Šnipinėjimu apkaltintas Europos Parlamento deputatas nenori trauktis


Europos Parlamento deputatas Bela Kovačius, atstovaujantis ten Vengrijos ultradešiniajai partijai „Jobbik“, pareiškė, kad neatsistatydins. Apie tai praneša The Wall Street Journal.

„Gegužę Vengrijos parlamento vieno komiteto nariai pareiškė, kad aptiko įtikinamų įrodymų, jog Bela Kovačius šnipinėjo Rusijos labui. Praeitą mėnesį Vengrijos generalinis prokuroras paprašė Europos Parlamento pirmininko Martyno Šulco atimti iš Kovačiaus deputato neliečiamybę“, – rašo korespondentė Veronika Gulias.

Tuo tarpu gegužę Kovačius buvo perrinktas į Europos Parlamentą. Spaudos konferencijoje jis pareiškė, kad atsisakytų neliečiamybės pats, bet toks sprendimas – ne jo kompetencija. Pasak jo, Europos Parlamento parlamentinis komitetas turi pateikti klausimą balsavimui po to, kai jį išklausys.

Pirmadienį Kovačius teigė: „Aš nesusitikinėjau su kuo nors iš Rusijos piliečių sąmokslo prasme, ir niekada nebuvau šnipas“.

„Kaip Europos Parlamento komiteto narys, kurio žinioje buvo Europos ir Rusijos parlamentų santykiai, aš, suprantama, dirbdamas susitikinėjau su Rusijos piliečiais, atstovais, diplomatais. Galimas dalykas, tiems žmonėms buvo pavestas kitas darbas, bet aš apie tai nieko nežinojau“, – pareiškė Kovačius.

Šiame kontekste laikraštis primena, kad daugelis ultradešiniųjų Europos partijų „palaiko Rusiją jos teritoriniame konflikte su Ukraina“.

Nuotraukoje: Bela Kovačius, ultradešiniosios Vengrijos partijos „Jobbik“ vienas iš lyderių.

Šaltinis: The Wall Street Journal

2014.06.09; 08:45

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *