Lenkų generolo nuomone, pratybos „Vakarai–2013“ yra tiesiogiai pavojingi Varšuvai.

Tai interviu televizijos kanalui Polsat pareiškė Romanas Polka, kuris anksčiau vadovavo Lenkijos specialiosios paskirties kariams GROM ir buvo šalies Nacionalinio saugumo biuro vado pavaduotojas.

Interviu priežastis – seržanto Jano Kepūros žūtis Afganistane. Romanas Polka pareiškė, kad realus pavojus Lenkijai gresia iš artimiausių kaimynų rytuose, ir šalyje gali prireikti kareivių, kurie yra tarnavę „karštuose taškuose“.

Konkrečiai generolas pažymėjo, kad pratybos „Vakarai – 2013“, kurios vyks rugsėjį Baltarusijoje, yra agresyvaus pobūdžio kaimyninėms NATO šalims. 

Continue reading „Lenkų generolas Romanas Polka: Rusija grasina Lenkijai iš Baltarusijos“

Baltarusijos gynybos ministerija kategoriškai atmeta versijas, esą Baltarusijoje tarnauja daug Rusijos kariškių, persirengusių Baltarusijos kariuomenės uniforma.

Pavyzdžiui, Baltarusijos gynybos ministerijos (GM) Informacijos valdybos viršininkas, spaudos sekretorius pulkininkas Vladimiras Makarovas kategoriškai sukritikavo gegužės 8 d. tiklalapyje charter97.org. išplatintą informaciją, esą Baltarusijoje jau seniai „neoficialiai“ tarnauja apie 3 tūkst. Rusijos kariškių.

Minėtame tinklalapyje teigiama, kad čia neužsimenama apie Rusijos kariškius, kurie Baltarusijoje tarnauja Rusijos kariniuose objektuose: radiolokacinėje stotyje prie Gancevičių ir ryšių mazge Vileikos rajone.

Continue reading „Baltarusijos gynybos ministerija kategoriškai neigia“

baltarusija_kariuomene

Laikraštyje „Kommersant“ rašoma, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka vasario pradžioje, susitikęs su Saugumo tarybos sekretoriumi Leonidu Malcevu ir gynybos ministru Jurijumi Žadobinu pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi skirti pinigų Baltarusijos kariuomenės finansavimui.

 

 A.Lukašenka tai susiejo su būtinumu padidinti atlyginimus kariams, o taip pat ir su butų, skirtų baltarusių kariškiams, spartesnėmis statybomis.

 

Continue reading „Be finansinės Rusijos pagalbos Baltarusija nepajėgi išlaikyti savo kariuomenės“

paradas_minske

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė, kad Baltarusija papildomai ginkluojasi. Kariniai analitikai sutrikę. Pasaulinės ekonominės ir finansinės krizės tarpubangio metu tokia brangiai kainuojanti akcija vargu ar gali būti įkandama šaliai, kurios ekonomika yra apgailėtinoje būklėje. Belieka padaryti išvadą, kad yra kažkokios ypatingos aplinkybės, sukėlusios tokį sprendimą. Šiaip ar taip, Lietuvoje svarstant 2012 metų šalies biudžeto Krašto apsaugos ministerijos  eilutę, yra apie ką pagalvoti.

Continue reading „Aleksandras Lukašenka siūlo Daliai Grybauskaitei didinti karinį biudžetą“