Separatizmas. Vilkas avies kailyje

Keisi Maikl / The Daily Beast

Prieš ketverius metus vienas iš neįtikėtinų Rusijos kišimosi į JAV vidaus reikalus aspektų buvo … separatistinių judėjimų visoje Amerikos teritorijoje palaikymas bei kurstymas, ypač tokiose vietose kaip Teksasas ir Kalifornija. Šia tema rašo The Daily Beast“.

Praėjusią savaitę aktyvistų, siekiančių Kalifornijos atsiskyrimo, grupė „YesCalifornia“ paskelbė „Twitter“ paskyroje, kad dalyvaus trečiojoje konferencijoje „Tautų dialogas“, kuri numatyta balandžio mėnesį.

2015 ir 2016 metais tokio pobūdžio konferencijas palaikė Kremlius, subūręs „Rusijos antiglobalistų judėjimą“, vadovaujamą Aleksandro Ionovo. A. Ionovas patvirtino leidiniui „ The Daily Beast“, kad Kalifornijos separatistai, siekiantys atsiskyrimo nuo Vašingtono, dalyvaus balandžio 27 dieną numatytame renginyje. Tačiau jis nepaaiškino, ar į konferenciją atvyks panašaus pobūdžio organizacijos iš Teksaso, Puerto-Riko, Havajų, Škotijos ir Šiaurės Italijos.

Beje, 2015-ųjų ir 2016-ųjų konferencijos buvo surengtos Maskvoje. O šių metų konferencija numatyta vadinamojoje Donecko liaudies respublikoje. Doneckas – puikus pavyzdys, kaip Rusija moka kurstyti separatizmą.

Tai, kad Kalifornijos separatistai nusprendė dalyvauti balandžio mėnesio konferencijoje, – keistoka. Mat dėl praėjusių vizitų į panašaus pobūdžio susibūrimus Maskvoje organizacija „YesCalifornia“ buvo sulaukusi itin daug kritikos.

Grupė „YesCalifornia“ itin rimtai skaldytojiškos veiklos ėmėsi 2016 metais, kai atvyko į Maskvą parekšti, jog kaliforniečiai nori laisvės nuo Vašingtono, ir susitiko su panašias idėjas puoselėjančiais kolegomis iš Teksaso. Šiuos vizitus greičiausiai finansavo Maskva. Nes tuo metu A.Ionovo grupė „Rusijos antiglobalistų judėjimas“ jau gaudavo iš Kremliaus finansų, taip pat sulaukdavo ir asmeninių Vladimiro Putino padėkų „už draugystės stiprinimą“.

Beje, Rusijos ryšiai su Kalifornijos separatistais buvo kur kas rimtesni nei vien pasyvus dalyvavimas 2016-ųjų konferencijoje. Likus kelioms savaitėms iki JAV prezidento rinkimų 2016-aisiais organizacija „YesCalifornia“ paskelbė banerį su šelmiškai akimis mirksinčio Vladimiro atvaizdu ir užrašu, esą „Kaliforija ir Rusija visąlaik bus draugai“. Socialiniuose tinkluose taip pat buvo sukurta netikrų, separatizmą populiarinančių paskyrų.

2017-aisisias metais vienas iš separatistų lyderių net buvo paskelbęs atidarantis Kalifornijos respublikos ambasadą Maskvoje. Jį rėmė A.Ionovo komanda. „Ambasados“ įkūrimas reiškė, kad ši organizacija trokšta Kremliaus pinigų. Po gausios kritikos „ambasada“ tapo nebeaktyvi. Šiuo metu taip ir neaišku, ar ji dar truputį veikia, ar jau visiškai uždaryta. Tėra pranešimai, jog ši organizacija vėl bandys rengti referendumą Kalifornijoje dėl galimybės išeiti iš JAV sudėties.

Informacijos šaltinis – The Daily Beast“

2020.03.14; 06:00

brazen_00

2009-ųjų spalio 25-oji – svarbi diena visiems antiglobalisto, publicisto, rašytojo Viliaus Bražėno gerbėjams. Vilniaus karininkų Ramovėje visuomenės dėmesiui buvo pristatyta nauja V.Bražėno knyga “Priminimas bendražygiams”. Pavadinimas – intriguojantis, dėmesį patraukiantis. Į naująjį veikalą sudėti, pasak autoriaus, patys svarbiausi, aktualiausi, aštriausi 67-eri jo interviu, straipsniai, pasisakymai, rašyti ir skaityti pastaraisiais metais tiek užsienio, tiek Lietuvos spaudoje. Iki šiol šie V.Bražėno tekstai buvo išbarstyti po pačius įvairiausius leidinius. Dabar, sudėti į krūvą, jie įgauna visai kitą skambesį. Skaityti juos neatsitraukiant – ne tik patogiau. Būtent sudėti į vieną vietą jie padeda mums giliau suvokti ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje įvykusius, tebevykstančius ar būsimus reiškinius.

Continue reading „67-eri antiglobalisto Viliaus Bražėno priminimai bendražygiams“

brazenas su ordinais

“Pranašu savo žemėje nebūsi”! Ar tinka ši gyvenimo patikrinta žmonių išmintis Viliui Bražėnui? O kas tas Vilius Bražėnas? Ar įmanomas toks klausimas, ar yra žmonių, kurie jo nematė, negirdėjo, nieko apie jį nežino? Be abejo – yra. Štai jums ir patvirtinimas, kad patarlė sako tiesą. Pranašas jis buvo Jungtinėse Amerikos Valstijose, kuriose atsidūrė po karo su tūkstančiais Tėvynės netekusių tautiečių. Ameriką jis apkeliavo ne vieną kartą, ne kaip turistas, o kaip kovotojas su komunizmu. Jo klausėsi, jam plojo milijonai amerikiečių. Iš jo, erudito, puikaus oratoriaus, jie galbūt pirmą kartą išgirdo apie pavergtą Lietuvą ir komunizmo jai padarytus nusikaltimus. V.Bražėno, garsiausios pasaulyje antikomunistinės organizacijos John Birch Society nario nuo 1960 m., įtaigus balsas daug kartų skambėjo per Amerikos televiziją ir radiją. Daug kam jis atvėrė akis: Sovietų sąjungos nusikaltimai, genocidas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, gulagai Rusijoje, nė kiek ne žmoniškesni už fašistinius konclagerius, Amerikoje, kaip ir Vakarų Europoje, buvo nutylimi arba laiupsinami. “Bukagalviai profesoriai” (Norman Davies. “Kraujuojanti Europa…”) su savo Rusijos bolševikus šlovinančiomis knygomis pridarė daug žalos, kuri dar iki galo nelikviduota net šiandien.

Continue reading „Vilius Bražėnas buvo nepalyginamai įžvalgesnis nei Vytautas Kavolis“