demilitarizuota zona
Kinija „stipriai nepatenkinta“ G7 lyderių pranešimu
Kinija yra „stipriai nepatenkinta“ dėl G7 lyderių pranešimo, kuriame minimos problemos Rytų ir Pietų Kinijos jūrose, ir ragina šalis nutraukti „neatsakingas kalbas“. Apie tai rašo „Reuters“, cituodami Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovą spaudai.
Kinija siekia derybų būdu išspręsti nesutarimus su visomis suinteresuotomis šalimis, tuo pat metu išlaikant taiką ir stabilumą Rytų ir Pietų Kinijos jūrose, pranešime spaudai sekmadienį teigė užsienio reikalų ministerijos atstovas Lu Kangas (Lu Kang).
Jis taip pat pridėjo besitikintis, kad kitos šalys neužiminės pozicijų, gerbs regiono šalių pastangas siekiant išspręsti problemas bei susilaikys nuo „neatsakingų kalbų“.
Šeštadienį išplatintame pranešime, G7 lyderiai išreiškė rūpestį dėl padėties Rytų bei Pietų Kinijos jūrose, bei ragino demilitarizuoti ginčytinas teritorijas.
Kinija nesutaria su Japonija dėl kai kurių neapgyvendintų salų Rytų Kinijos jūroje.
Kinų pretenzijų į teritorijas Pietų Kinijos jūroje teisėtumu abejoja Brunėjus, Malaizija, Filipinai, Vietnamas ir Taivanas.
Informacijos šaltinis – ELTA
2017.05.28; 00:30
Iš žvalgybos enciklopedijos: „Juodasis skydas“
„Juodasis skydas“ (Black shield) – Amerikos žvalgybinių lėktuvų A–12 Oxcart skrydžių virš Šiaurės Vietnamo 1967–1968 metais kodinis pavadinimas. Lėktuvai skrisdavo iš JAV KOP Kadenos bazės Okinavoje.
Operacijos planą CŽV parengė dar 1965 metais, bet kadangi nebuvo žvalgybinių duomenų apie (numanomą) sovietų „žemė – oras“ (RPK) klasės raketų paleidimo kompleksų išdėstymą Šiaurės Vietname, skrydžius virš karo veiksmų teatro teko atidėti iki 1967 metų. Pagaliau 1967 metų gegužės 16 dieną, detaliai apsvarsčius klausimą, prezidentas Džonsonas pritarė būtent A–12 panaudojimui (žvalgybiniuose lėktuvuose U–2 įtaisytos kameros buvo ne tokios tobulos ir jie patys buvo pažeidžiamesni).
Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: „Juodasis skydas“”