kumstis

Mane labiausia domina bylos, kai už savo pažiūras, pasisakymus (sutikime, dažniausia emocionalius  ir realybėje neįvykdomus) būna nubausti interneto komentatoriai ar tinklalapių savininkai.

Paskutinis ir ryškiausias  – E. Girskio pavyzdys. Na tiek to – žmogus jau nubaustas.  Ta proga aš pažiūrėjau i ŽTSI tinklalapį, ir štai – kovos su ksenofobija, homofobija ir rasizmu rezultatai: nuo 2009.06.01 iki  2009.09.21 imtinai ŽTSI tyrimų grupė į generalinę prokuratūrą kreipėsi dėl 13-os interneto komentatorių, o metinėje savo ataskaitoje ŽTSI giriasi dėl 19-os viešų kreipimųsi į Generalinę prokuratūrą. Iš viso bus ar buvo patraukta atsakomybėn pagal BK 170 straipsnį apie 50 asmenų, kuriuos Teismas, galimas daiktas, nuteis be jokių skrupulų.

Continue reading „Kaip štampuojami homofobai“

video_cip

Kovo 29-ąją grupė entuziastų organizuoja protesto mitingą. Protesto akcija rengiama prie Vilniaus miesto savivaldybės Europos aikštėje 13 valandą dienos. Šios akcijos iniciatoriai – Edmundas Girskis, Miglė Nargėlaitė ir Mindaugas Valatis. Jų manymu, visiems, kurie remia tradicines tautos vertybes, propaguoja aukštą moralę bei dorą gyvenimo būdą, privalu smerkti sausio 27-osios Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą, laiminantį seksualinių mažumų gyvenimo būdo reklamavimą sostinėje rengiamoje demonstracijoje. Pasak videostudijos “SLAPTAI” svečių, Vakarų valstybių pavyzdys byloja, kad tokie netradicinės seksualinės orientacijos atstovų renginiai – tik pirmas žingsnis į visas gyvenimo sritis apimantį visuomenės demoralizavimą. Omenyje turimos tos pačios lyties asmenų santuokos, homoseksualių porų siekis įsivaikinti, nenatūralių santykių propogavimas mokyklose, darželiuose…

Continue reading „Kodėl reikalingas kovo 29-osios mitingas prie Vilniaus miesto savivaldybės?“

nida-vasiliauskaite_l

Šių metų vasario 2-ąją ir vėl dalyvavau Laisvojo universiteto LUNI viešojoje diskusijoje. Tai – ne pirmoji mano viešnagė į dažnai rengiamas LUNI paskaitas pačiais įvairiausiais klausimais. Dar praėjusiųjų metų pabaigoje teko klausytis pokalbių apie istoriko Mindaugo Pociaus parengtą knygą “Kita Mėnulio pusė”, kurioje į mūsų partizanus buvo žvelgiama nepelnytai kritiškai. Taip pat klausiausi ekonomisto Romo Lazutkos argumentuotų svarstymų, kokias klaidas daro dabartinė valdžia, smaugdama, pavyzdžiui, finansiškai pačius silpniausius ir tuo pačiu gausiausius visuomenės sluoksnius. Dabar štai – susitikimas su filosofe Nida Vasiliauskaite, kuri, kaip skelbime tvirtino iniciatyvinė LUNI grupė, svarstys, kas yra tolerancija.

Continue reading „Tolerancija pagal Nidos Vasiliauskaitės apibrėžimą“

girskis_edmundas

Edmundas Girskis išgarsėjo Lietuvoje netrukus po to, kai įkūrė asmeninį internetinį portalą, skelbiantį seksualinėms mažumoms nepalankią informaciją. Pavyzdžiui, E.Girskis viešai rėmė Lietuvos valdžios institucijas, neleidusias Lietuvos sostinėje Vilniuje gėjams ir lesbietėms surengti savo viešų renginių. Demokratinėje visuomenėje tokia tautiškai nusiteikusio jaunuolio veikla neturėjo niekam užkliūti. Juk demokratinėje Lietuvoje teisę viešai skelbti savo pažiūras turi visi žmonės nepriklausomai nuo jų tautybės, religijos, odos spalvos, seksualinės orientacijos… Ir vis dėlto E.Girskis atsidūrė teisiamųjų suole. Jam skirta piniginė bauda, konfiskuotas kompiuteris. Kodėl E.Girskis atsidūrė teisiamųjų suole, ar jis jaučiasi esąs kaltas?

Continue reading „Seksualinių mažumų paradui nepritarusio Edmundo Girskio bėdos“

video_cip

Ar galima Lietuvoje kritikuoti išskirtinių teisių ir išskirtinio dėmesio reikalaujančias seksualines mažumas? Ar mūsų šalyje įmanoma piktintis seksualinių mažumų siekiu viešai demonstruoti savo išskirtinumą? Ar čia, prie Nemuno, vis dar leidžiama tvirtinti, jog seksualinių mažumų vieši paradai centrinėse Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos gatvėse – tai lietuviškoms tradicijoms svetimas, nepriimtinas reiškinys?

Šią savaitę mūsų teismas studentą Edmundą Girskį nubaudė pinigine bauda, iš jo konfiksuotas ir kompiuteris. Pagrindinė incidento priežastis tik ta, kad maždaug prieš dvejis metus tautiškų nusiteikimų jaunuolis įkūrė seksualinėms mažumoms nepalankų portalą. Tame staigiai išpopuliarėjusiame portale seksualinės mažumos buvo kritikuojamos dėl to, kad nori viešai propaguoti savo gyvenimo būdą. Tiesa, tame portale pasirodė ir netaktiškų, bjaurių, susidoroti kviečiančių komentarų. Štai dėl tų komentarų E.Girskis ir atsidūrė teisiamųjų suole. Nors iš tiesų su tais komentarais jaunuolis neturėjo nieko bendro.

Continue reading „Seksualinėms mažumoms nepalankų portalą įkūrusio Edmundo Girskio bėdos“