Galimas dalykas, Pussy Riot dalyvių įkalinimas bus viena iš didžiausių Vladimiro Putino klaidų, pastebi The Wall Street Journal tinklaraštyje žurnaliastė Masha Gessen.

Pussy Riot turi talentą atskleisti ir įgarsinti gyvybiškai svarbias Rusijos visuomenines bei politines problemas, o po beveik dvejų metų kalėjimo Tolokonnikova ir Aliochina žymiai geriau informuotos ir prisitaikiusios prie savo darbo.

Vos tik išėjusi į laisvę, Aliochina pareiškė, kad apsvarstys su Tolokonnikova planą steigti NKO (nekomercinę organizaciją) kalinių teisėms ginti. 

Continue reading „Kodėl Pussy Riot „amnestija“ Putinui gali atsirūgti“

copy of liepa_3

Komentuodama teismo sprendimą pratęsti Pussy Riot merginų, kaltinamų chuliganizmu Kristaus Gelbėtojo cerkvėje, laikymą areštinėje, žiniasklaida lygina su Michailo Chodorkovskio procesu.

Koks įžūlus ir netaktiškas bebūtų politinis „trapių merginų, kurios rašinėja Tvitter‘yje ir rėdosi chudi (patogiais drabužiais) protestas, jų veiksmuose nėra žiaurumo ar kriminalo, tad perdėta Vladimiro Putino režimo reakcija – jo požiūrio į žodžio laisvę indikatorius“.

Continue reading „Pussy Riot persekiojimas – dar viena rūsti Putino pamoka“