Lietuva ES fondų lėšų nepraras


Finansų ministerija informuoja, kad vienose srityse sutaupytos 2007–2013 m. finansinio periodo Lietuvoje vykdomiems projektams skirtos ES lėšos nesumažins iš Europos Komisijos atgaunamų ES lėšų, nes jos buvo investuojamos kitose srityse.

2007–2013 m. laikotarpiu Lietuvai buvo numatyta 6,8 mlrd. eurų ES fondų lėšų, o įgyvendintų projektų bendra vertė apie 9 mlrd. eurų (į šį skaičių įtrauktos ES ir bendrojo finansavimo bei projektų vykdytojų lėšos). Todėl investuotos sumos bus deklaruotos Europos Komisijai ir atgautos visos minėtos Lietuvai numatytos lėšos.

Europos Komisijos duomenimis, šiuo metu Lietuvai jau išmokėta 95 proc. 2007–2013 m. laikotarpio ES fondų lėšų. Tai –  didžiausia suma, kurią pagal ES reglamentus Europos Komisija gali išmokėti šaliai iki programavimo laikotarpio pabaigos 2015 m.

Likusi 5 proc. ES lėšų suma Lietuvai galės būti pervesta tik atsiskaičius Europos Komisija už veiksmų programų įgyvendinimą. Dokumentai, kuriais remiantis bus galutinai atsiskaitoma už 2007–2013 m. ES lėšų panaudojimą, Europos Komisijai turi būti pateikti iki 2017 metų kovo pabaigos.

Todėl ir Lietuvos verslo paramos agentūros administruojamuose verslo projektuose sutaupytų 46 mln. eurų, kurie susidarė dėl projektų vykdymo metu pigiau įsigytų prekių ar paslaugų, nustatytų netinkamų išlaidų projektuose, jų vykdytojų atsisakytų vykdyti sutarčių ir t. t., Lietuva nepraras, nes jie panaudoti kitiems projektams įgyvendinti.

Iki 2015 metų gruodžio 31 d. baigtos įgyvendinti visų 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinamų projektų veiklos ir pateikti projektų galutiniai mokėjimo prašymai. Iš viso įgyvendinta 8,3 tūkst. minėto laikotarpio projektų.

Informacijos šaltinis – Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius ir ES struktūrinės paramos valdymo departamentas.

2016.01.29; 07:40

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *