Europos Parlamento deputatas Bela Kovačius, atstovaujantis ten Vengrijos ultradešiniajai partijai „Jobbik“, pareiškė, kad neatsistatydins. Apie tai praneša The Wall Street Journal.

„Gegužę Vengrijos parlamento vieno komiteto nariai pareiškė, kad aptiko įtikinamų įrodymų, jog Bela Kovačius šnipinėjo Rusijos labui. Praeitą mėnesį Vengrijos generalinis prokuroras paprašė Europos Parlamento pirmininko Martyno Šulco atimti iš Kovačiaus deputato neliečiamybę“, – rašo korespondentė Veronika Gulias.

Tuo tarpu gegužę Kovačius buvo perrinktas į Europos Parlamentą. Spaudos konferencijoje jis pareiškė, kad atsisakytų neliečiamybės pats, bet toks sprendimas – ne jo kompetencija. Pasak jo, Europos Parlamento parlamentinis komitetas turi pateikti klausimą balsavimui po to, kai jį išklausys.

Continue reading „Šnipinėjimu apkaltintas Europos Parlamento deputatas nenori trauktis“

Vengrijos laikraštis Magyar Nemzet, artimas dabartiniam ministrui pirmininkui Viktorui Orbanui ir jo partijai Fidex, paskelbė savo portale straipsnį, iš kurio matyti, kad konkuruojančios partijos Jobbik pirmininkas Bela Kovačius neva dirbo Rusijos žvalgybai.

Skandalas įsisiautėjo beveik prieš pat rinkimus į Europos parlamentą, pabrėžia Der Standard.

Continue reading „„Jobbik“ partijos deputatas neva tai dirbo KGB“