„Jobbik“ partijos deputatas neva tai dirbo KGB


Vengrijos laikraštis Magyar Nemzet, artimas dabartiniam ministrui pirmininkui Viktorui Orbanui ir jo partijai Fidex, paskelbė savo portale straipsnį, iš kurio matyti, kad konkuruojančios partijos Jobbik pirmininkas Bela Kovačius neva dirbo Rusijos žvalgybai.

Skandalas įsisiautėjo beveik prieš pat rinkimus į Europos parlamentą, pabrėžia Der Standard.

Straipsnyje pateikiamos pagrindinės laikraštyje Magyar Nemzet išspausdinto straipsnio tezės: Vengrijos generalinė prokuratūra kreipėsi į Europos Parlamento spikerį Martyną Šulcą prašydama atimti iš B.Kovačiaus deputato neliečiamybę. Tiksli to kreipimosi priežastis įslaptinta, tačiau žinybos atstovas papasakojo, kad ji susijusi su įtarimu įvykdžius nusikaltimą, už kurį numatytas laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Be to, žinoma, kad dingstis buvo Vengrijos vidaus žvalgybos tarnybos ataskaita. Magyar Nemzet požiūriu, visa tai „rodo šnipinėjimą“, ir, beje, neva į tai buvo įpainiota ir B.Kovačiaus žmona.

Apie B.Kovačių taip pat žinoma, kad jis yra MGIMO (Maskvos Valstybinio tarptautinių santykio instituto, „tradicinės KGB kadrų kalvės“, pažymi Austrijos laikraštis) auklėtinis ir iki 2003 metų gyveno SSSR ir Rusijoje. „Dėl savo ryšių su Maskva Jobbik‘e jis nuo seno vadinamas Kagabela“, – nurodo Der Standard.

B.Kovačius rinkiminiame Jobbik‘o sąraše įrašytas trečias. Kadangi ir Jobbik, ir V.Orbano partija rinkimuose gegužės 25-ąją tikisi dešiniojo elektorato balsų, jie priversti konkuruoti, pereidami prie asmenybių, pažymi stebėtojai.

B.Kovačius atmetė jam mestus kaltinimus. „Nei aš, nei mano žmona niekada nebendradarbiavome su jokiomis specialiosiomis tarnybomis“, – pareiškė jis.

Nuotraukoje: Vengrijos dešiniosios partijos Jobbik pirmininkas Bela Kovačius.

Šaltinis: Der Standard

2014.05.22; 05:12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *