mane irgi pribloškė.

Galiu pasakyti, kad du dalykai Tkačiovo kalboje man neabejotinai patiko. Pirmas, tai blaivus konstatavimas, kad Krasnodaro kraštą mes užkariavome. Nebuvo jokio seilėjimosi, kad tai nuo senovės rusų žemės. Tai adygų žemės, jas užkariavo carinė imperija, padedama kazokų. Tai, sakė Tkačiovas, sveikas, normalus ekspansionizmas. Visa Tkačiovo kalba yra mūsų portale – patariu perskaityti. Joje yra absoliučiai teisingų momentų.

Continue reading „“Nugali tauta, kuri neišduoda saviškių”“

lebedev_sis

“Novaja gazeta” – tai, berods, vienintelis tikrai nepriklausomas ir tuo pačiu įtakingas leidinys, kuriam pavyko nebankrutuoti ir tuo pačiu išsaugoti nepriklausomybę Vladimiro Putino valdomoje Rusijoje.

Nūnai šis laikraštis gali prarasti savo veidą. Jame gali ženkliai sumažėti iki šiol Kremliaus atžvilgiu egzistavusio kriticizmo. Kai kurie Vakarų ir Rusijos leidiniai tvirtina, jog “Novaja gazeta” laikraštį įsigijo KGB atsargos pulkininkas, buvęs Rusijos Valstybės Dūmos narys, bankininkas ir spaudos magnatas Aleksandras Lebedevas. Tiksliau tariant, šis Rusijos turtuolis viešai pareiškė ieškosiąs lėšų “Novaja gazeta” leidybos stiprinimui.

Continue reading „Kodėl buvęs KGB pulkininkas supirkinėja laikraščius“