Baltarusijos gynybos ministerija kategoriškai neigia


Baltarusijos gynybos ministerija kategoriškai atmeta versijas, esą Baltarusijoje tarnauja daug Rusijos kariškių, persirengusių Baltarusijos kariuomenės uniforma.

Pavyzdžiui, Baltarusijos gynybos ministerijos (GM) Informacijos valdybos viršininkas, spaudos sekretorius pulkininkas Vladimiras Makarovas kategoriškai sukritikavo gegužės 8 d. tiklalapyje charter97.org. išplatintą informaciją, esą Baltarusijoje jau seniai „neoficialiai“ tarnauja apie 3 tūkst. Rusijos kariškių.

Minėtame tinklalapyje teigiama, kad čia neužsimenama apie Rusijos kariškius, kurie Baltarusijoje tarnauja Rusijos kariniuose objektuose: radiolokacinėje stotyje prie Gancevičių ir ryšių mazge Vileikos rajone.

Omenyje turimi Rusijos sausumos ir raketų kariuomenės kariai, parašiutininkai, lakūnai, tankistai, kurie pavaldūs ne Baltarusijos, o būtent Rusijos karinei vadovybei. Be to, savo pavaldumo Rusijos gynybos ministerijai jie niekaip nedemonstruoja, ir, žinoma, dėvi būtent baltarusišką karinę uniformą.

Manoma, kad tokiuo būdu ruošiamasi nuolatinės Rusijos karinės grupuotės dislokavimui Baltarusijos teritorijoje. Tokia leidinių charter97.org; BelaPan informacija.

O leidinys vpk.name skelbia publikaciją "Rusijos aviabazė Baltarusijoje – nauda ir rizika". Joje cituojamas Baltarusijos karinis ekspertas Aleksandras Alesinas. Šis ekspertas tvirtina, esą labiausiai tikėtina, kad rusai ruošiasi minėtoje aviabazėje dislokuoti 24 naikintuvus-perėmėjus Su-30, kurie skirti būtent oro gynybai, o ne atakoms.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad naikintuvai greičiausiai bus dislokuoti 61-ojoje aviabazėje Baranovičiuose, mat netoli minėtos aviacinės bazės veikia moderni lėktuvų remonto gamykla. Pastebima, esą nuogąstavimai, girdi, karo tarp Rusijos ir Vakarų atveju pirmas smūgis būtų suduotas būtent minėtai aviabazei, eksperto įsitikinimu, nepagrįsti. Juk pirmieji smūgiai karinio konflikto metu greičiausiai būtų smogti į Rusijos kariuomenei priklausančias radiolokacinę bazę ir ryšių stotį Baltarusijoje.

Ekspertas mano, kad rusų naikintuvai reikalingi ir dėl pastaruoju metu ženkliai sumažėjusios baltarusių karinės aviacijos. Pavyzdžiui, pastaruoju metu dėl susidėvėjimų oficialusis Minskas atsisakė net 35 naikintuvų Su-24 ir 14 naikintuvų Su-27.

Vpk.name publikacijoje užsimenama ir apie ekonominę naudą Baltarusijai, kuri skaičiuojama bei vertinama tam tikromis galimomis nuolaidomis Baltarusijai dėl dvišalio bendradarbiavimo su Rusija.

2013.05.10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *