Finansų ministerija informuoja, kad vienose srityse sutaupytos 2007–2013 m. finansinio periodo Lietuvoje vykdomiems projektams skirtos ES lėšos nesumažins iš Europos Komisijos atgaunamų ES lėšų, nes jos buvo investuojamos kitose srityse.

2007–2013 m. laikotarpiu Lietuvai buvo numatyta 6,8 mlrd. eurų ES fondų lėšų, o įgyvendintų projektų bendra vertė apie 9 mlrd. eurų (į šį skaičių įtrauktos ES ir bendrojo finansavimo bei projektų vykdytojų lėšos). Todėl investuotos sumos bus deklaruotos Europos Komisijai ir atgautos visos minėtos Lietuvai numatytos lėšos.

Continue reading „Lietuva ES fondų lėšų nepraras“

Specialiųjų tyrimų valdybos (STT) pareigūnai kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir perdavė į teismą baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Panevėžio apskrities ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas, 68 metų A. Š. kaltinamas galimu kyšininkavimu.

Įtariama, kad už viešųjų pirkimų organizavimą atsakingas panevėžietis už atlygį galimai sudarė išskirtines sąlygas vienai baldų gamybos įmonei laimėti ligoninės organizuojamus viešuosius pirkimus. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, minėta bendrovė per trejus metus šiai gydymo įstaigai pagamino baldų daugiau nei už pusę milijono litų (apie 165 tūkst. eurų).

Continue reading „STT: Buvęs Panevėžio ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas bus teisiamas dėl galimo kyšininkavimo“

Paskutiniajame Stebėsenos komiteto posėdyje svarstyta ir pritarta Aplinkos ministerijos, Energetikos, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Susisiekimo, Švietimo ir mokslo, Ūkio bei Vidaus reikalų ministerijų administruojamų ir 2014–2020 m. ES fondų lėšomis finansuojamų 21 priemonės 67 projektų atrankos kriterijams.

Jais remiantis, bus vykdoma įvairių ūkio sričių projektų atranka: vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo, pastatų atnaujinimo, gamtinių dujų skirstymo sistemų modernizavimo, vyresnio amžiaus asmenų motyvavimo ir savanoriškos veiklos skatinimo, sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimo neįgaliesiems ir vaikams, nekenksmingo aplinkai viešojo transporto atnaujinimo, neigiamo poveikio aplinkai mažinimo geležinkeliuose, mokslinių tyrimų eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimo, turizmo trasų ir maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra, gyventojų perspėjimo apie pavojus ir gelbėjimo sistemų tobulinimo ir plėtros bei kt.

Continue reading „2014-2020 metų ES investicijų planavimas sparčiai artėja prie pabaigos“