Kodėl Pussy Riot „amnestija“ Putinui gali atsirūgti


Galimas dalykas, Pussy Riot dalyvių įkalinimas bus viena iš didžiausių Vladimiro Putino klaidų, pastebi The Wall Street Journal tinklaraštyje žurnaliastė Masha Gessen.

Pussy Riot turi talentą atskleisti ir įgarsinti gyvybiškai svarbias Rusijos visuomenines bei politines problemas, o po beveik dvejų metų kalėjimo Tolokonnikova ir Aliochina žymiai geriau informuotos ir prisitaikiusios prie savo darbo.

Vos tik išėjusi į laisvę, Aliochina pareiškė, kad apsvarstys su Tolokonnikova planą steigti NKO (nekomercinę organizaciją) kalinių teisėms ginti. 

„Aliochina ėmėsi kalėjimo teisininko vaidmens vos ne nuo pirmos dienos, kai atsidūrė kolonijoje. Tolokonnikova įsijungė į kovą šį rudenį, parašiusi širdį draskantį atvirą laišką apie laikymo kalėjime sąlygas ir paskelbusi pavojingą bado streiką“, – rašo autorė.

M.Gessen apibendrina: Putinas „įsakė pasodinti į kalėjimą kuopelę pankučių, ir dabar atsirado jam dvi stiprios oponentės, kurias gerbia ir kuriomis pasitiki šimtai Rusijos piliečių ir milijonai žmonių visame pasaulyje.

Nuotraukoje: Pussy Riot lyderė Nadežda Tolokonikova.

Šaltinis: The Wall Street Journal

2014.01.04; 04:02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *